statystyki

Kontakt z administracją publiczną przez internet. Projekt ustawy o elektronizacji doręczeń

autor: Patryk Słowik18.02.2019, 10:28; Aktualizacja: 18.02.2019, 10:28

Zachęcenie przedsiębiorców do kontaktowania się z administracją publiczną przez internet. To główny cel opublikowanego właśnie projektu ustawy o elektronizacji doręczeń.

W 2017 r. tylko 31 proc. osób w wieku 16–74 lat skontaktowało się choć raz z wybranym przez siebie urzędem elektronicznie. Zdaniem resortu cyfryzacji zmieni się to po wprowadzeniu usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego, pozwalającej na doręczenia korespondencji ze skutkiem prawnym równoważnym do tego co przy wykorzystaniu formy papierowej. Dziś tak, o dziwo, nie jest.

„Powoduje to dezorientację użytkowników i niepewność co do sensu jej (formy elektronicznej – red.) wykorzystywania” – wskazuje projektodawca.


Pozostało jeszcze 21% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • W Estonii od 20lat to działa(2019-02-18 12:43) Zgłoś naruszenie 30

    Państwo założyło każdemu Obywatelowi skrzynkę pocztową i nadało indywidualne Hasło dostępu.... I nie ma tłumaczenia że czegoś nie dostałeś bo masz obowiązek odebrać a jak nie to SMSy ponaglające i restrykcje karne..... A w Botswanie i Bulandzie Listonosz papier na rowerze wiezie.

    Odpowiedz
  • Jaaroo(2019-02-18 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zacznijmy od KPA. Kontakt z urzędem powinien odbywać się za pośrednictwem email, bez konieczności dostarczania oryginałów. Obecnie mało kto ma profil/podpis zaufany a fax wymarł. W przypadku braku możliwości zidentyfikowania wezwać do uzupełnienia, a następnie pozostawić bez rozpatrzenia. Takie trudne? Na cholerę obywatelowi UPO czy inny biurokratyczny świstek? W piecu ma tym palić?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane