Prezydent: Działania sędziów, którzy uznali, że stali się sędziami czynnym złamali konstytucję

18.12.2018, 11:56; Aktualizacja: 18.12.2018, 13:06
prezydent Andrzej Duda

prezydent Andrzej Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

Podjąłem decyzję o podpisaniu noweli ustawy o SN; podobnie jak Sejm i Senat uznałem, że wykonanie orzeczenia TSUE jest potrzebne, niezależnie od dyskusji, czy mogło być ono wydane i czy wykracza poza traktatowe kompetencje Trybunału - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Eliot(2019-12-02 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast niedorzecznych i złośliwych wpisów nie na temat radzę przeczytać Konstytucję RP!

    Odpowiedz
  • mecek ... (2018-12-19 12:00) Zgłoś naruszenie 22

    Jak może być potrzebne wykonanie orzeczenia organu nie posiadającego kompetencji. Jak Panu Panie Prezydencie Starosta Brzeski orzeknie rozwód z Pierwszą Damą , to Pan też wykona ?

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2018-12-19 10:52) Zgłoś naruszenie 24

    Wszyscy prawnicy w PIS i wielu innych pisowców zdaje sobie sprawę, że PIS łamie Konstytycję. Ci wszyscy świadomie okłamują Polaków.

    Odpowiedz
  • bezmozgowiec(2018-12-19 08:37) Zgłoś naruszenie 22

    ten to niema ani rozumu ani honoru to podly maluczki czlowieczek tylko wstyd nam noromalnym przynosi

    Odpowiedz
  • re(2018-12-18 19:55) Zgłoś naruszenie 71

    Przecież to jest straszny wstyd dla Polski. To przekracza wszelkie granice.

    Odpowiedz
  • adwokat(2018-12-18 17:13) Zgłoś naruszenie 142

    Niech powie czy jego córka na prawie też podziela jego zdanie?

    Odpowiedz
  • xx(2018-12-18 16:27) Zgłoś naruszenie 111

    Lepiej wykreślić jak oddać........cóż wyssane z mlekiem PRL..........

    Odpowiedz
  • .(2018-12-18 14:34) Zgłoś naruszenie 160

    Kompromitacja.

    Odpowiedz
  • Tomm(2018-12-18 14:28) Zgłoś naruszenie 162

    Wybitny przykład człowieka, u którego po typie i wyrazie twarzy widać dosadnie, jaki to próżny i nadęty bufon !!!

    Odpowiedz
  • WCZEŚNIEj niż później (2018-12-18 14:21) Zgłoś naruszenie 172

    A to ciekawe bajdurzenie "Wysoko Uczonego" w prawie PIS (nie mylić z prawem RP … kto złamał KONSTYTUCJĘ RP. Przyjdzie czas, ze to za złamanie KONSTYTUCJI RP odpowiedzą przed Trybunałem STANU w pierwszej kolejności … p.o. Prezydenta RP.

    Odpowiedz
  • przerwa śniadaniowa(2018-12-18 13:03) Zgłoś naruszenie 224

    "Złamali konstytucję" - Poproszę trochę bardziej szczegółowo bo Konstytucja jest słowem, który przypisuje się teraz jedynie pewnej opcji politycznej :) A tak na poważnie to prezydencie kochany więcej pokory i pracy. Mniej zawiści i oceniania innych a więcej życzliwości i poczucia wspólnoty. Wszak podobno jesteś nasz wszystkich, nie tylko tych co .......

    Odpowiedz