Wiceszef MS o proteście w sądach: Nie ma paraliżu w wymiarze sprawiedliwości

13.12.2018, 12:19; Aktualizacja: 13.12.2018, 12:34
"W poniedziałek odbędzie się posiedzenie specjalnego zespołu, który zajmuje się zupełnie nowymi zasadami wynagradzania pracowników wymiaru sprawiedliwości" - poinformował Wójcik. Jak zastrzegł, zespół pracuje już od kilku miesięcy.

"W poniedziałek odbędzie się posiedzenie specjalnego zespołu, który zajmuje się zupełnie nowymi zasadami wynagradzania pracowników wymiaru sprawiedliwości" - poinformował Wójcik. Jak zastrzegł, zespół pracuje już od kilku miesięcy.źródło: ShutterStock

Nie ma paraliżu w wymiarze sprawiedliwości; w poniedziałek odbędzie się posiedzenie zespołu, który zajmie się zasadami wynagradzania pracowników tego sektora - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odpowiadając na pytania PO-KO ws. protestów w sądach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • gość(2018-12-13 18:08) Zgłoś naruszenie 151

    Asystent sędziego po wydziale prawa często po aplikacji i studiach podyplomowych zarabia 3500 brutto. To jest śmiechu warte! A pracuje za 5 ciu bo Ministerstwo oszczędza na etatach! I to są podwyżki za waszych czasów jakie wprowadził p. Ziobro. To jest za mało i to zdecydowanie! Pan Wójcik nie pracowałby za tyle!

    Odpowiedz
  • gość(2018-12-13 18:19) Zgłoś naruszenie 62

    To podnieś Pan jak Pan taki mądry i na wszystko ma odpowiedź a nie tylko Platforma! Bo takie gadanie się już ludziom znudziło. Pan zapomina że rządzicie już 3 lata i nic. A tak gadać to każdy potrafi. Zamiast gadać zabierz się Pan do roboty albo sobie zmniejsz uposażenie żeby starczyło dla innych!

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-12-13 22:57) Zgłoś naruszenie 40

    Niee... zupełnie paraliżu nie ma . Byłem dziś w Sądzie. W dużych wydziałach jest po 1-2 sekretarzy (powiedzmy 10% składu). To wystarczy, by zaprotokołować pewną część sesji. Nie wystarcza, by sesje wykonać (rozesłać postanowienia, wezwania, przekazać akta biegłym, zwrócić się do innych Sądów i organów o udzielenie danych). Nie wystarcza, by obsługiwać interesantów, przyjmować wpływ, korespondencję, wyznaczać nowe sesje. Urzędowy optymizm zupełnie nie oparty w rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • Czytelnik (2018-12-14 20:00) Zgłoś naruszenie 20

    Wolne żarty Wójcik sobie robi z ludzi. 200 zł brutto podwyżki na Boga to wstyd i chamstwo! A 800 zł to tylko jednorazowo żeby zamknąć ludziom gęby i co dalej!? Przecież na koniec tj. już za miesiąc zostaną tylko z tymi niecalymi dwoma stowami bo to jest tylko jednorazowe! A nagrody uznaniowe nie są dla wszystkich być może nikt nie dostanie poza pupilami ewentualnie. Wójcik to umożliwia. Pracownicy nie powinni odpuszczać! 1000 zł do pensji zasadniczej i koniec bo to i tak nie jest za dużo jak 10 lat nie było podwyżek

    Odpowiedz
  • Zbulwersowana(2018-12-14 15:09) Zgłoś naruszenie 20

    Okazało się że Ministerstwo proponuje podwyżki o 200 zł!! To jest chyba żart!!! Przy tak niskich stawkach brutto które są utrzymywane od 10 lat???!!😁 To jest śmiechu warte!!!!! I 800 zł jednorazowo na święta!!!!! Jeśli pensje nie były podwyższanie od 10 lat to podwyżka powinna być o co najmniej 1000 zł stawki zasadniczej i o tyle więcej pracownicy powinni otrzymywać co miesiąc. To jest Niepowazne. Nie dajcie się zrobić na szaro! Tylko twardo trzeba dalej walczyć o swoje i trzymać mocno za *****. Ich trzeba zmusić że się nie będzie pracowało za taką kasę i już! Niech sami robią!!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-12-13 23:36) Zgłoś naruszenie 20

    Jak długo, do którego roku jeszcze za wszystko co złe i nie rozwiązane w toku kilkuletnich rządów PiS-u będzie odpowiadał Tusk ? Przecież, jak pokazano , ustawy USTROJOWE można uchwalić w ciągu dnia, w ciągu nocy przyjąć ją przez senat i sejm, a rano podpisać przez prezydenta. Zaś za wszystko co "dobre" odpowiada w tych latach PiS co ogłosił premier Morawiecki. Po co robią z ludzi wariatów ?

    Odpowiedz
  • Prawniczka(2018-12-14 15:36) Zgłoś naruszenie 20

    To nic nowego! Już teraz pracownicy otrzymują nagrody świąteczne jednorazowo po pareset zł i nie jest to zasługa PiS -u. Wójcik jest niepoważny. Nie kłam i nie sciemniaj. Sam rób za takie pieniądze a jak chcesz przywrócić sprawność sądom to musisz zapewnić godne warunki pracy i zapłacić inaczej nie ma zmiłuj!

    Odpowiedz
  • Obiektywny(2018-12-14 11:59) Zgłoś naruszenie 10

    To co mówi Wójcik obraża inteligencję ludzi jakby uważał że ludzie nie mają pomyślenia i można paplac byle co. Powinien się podać do dymisji bo odpowiada za to co się dzieje w resorcie. To nie jest sprawa która się załatwia kilka miesięcy. A co będzie robił wcześniej?! Skoro rządza już 3 lata.

    Odpowiedz
  • Ja(2018-12-14 12:10) Zgłoś naruszenie 10

    Hipokryzja sięgajaca gwiazd! Panie Wójcik! Tym bardziej że od początku wiedziano o sytuacji ale pojedyncze piosenka pracowników sądów bagatelizowane. Ten rząd zajmuje się sprawami tylko gdy są nagłośnione w mediach.

    Odpowiedz
  • No name(2018-12-15 13:51) Zgłoś naruszenie 10

    Wójcik ty głupi c...lu wypchaj się ze swoimi 200 zł brutto i jednorazowa nagroda. To nie jest poważna propozycja a wyznaniowej nikt nie zobaczy. Nie rób sobie jaj i poszukać glupszych od siebie bo obrazasz inteligencję ludzi których nie traktujesz poważnie ty klamczuchu

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwy(2018-12-14 12:18) Zgłoś naruszenie 10

    Kłamstwa i obłuda jak zwykle. A za co brali pieniądze jak nie potrafili ogarnąć spraw resortu i po co tam są!? Jak nie potrafią stworzyć godnych warunków pracy i docenić kwalifikacji, poświęcenia i zaangażowania ludzkiego. Pan Wójcik by tak nie popracowal.

    Odpowiedz
  • Zdegustowany (2018-12-14 23:27) Zgłoś naruszenie 10

    W samorządach już od dawna mają premie kwartalne nawet ponad 1000 zł. Dlaczego w sądownictwie tylko jednorazowo i dlaczego państwo tak traktuje pracowników wymiaru sprawiedliwości...

    Odpowiedz