"Realne postawienie Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu". Mazur: Uchwały sędziów apelacji krakowskiej są niezwykle daleko idące

15.10.2018, 18:07; Aktualizacja: 15.10.2018, 18:15
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Uchwały Sądu Apelacyjnego w Krakowie dotyczące ewentualnego postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu są niezwykle daleko idące - ocenił w poniedziałek przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur. Jego zdaniem uchwały te nie pozwalają na ustabilizowanie sytuacji w sądownictwie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • realista(2018-10-16 11:58) Zgłoś naruszenie 8116

    " prezydencie" Duda popatrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie ? kim będę jak skończy się kadencja prezydencka. Jak nie wiesz to odpowiadam " nicość widzę , nicość i ciemność" , przed tobą , również w sprawach polskiego prawa.....................

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxx(2018-10-15 19:02) Zgłoś naruszenie 4253

    Jeszcze tego nie było, żeby sędziowie rządzili Polską. Oni są od sądzenia a nie od dyrygowania Prezydentem. Takie uchwały wystawiają im jak najgorsze świadectwo i świadczą o niezrozumieniu swojej roli.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-10-15 18:46) Zgłoś naruszenie 3733

    Jeżeli chodzi o postawienie Kogokolwiek przed komKolwiek a szczególnie najwyższą wladzą to ja stawiam sędziów TK z ekipy Rzeplinskiego za Ustawe o Emeryturach POmostowych.....o to 14 przykładów jak PO z pomocą TK okradło robotników z emerytur ze względu na szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy . -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: --;:)  1. Wsteczne działanie ustawy-- z 2008 aż na rok 1998, na niekorzyść tak zatrudnionych pracowników – pozbawienie z automatu ( wobec tych niewykazanych na nowych listach) przez wsteczne działanie tej ustawy 9 lat pracy z poprzedni rozporządź zaliczanych do tych warunków. Czyli lata między 2008 a 1998. 2. ....art 4 pkt4 ustawy..Pozbawienie nawet tych co na koniec roku 1998 spełniali wymóg co najmniej 15 lat pracy w tych warunkach z praw wynikłych z uprzedniego rozporządzenia tylko dlatego, że byli młodsi wiekiem gdyż wg dodatkowo wprowadzonego wstecznego zapisu w tym przepisie nie mogli mieć siłą rzecz jeszcze nowego tam wprowadzonego warunku 25 lat pracy na rok wstecznie wyznaczony (ur po 1958r ) na tą datę w ogóle. Ci którzy odchodzili wcześniej bo byli starsi wiekiem jak Tusk mieli często mniej lat pracy w tych warunkach- (co na to Konstytucja RP -dyskryminacja ze względu na wiek) … 3. w art 12 wprowadzono niby uczciwą zasadę, że ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami (co na to -obowiązek naprawienia szkody ) ,ale to jeszcze nic, ...  4. ..zapomnieli dodać na zasadzie równości stron wobec prawa, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRL u nagminny i nie tylko, powinien być na odmianę doliczany?...... -, … 5. .... no i wprowadzono nowe tabele prac w tych warunkach (bez prawa kontroli sądowej zakresu tych wykazów – sąd nie może ich rozszerzać—jakby zjedli wszystkie rozumy -np: dyz ruchu na kolei ma ,dyz ruchu w ) (też się kłania Konstytucja.!....)...  6. .... ..Okradli też tym samym wszystkich tak wykołowanych z ochrony przedemerytalnej w stosownym do poprzednich lat wieku..co łącząc z Ich stanem zdrowia przez długie lata w tych warunkach pozbawia Ich lekarskiej zgody na dalszą prace na tych stanowiskach a to często oznacza bezrobocie!!!.  7. .. . mało ...aby otrzeć łzy płaczącym wprowadzono REKOMPENSATY ( czyli faktycznie uznali własne złodziejstwo ) -uznanie. wg wzoru którego całe zespoły matematyków i prawników nie potrafią do dzisiaj w ZUS ie poprawnie rozszyfrować. . Dodatkowo... chcesz ją otrzymać ,musisz dożyć tego nowego 67r wieku życia i bez sklerozy w praktyce nie zapomnieć o to złożyć do ZUS wniosek. --tacy bezczelni._ 8.....Oznacza to też ,że osoby które nie dożyją 67r życia wg Tuska (65 PiS)rekompensaty nie otrzymają !!!...i sfinansują tym samym Tych co dozyli -to już jest sku.... 9...Zbieranie składek za zatrudnionych na tych stanowiskach po 2008r od bardzo młodych obecnie ludzi składek dodatkowych za te pomostówki bez zagwarantowania Im prawa do tej emerytury ….”ukryty zakazany Konstytucją RP dodatkowy Podatek”” 10.Ta Oligarchia doprowadziła do tego że starsi robotnicy chociaż także nie pracowali na wg obecnej listy stanowisk szkodliwych i niebezpiecznych , skorzystali z przywilejów za tą prace zgodnie z poprzednim rozporządzeniem otrzymując w wieku 60 lat po 4 tys emerytury a młodsi dłużej zatrudnieni w tych warunkach otrzymają 2800 emerytury pod warunkiem ze będą pracować do 67 r życia. wg Tuska (65 PiS) (emerytury definiowane a kapitałowe) Takie głupie POmylone Rządy ,takie dyspozycyjne Trybunały. 11.wspomnijmy także że te setki tysięcy tak zatrudnionym musi teraz i w przyszłości włóczyć się po sądach i wdawać w spory z pracodawcami i ZUSem o to jakie dokładnie stanowiska Tusk i jego kolesie mieli na mysli opracowujac tą ustawę Podmostową a wszystko to w sytuacji gdy na jego oczekiwanie--jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianami. Świadomie narażali tym samym Ich na ryzyko ponoszenia znacznych kosztów. 12 Nigdy nie odwołali w tej Ustawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1980 r w sprawie wcześniejszych emerytur. 13. Osoby zgodnie z art 21 mające do 98r mniej niż 15 lat np. 12 zadnej rekompensaty już nie dostaną za kazdy rok pracy -a więc?. 14 Firmy ukrywają stanowiska ,nie płaca -nikt nie ma jakiejkolwiek gwarancji ze w przyszłości Ktoś cokolwiek z tego bedzie respektował Slowem h...d...i kamieni kupa . Tak uczciwie rządziliście -Tylu ludzi skrzywdziliście ,mam dla was jeno pogarde!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Bert(2018-10-15 18:19) Zgłoś naruszenie 3149

