statystyki

Kolejny członek KRS rekomendowany do awansu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz18.02.2019, 09:28; Aktualizacja: 18.02.2019, 09:51
Kandydaturę sędziego Nawackiego na piątkowym posiedzeniu referował poseł Tomasz Rzymkowski.

Kandydaturę sędziego Nawackiego na piątkowym posiedzeniu referował poseł Tomasz Rzymkowski.źródło: ShutterStock

Maciej Nawacki, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie, został w piątek wskazany przez Krajową Radę Sądownictwa jako kandydat do olsztyńskiego sądu okręgowego. To już drugi członek obecnej KRS, który ma szansę na awans. Wcześniej do swoich przymiotów przekonać radę udało się Grzegorzowi Furmankiewiczowi, który wystartował w konkursie do SO w Krośnie.

Do konkursu na stanowisko sędziego SO w Olsztynie wystartowało 20 kandydatów. Jednak tylko czwórce z nich udało się zdobyć poparcie rady, choć, jak podkreślano, poziom był bardzo wyrównany. Wśród szczęśliwców znalazł się Maciej Nawacki. Zanim jednak to się stało, jeden z członków KRS podkreślił, że już w przeszłości zdarzały się sytuacje, kiedy to ocenie rady poddawana była kandydatura sędziego w tym czasie zasiadającego w KRS. Tak miało być w sześciu przypadkach. Wśród wymienionych znaleźli się m.in. Piotr Raczkowski, który w poprzedniej radzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, oraz Grzegorz Borkowski. W rzeczywistości ten ostatni nigdy członkiem KRS nie był, a pełnił jedynie funkcję szefa jej biura.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane