Usunięci sędziowie SN wrócą do pracy. Jest decyzja TSUE

19.10.2018, 13:24; Aktualizacja: 19.10.2018, 14:07
Przepisy o wieku emerytalnym sędziów SN zostaną zawieszone? Jest decyzja TSUE

Przepisy o wieku emerytalnym sędziów SN zostaną zawieszone? Jest decyzja TSUEźródło: ShutterStock

Trybunał Sprawiedliwości UE odniósł się po polskiej reformy sądownictwa. Unijny Trybunał nakazał zawiesić stosowanie przepisów dotyczących wieku emerytalnego sędziów Sądu Najwyższego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (63)

  • Faramir(2018-10-19 14:17) Zgłoś naruszenie 15336

    Gdyby zero miało honor to by ustąpiło.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ZERO TO DNO(2018-10-19 16:11) Zgłoś naruszenie 8124

    ZERO GDZIE DYMISJA???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-19 14:35) Zgłoś naruszenie 7722

    Pod względem prawnym orzeczenie było oczywiste. I chyba nikt nie podejrzewał, że będzie inne.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-19 15:43) Zgłoś naruszenie 7421

    Rodacy przepraszam ! pomyliłem się -to nie zero ,to " mniej niż zero " jak w piosence.............. A co na to słynny dr nauk prawnych ? no ten po uczelni UJ w Krakowie? . KOMPROMITACJA !!!!!.................. KONSTYTUCJA PANOWIE PRAWNICY.............................

    Odpowiedz
  • EmM(2018-10-19 14:52) Zgłoś naruszenie 6918

    Bzdura to nazywanie tego co się teraz dzieje "reformą".

    Odpowiedz
  • wtf(2018-10-19 17:04) Zgłoś naruszenie 5416

    kolejny sukces PiSu :). Tylko UE może uratować Polskę przed szaleństwem, pazernością i nienasyconą żądzą władzy bolszewicko-faszystowskich PiSsmanów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teo(2018-10-19 17:52) Zgłoś naruszenie 5020

    Należy w tym momencie podziękować wszystkim Polkom i Polakom, którzy protestowali pod sądami w dużych i małych miastach. Nasz opór i walka o trójpodział władzy wpłynęły na orzeczenie TS. Gdybyśmy siedzieli cicho nikt by o nas nie walczył.Cieszę się, że ja także dołożyłam swoją cegiełkę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mecenas(2018-10-19 14:42) Zgłoś naruszenie 3053

    co dziwnego, że koledzy chronią kolegów ? oczywiście to BZDURA, niech się sami "zawieszają"....

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • arfield(2018-10-19 14:24) Zgłoś naruszenie 2937

    to ten sam trybunał co nie uznał się kompetentny do uznania zbrodni katyńskiej za ludobójstwo

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • BRAWO ZIOBRO(2018-10-19 15:53) Zgłoś naruszenie 2766

    to jest towarzystwo wzajemnej adoracji sędziowie i adwokaci i ich komunistyczne izby.

    Odpowiedz
  • Zib(2018-10-19 15:38) Zgłoś naruszenie 2526

    TSUE jak każda lewacka instytucja działa poza prawem traktatowym albo (i) tworzy wlasne prawo ( przez swawolne interpretacje) , w ten sposób traktaty sobie a sędziowie sobie - zatem jest to de facto demokracja sędziowska. albo autokracja sędziowska... Unia jest tedy rodzajem dyktatu sędziowskiej autokracji. Czy chcemy żyć w takim dyktacie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wiola(2018-10-19 14:52) Zgłoś naruszenie 2538

    skoordynowana akcja polityczna, na dzień przed wyborami samorządowymi, nagle TSUE ogłasza "bzdurne" orzeczenie, żeby teraz ruszyła nagonka na PiS, że "chce wyjść z UE". Większość krajów UE nie uznaje orzeczeń TSUE np. Niemcy, i tyle.......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2018-10-19 15:55) Zgłoś naruszenie 2519

    Adrian !!!! ! zwróć dyplom na uczelnię UJ - nie jesteś godzien..........................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • narod(2018-10-19 15:15) Zgłoś naruszenie 1945

    to może niech nam demokratycznie wybrany rząd zawieszą, jak to możliwe że jakaś instytucja wtrąca się z suwerenne państwo, wyrok był do przewidzenia jakiś oficer polityczny w UE go napisał. My chcemy reform rządu!!! ja np. olewam wyrok tego trybunału..

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • krol(2018-10-19 15:37) Zgłoś naruszenie 1932

    Zawiesić, to sobie może, na przykład Gersdorf swoje majty na balkonie z napisem kocham tuska lub konstytucja. Ma dwie pary majtasów to będzie jak znalazł :) Do czego to dochodzi??? TSUE chce Polakom narzucać prawo w naszym własnym kraju??? Polska jest suwerennym państwem. To my decydujemy o prawie obowiązującym w Polsce. Nie chcemy dawnych układów i mamy do tego pełne prawo. Zadziwiający jest też fakt, że TSUE decyduje o ważnych sprawach w tak ekspresowym tempie. Istnieje jeszcze protokół brytyjski, z którym TSUE musi się liczyć. Niemcy zrobili to samo i nikt im nic nie zakazywał Francja podobnie i można by tak wymieniać to nie jest Unia tylko ZSRR to chore wchodzenie z butami do innego państwa to takie znane z historii i znowu Niemcy........................

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-19 15:51) Zgłoś naruszenie 1314

    A Przyłębska zapoznała się...................................TK nie kompromituj się tak jak MS i pałac prezydencki!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • nk(2018-10-19 14:56) Zgłoś naruszenie 1211

    Ciekawy wyimek z tekstu dostępnego na stronie TSUE: "Zgodnie z orzecznictwem Trybunału takie środki tymczasowe mogą zostać zarządzone przez sędziego rozpatrującego wniosek o ich zastosowanie jedynie wtedy, gdy 1) zostanie wykazane, że ich zastosowanie jest prima facie prawnie i faktycznie uzasadnione (fumus boni iuris) ...Po pierwsze, w odniesieniu do wymogu dotyczącego istnienia fumus boni iuris wiceprezes, nie wypowiadając się co do samego zaistnienia fumus boni iuris, podkreśliła, że argumenty przedstawione przez Komisję nie wydają się na pierwszy rzut oka ani oczywiście niedopuszczalne, ani oczywiście bezzasadne. W związku z tym nie można wykluczyć spełnienia przesłanki dotyczącej fumus boni iuris." Gdyby student prawa wykazał się takim kunsztem wnioskowania, nie zyskałby uznania w oczach egzaminatora.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2018-10-19 15:32) Zgłoś naruszenie 1224

    To ten sam trybunał, który uznał, że wszyscy pracownicy SB i podobnych służb to przestępcy i należy im obniżyć emerytury. KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE. Należy olać to postanowienie - Pan Erdogan w Turcji pokazał jak tę sitwę ( często swołocz ) sędziowską - prawnicza przywołać do jakiegoś porządku.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aw(2018-10-19 15:33) Zgłoś naruszenie 114

    Oby nie Turecki scenariusz?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-10-19 20:36) Zgłoś naruszenie 72

    Jak można "zawiesić " stosowanie obowiązującego prawa w demokratycznym państwie? A jeszcze lepsze jest sugerowanie że można decyzje wydane w oparciu o to prawo cofnąć - na jakiej podstawie? Widać TSUE uwierzyło opozycji, że w Polsce jest dyktator który wszystko może;D

    Odpowiedz