Dla kogo Fundusz Alimentacyjny? "Lepiej pracować na czarno, niż liczyć na tę jałmużnę"

autor: Paulina Nowosielska15.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 15.11.2018, 07:14
W 2016 r. wśród wszystkich uprawnionych do środków z FA najwięcej rodzin stanowiły te z jednym dzieckiem – 66,9 proc.

W 2016 r. wśród wszystkich uprawnionych do środków z FA najwięcej rodzin stanowiły te z jednym dzieckiem – 66,9 proc.źródło: ShutterStock

75 zł po 11 latach – o tyle ma wzrosnąć kryterium dochodowe do Funduszu Alimentacyjnego. – Lepiej pracować na czarno, niż liczyć na tę jałmużnę – mówią samodzielni rodzice i piszą list do polityków

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

 • gosc(2018-11-15 08:35) Zgłoś naruszenie 345

  500+, 1000+, alimenty z funduszu, rodzinne, ulga prorodzinna i jeszcze im mało

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • bolshoi_booze(2018-11-15 09:54) Zgłoś naruszenie 367

  Pracowałem przy świadczeniach z funduszu alimentacyjnego. To co tam zobaczyłem było przerażające - mówię o osobach pobierających to świadczenie. Jestem zdania, że FA (zresztą jak i wszystkie inne zasiłki czy świadczenia) powinno się całkowicie zlikwidować. Dlaczego? Bo to to siedlisko patologii - myślę, że w jakichś 80-90%. Na porządku dziennym było darcie ***** na pracowników (urzędników) - zarówno telefonicznie jak i w kontakcie bezpośrednim (bo im się przecież należy!). Odmowa? To dopiero była jazda! W większości te ameby umysłowe nie rozumiały, że dostają odmowę, np. bo przekraczają kryterium dochodowe i robiły afery, włącznie z bieganiem do dyrektorów, mediów, a nawet bezpośrednio do prezydentów miast! Oczywiście bezrobocie wśród pobierających FA to standard. Oczywiście udawane bezrobocie, bo zdecydowana większość z nich pracowała na czarno, byleby nie wykazać dochodu. Dodam jeszcze, że wg mnie wiele kobiet zachodziło w ciążę specjalnie dla zasiłków, świadczeń. Miałem przypadki, że jedna kobieta miała np. 5 dzieci z 4 różnymi mężczyznami. Ponadto były też kobiety, które mając dzieci z dłużnikami alimentacyjnymi (twierdziły, że nie mają z nimi kontaktu), zachodziły z nimi w kolejne ciąże i.... pobierały kolejne alimenty. Mógłbym pisać godzinami o tej patologii. Pracowałem tam kilka lat i tak jak mówię, to co tam zobaczyłem często powodowało u mnie zatrwożenie. Ci, którym się faktycznie należało to świadczenie, tak po ludzku, często mieli odmowy z jakichś przyczyn (np. uczciwie pracowali i nieznacznie przekraczali kryterium) albo stanowili mały % wszystkich pobierających. Dzięki pracy w FA zobaczyłem na własne oczy jak wygląda patologia, jak wygląda pobieranie zasiłków i świadczeń w tym kraju. Dziś pewnie bym w to nie uwierzył, gdyby ktoś mi to opowiadał (pewnie bym pomyślał, że wyolbrzymia), ale dzięki temu że sam na własne oczy przez kilka lat miałem na co dzień kontakt z wieloma patologicznymi sytuacjami wiem co tam się dzieje. Dlatego natychmiast zlikwidowałbym wszelkie zasiłki i zapomogi. Patola do roboty! Będzie z nich choć jakikolwiek pożytek.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sceptyk(2018-11-15 11:56) Zgłoś naruszenie 67

  Od października 2008 roku kryterium dochodowe nie wzrosło ani o złotówke. Przypominam ,ze do końca 2015 roku rządziło PO. Po 3 latach podwyższją. Pewnie że za mało, bo chciałoby się więcej. Ale jednak. Tymczasem "święte oburzenie" jest teraz, bo tylko o 75 złotych. Jak nie podwyższali nic, to była cisza

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dość tego rozdawnictwa naszej pracy(2018-11-15 17:44) Zgłoś naruszenie 104

  Taki fundusz tylko w formie zasiłku dla poszkodowanych losowo, którym jedno z rodziców umarło, oczywiście nie z powodu wódy. Natomiast jak rodzic nie chce dobrowolnie łożyć na dziecko to roboty przymusowe. Niby czemu mam jakiemuś kijowskiemu dzieci utrzymywać?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Waldemar (2018-11-16 11:01) Zgłoś naruszenie 07

  To co robi rząd to hańba . Niszczą Fundusz Alimentacyjny. Od przyszłego roku nawet alimenty z FA straci dorosły,niepełnosprawny,który dotychczas takie alimenty otrzymywał . Przekroczy próg dochodowy o bagatela 22 zł.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2018-11-17 11:53) Zgłoś naruszenie 41

  Chciałbym przypomnieć wszystkim, że FA składają się Ci co wpłacają do budżetu podatki. Całe życie pracowałem jako przedsiębiorca i nic, a to nic od Państwa nie dostałem. Wręcz Państwo mnie okradło z przyszłej emerytury, gdyż "zwinęło" mi OFE. Zaciskam zęby i oby do emerytury. Jeszcze tylko rok :-)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Daniel(2018-11-19 11:43) Zgłoś naruszenie 71

  "Samodzielni rodzice"...... Co to za NOWOTWÓR?! ... Teraz też lingwistyczny..... Nowomowa sądowo-socjalno-prawno-politycznie ANTYSPOŁECZNA!