    Wszyscy sędziowie mianowani przed 89r. z mocy ustawy powinni poszukać sobie innego zatrudnienia. Sędzia który godził się na współpracę z reżimem komunistycznym jest albo komunistycznym zwyrodnialcem albo pozbawiony kręgosłupa konformistą.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-16 08:09) Zgłoś naruszenie 2917

    Przyzwoitość " prezydencie...... " warto być przyzwoitym "!!!!! a nie prezydentem PIS-u - wyłącznie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • armgedon(2018-10-15 19:16) Zgłoś naruszenie 2428

    To w tym sadzie apelacyjnym zrobiono przekret nagruba kase .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • j.(2018-10-15 18:46) Zgłoś naruszenie 2214

    Najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne, a wszystko wskazuje na to, że jeśli PiS przegra, to chyba najwcześniej w 2023 r. Spowodowane to jest z jednej strony tym, że nasze społeczeństwo w dużej części kupuje" populistyczny program PiS-u, a z drugiej strony niespotykana wręcz słabość opozycji (nie tyle może "totalnej", co totalnie... bezradnej!) Co oni teraz wymyślili?... Acha.... będą "odwoływać" premiera Morawieckiego! Czy można wymyśleć większe kretyństwo? Kaczyński się tylko śmieje, bo takimi działaniami, jak np. kolejne wotum nieufności, opozycja tylko mu pomaga!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kasta(2018-10-15 18:34) Zgłoś naruszenie 1816

    Kobieta może być ojcem i co nam zrobicie?

    Odpowiedz
  • i to wszystko(2018-10-16 08:57) Zgłoś naruszenie 169

    to czysty analfabeta w prawie doktor id---ta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Odpowiedż na sugestię (2018-10-15 19:46) Zgłoś naruszenie 1416

    Sugestia, by zwrócić się z zapytaniem do TK … to tak jakby PISZCIE zapytanie … na BERDYCZÓW. "Wysoko UCZONY" w prawie PIS … KPI, czy o DROGĘ pyta ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iurist (2018-10-16 11:05) Zgłoś naruszenie 148

    Czy to aby nie w krakowskim sądzie apelacyjnym był ten skandal z lewymi opiniami i wyprowadzaniem publicznej kasy ??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ela(2018-10-16 11:28) Zgłoś naruszenie 98

    Niektórym to już całkiem w głowach się poprzewracało i nie rozróżniają dobra od zła.Przecież to niektórzy sędziowie powinni dawno siedzieć za różne kradzieże itd.,prawda?,i co?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Valdemort(2018-10-15 21:32) Zgłoś naruszenie 814

    brawa dla Morawieckiego i Kurskiego - tym polak na wszystkim się najlepiej zna, im ma niższą inteligencję i wykształcenie. Kraj ciemnych ******* zasługujących za trzymanie za ryj twardą ręką.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • beta(2018-10-16 23:32) Zgłoś naruszenie 43

    Żenujące co najmniej jest to, że najwyższy organ wykonawczy państwa polskiego, prywatnie posiadający doktorat z prawa administracyjnego, opowiada takie bzdury. Czy dla poszanowania wyroku np. Trybunału Konstytucyjnego trzeba być stroną postępowania? Dawno nie słyszałam podobnych bredni...

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-10-17 08:25) Zgłoś naruszenie 42

    stablixację wg tego pana zapewnia Pani (była) prezes SN, oczywiście przy pomocy niemców, ha ha

    Odpowiedz
  • realista(2018-10-20 17:11) Zgłoś naruszenie 20

    Inspektor Pracy -odp. Jesteś płytki jak strumyk podczas suszy , a gdyby głupota miała skrzydła -latałaby niczym gołębica / oczywiście twoja...........

    Odpowiedz
  • kaban(2018-10-15 19:22) Zgłoś naruszenie 21

    Anka G. to ty ?

    Odpowiedz
  • ale ściema(2018-10-16 14:25) Zgłoś naruszenie 12

    gdzie jest to referendum m.in. nt władzy Prezydenta, które niby tak sprytnie wytargował za veto pod ustawą? miało być razem z wyborami samorządowymi?? Jego brak pokazuje rzeczywiste prerogatywy Prezydenta

    Odpowiedz