NSA skierował do TSUE pytania prejudycjalne ws. wyłaniania sędziów SN

22.11.2018, 17:59; Aktualizacja: 22.11.2018, 18:26
Sędziom, którzy nie uzyskali rekomendacji Rady przysługiwały odwołania do uchwał KRS w tej sprawie.

Sędziom, którzy nie uzyskali rekomendacji Rady przysługiwały odwołania do uchwał KRS w tej sprawie.źródło: ShutterStock

Naczelny Sąd Administracyjny skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE dwa pytania ws. procedury odwoływania się od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa wyłaniających kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. W tym kontekście NSA wskazał m.in. na zasady wyboru członków KRS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Kasta (2018-11-22 22:39) Zgłoś naruszenie 85

    TSUE to teraz nowe TK w PL

    Odpowiedz
  • ... (2018-11-22 22:43) Zgłoś naruszenie 134

    Daj palec, zeżrą całą rękę...

    Odpowiedz
  • niePOsłuszny(2018-11-23 07:04) Zgłoś naruszenie 80

    TSUE będzie musiało chyba niedługo powołać jakiś wydzielony skład sędziowski tylko do spraw zapytań polskich sądów

    Odpowiedz
  • nk(2018-11-23 07:23) Zgłoś naruszenie 74

    Chyba trzeba polskim sędziom zorganizować korepetycje z niezależności i niezawisłości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-11-23 09:19) Zgłoś naruszenie 44

    raptę teraz są tacy niedouczeni, z byle powodu polscy sędziowei zadają pytania UE, to może zlikwidowac polskie sądpwictwo i niech rozstrzygają w UE, kasta staje si coraz bardziej żałosna

    Odpowiedz
  • bosy1950(2018-11-23 14:27) Zgłoś naruszenie 10

    Mam pytanie, co będzie jak nasz Trybunał Konstytucyjny uzna, że ustawa o reformie sądów jest zgodna z Konstytucją, a uchwalona pod dyktat TSUE ustawa zmieniająca jest niezgodna z Konstytucją ? Co zrobi wówczas TSUE ? Ta wojna nie będzie mieć końca. "Dzień świra" się kłania, oczywiście z TSUE w roli głównej : "Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja jest racja najmojsza".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2018-11-23 23:45) Zgłoś naruszenie 10

    a poprzednim prezesował 1 sekretarz p.o.p PZPR ,i kto jest gorszy

    Odpowiedz