  Odpowiedz
 • Wiedząca(2018-11-19 15:30) Zgłoś naruszenie 103

  Co oznacza nowo wprowadzony termin "samodzielny rodzic"? Po przełożeniu tego na polskie realia, oznacza on kobietę z dzieckiem (w ponad 97 % przypadków). Jest to zatem "samotna matka", często na własne życzenie, bowiem nie chce ona się dzielić obowiązkiem wychowaniem potomstwa z ojcem. Woli zostać samotną matką i inkasować alimenty, korzystając ze wsparcia sądu rodzinnego, który niemal zawsze przyznaje kobiecie dzieci (stereotyp matki polki).

  Odpowiedz
 • Lolek(2018-11-19 15:52) Zgłoś naruszenie 60

  alimenty dla tych co nie chcą uczestniczyć w wychowywaniu dziecka. A dla tych którzy czynią bezpośrednie starania i sprawują piecze nad potomstwem co najwyżej symboliczną kwotę "wyrównującą" różnice czasu jaką dziecko spedza z rodzicem sprawującym "piecze"

  Odpowiedz
 • Andrzej(2018-11-19 18:21) Zgłoś naruszenie 60

  Problem rozwiązuje opieka naprzemienna tak bardzo znienawidzona przez stowarzyszenie "Dla Naszych Dzieci" oraz "Centrum Praw Kobiet" które widzi tylko alimenty pieniężne a nadmienię że wg krio „Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie albo wobec osoby niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o utrzymanie lub wychowanie uprawnionego.” - jest tak bardzo znienawidzone przez kobiety/matki że nikt tego głośno nie chce powiedzieć. JEDYNIE OPIEKA NAPRZEMIENNA DLA TYCH RODZICÓW KTÓRZY CHCĄ SIĘ ZAJMOWAĆ DZIEĆMI A NIE Z AUTOMATU DZIECKO PRZY MATCE A OJCIEC MA BYĆ BANKOMATEM KTÓRY NIE WIDZI SWOICH DZIECI BO MATKI NIE POZWALAJĄ STOSUJĄC ALIENACJĘ RODZICIELSKĄ - tak wiem znienawidzi mnie tu wiele osób.....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Qrek(2018-11-20 11:17) Zgłoś naruszenie 30

  A może wreszcie rozpocząć pracę u źródła problemu i wyedukowac towarzystwo zasiadające w sądach i zasiadzające alimenty od czapy?

  Odpowiedz
 • Nicole(2018-11-22 09:27) Zgłoś naruszenie 50

  A moze by wreszcie przywrocic powage rodziny .Matki" Polki rozbijaja rodziny z byle powodu , alienuja ojcow od ich wlasnych dzieci ,ignoruja postanowienia sadow i bezustannie walcza o wyzsze , wyzsze , nierealne alimenty ! Moze nareszcie ktos przywroci nalezna pozycje ojcom .Ktory Rzad wreszcie rozwiaze ten Problem Opieka Wspolna , tablice alimentacyjne karanie alienacji rodzicielskiej . To przeciez takie proste i dziala w innych krajach.My zawsze mamy pod gorke " jak Zwykle!

  Odpowiedz
 • Samodzielna mama(2018-11-22 21:12) Zgłoś naruszenie 25

  Ale tu sukin.... Uje piszą te obelzywe komentarze w większości faceci oczywiście bo 90 % to oni nie płacą... Kobieta pracuje wychowuje uczy ******* nawet alimentów na dziecko nie ma i wyrokiem z sądu to może służyć do podtarcia się w toalecie. Alimenciarze nie respektuja wyrokow sadu nie płacą komornik nie umie ściągnąć, dłużnika nie potrafia dać do pracy przymusowej ani skazać na wiezienie A matce jedynaka nikt nie pomaga. Nawet własne panstwo ma ją w ****** Matka jednego dziecka,, samodzielna,, bo samotna wg państwa polskiego i mopsu to ta gdzie ojciec dziecka nie żyje albo jest nieznany. Jesli ojciec jest pozbawiony wyrokiem władzy rodzicielskiej i ma zakaz osobistej stycznosci z dzieckiem nie wazne i tak niby dziecko ma ojca:)) ma tylko płacić alimenty i ma tow ****** Tacy alimenciarze nie różnią sie dla mnie niczym od gwalcicieli i morderców. Do wszystkich komentatorów nie piszcie lepiej nic jak macie pisać bzdury

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane