Ruszyły prace nad reformą rynku zamówień publicznych

autor: Sławomir Wikariak28.01.2019, 07:35; Aktualizacja: 28.01.2019, 09:01
Jednym z celów projektodawców jest zachęcenie do udziału w przetargach małych i średnich przedsiębiorców.

Jednym z celów projektodawców jest zachęcenie do udziału w przetargach małych i średnich przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Do konsultacji trafił długo oczekiwany projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z zapowiedziami zmiany będą istotne i mają prowadzić do zreformowania całego systemu zamówień.

Projekt ustawy liczy 278 stron i zawiera aż 682 artykuły.

– Ze wstępnej lektury wynika, że ta obszerność jest spowodowana chęcią odejścia od licznych odesłań do innych przepisów na rzecz ujęcia poszczególnych zagadnień w sposób maksymalnie komplementarny, często wręcz opisowy. Ma to zapewne ułatwić stosowanie nowej ustawy – komentuje dr Robert Siwik, radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych oraz przewodniczący komisji ds. zamówień publicznych Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Część zmian DGP opisał już na początku stycznia. Wiele z nich ma uprościć udzielanie zamówień. Dlatego też do tzw. progów unijnych stworzono całkowicie odrębną procedurę.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane