statystyki

Sześć kasacji w sprawie hali MTK

autor: Patryk Słowik22.11.2018, 07:22; Aktualizacja: 22.11.2018, 07:28
Hala MTK

Hala MTKźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Celejewski AG

– Gdy ginie 65 osób, emocje są ogromne i oczekujemy jako społeczeństwo surowej kary. W przypadku katastrof budowlanych często jednak dochodzi do splotu różnych okoliczności. Musimy pamiętać, że w prawie karnym, by kogoś skazać, trzeba wykazać winę. Coraz rzadziej mówimy, że coś było nieszczęśliwym wypadkiem. A takie przecież się zdarzają – mówił wczoraj w Sądzie Najwyższym adwokat Jan Widacki, obrońca konstruktora hali MTK.

Do sądu trafiło sześć kasacji – prokuratora w stosunku do uniewinnionego przez sąd apelacyjny jednego z menedżerów MTK oraz obrońców, których klienci zostali skazani na kary pozbawienia wolności. Najwyższy wyrok – dziewięć lat pozbawienia wolności – usłyszał konstruktor hali. Zdaniem mec. Widackiego – niesłusznie. Sąd apelacyjny stwierdził bowiem, że Jackowi J. należy przypisać winę umyślną w zamiarze ewentualnym.

– Co oznaczałoby, że konstruktor hali co najmniej godził się na jej zawalenie się. A tak oczywiście nie było. Działał on w przekonaniu o swych odpowiednich, wystarczających kompetencjach. Nawet jeśli to przekonanie było nieuzasadnione, to nie może być mowy o winie umyślnej – stwierdził Jan Widacki.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • kutach(2018-11-22 10:33) Zgłoś naruszenie 30

    jest katastrofa to ludzie chca glowy, bardziej jednak politycy. Gorzej jak jest afera;) to z głową jakoś jest problem. Zadna jeszcze nie spadła....

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane