Plan Jakiego: Mniej zwrotów kamienic

autor: Patryk Słowik29.11.2018, 07:33; Aktualizacja: 29.11.2018, 09:50
Kamienica

3,5 tys. - co najmniej tyle postępowań o zwrot nadal się toczyźródło: ShutterStock

Znacznie szersza ochrona lokatorów przed eksmisją związaną z postępowaniami dekretowymi. To clou rozwiązania, które powstało w komisji weryfikacyjnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • poszkodowany(2018-11-29 10:15) Zgłoś naruszenie 490

  CYT"ponad 4 tys. zwrotów nieruchomości odebranych na mocy dekretu Bieruta dokonała Warszawa".A ja w Łodzi od 1989 roku/prawie 30 lat/ proszę o zwrot nieruchomości skonfiskowanej na podstawie dekretu Bieruta i bez rezultatu.Miasto Łódź odpowiada mi kolejny raz cyt"Brak podstawy prawnej na odzyskanie".Czy prawo Jakiego dotyczy tylko Warszawy a pozostałych nie?.Czy to jest zgodne z KONSTYTUCJA RP?Ja uważam,że jest to DYSKRYMINACJA.

  Odpowiedz
 • dolega5(2018-11-29 10:50) Zgłoś naruszenie 100

  do Poszkodawanego. Radzę się poinformować o dekrecie Bieruta. Dotyczy tylko Warszawy. Jeśli ma Pan udokumentowane prawo do nieruchomosci w Łodzi to radzę nie zwlekac (zasiedzenie ?) i porozmawiac z adwokatem. Zadna panstwowa instytucja nic na srebnej tacy sama nie zwroci !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gość(2018-11-29 11:11) Zgłoś naruszenie 351

  A co z odszkodowaniem dla byłych właścicieli nieruchomości, majątków ziemskich itp. ????????. Widać, że rząd widzi interes tylko mieszkańców kamienic , nie widzi krzywdy byłych właścicieli. I do póki nie zostaną uchwalone rzetelne i uczciwe przepisy o rozliczeniu z byłymi właścicielami to zawsze będą górowały przepisy z czasów komuny. A przecież dzisiaj odżegnujemy się od tych czasów, zmieniamy nazwy ulic , wyrzucamy z kart historii wiele osób i zdarzeń związanych z tym okresem. Dlatego w pierwszej kolejności należy uchylić dekrety z lat 1944- 1956 ,a następnie pochylić głowy nad wypłaceniem stosownych odszkodowań i zadośćuczynień . Sytuacja gospodarcza Polski jest bardzo dobra i jest to okazja na 100 lecie odzyskania niepodległości uchwalić sprawiedliwe akty prawne nie forując żadnej ze stron. Polska jako jedyny kraj z bloku państw socjalistycznych nie przeprowadziła reprywatyzacji!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Gość(2018-11-30 11:10) Zgłoś naruszenie 90

  Państwo wprowadziło lokatorów do budynków prywatnych przymusowo, na podstawie nakazów kwaterunkowych i decyzji administracyjnych. W tym samym trybie przejęło następnie zarząd budynkami prywatnymi. Teraz powyższe działania Państwa mają być podstawą pozbawienia dotychczasowych właścicieli prawa własności budynków bez żadnego odszkodowania.

  Odpowiedz
 • cvbnmkjhgf(2018-11-30 13:16) Zgłoś naruszenie 80

  Panie jaki, reforma rolna została uchwalona dekretem samozwańczego komitetu o nazwie PKWN. Kiedy rekompensaty dla spadkobierców ? Pana plan mam w czterech literach !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane