Gersdorf: Gdybym nie miała nadziei, że rząd wyhamuje reformę, nie mówiłabym, że jestem I Prezes SN

29.09.2018, 17:56; Aktualizacja: 29.09.2018, 18:35
Na pytanie, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby na prezesa SN wybrany został inny sędzia, który wprowadziłby się do Pani gabinetu, odpowiedziała, że "po prostu będę musiała wyjść z tego gabinetu".

Na pytanie, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby na prezesa SN wybrany został inny sędzia, który wprowadziłby się do Pani gabinetu, odpowiedziała, że "po prostu będę musiała wyjść z tego gabinetu".źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta

Mam nadzieję, że obóz rządzący wstrzyma się z tak szeroko zakrojoną reformą sądownictwa. Dlatego cały czas czekam na to. Gdybym nie miała nadziei, nie czekałabym i nie byłoby mnie dziś tu. Nie mówiłabym, ze jestem I Prezes - powiedziała Małgorzata Gersdorf w wywiadzie dla portalu Deutsche Welle.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

 • Bert(2018-09-29 20:07) Zgłoś naruszenie 1823

  jesteś, złotko, chodzącą egzemplifikacją systemu sądowego III RP.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Borys(2018-09-29 20:15) Zgłoś naruszenie 1819

  Zawsze można Niemców i interwncje zbroja poprosić

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • j.(2018-09-29 20:44) Zgłoś naruszenie 4317

  Pani Profesor! Bardzo bym chciał, żeby Pani nadzieja miała uzasadnienie, ale ja się obawiam, że będzie inaczej. Oni nie popuszczą! Może zresztą w 2019 r. wcale nie będzie wyborów parlamentarnych, bo uchwalą ustawę o przedłużeniu obecnej kadencji np. do 8 lat, a co? Nie mogą? Sprzeczne z Konstytucją? No i co z tego! Jeśli TK tego nie stwierdzi, to będzie się domniemywać, że nie sprzeczne. Pan Prezes powie, podobnie, jak w przypadku Pani kadencji, że to jest "lex specialis" w stosunku do normy konstytucyjnej i... pozamiatane! (Twardy elektorat będzie krzyczał i śpiewał z zachwytu: "Brawo PiS! Niech żyje Pan Prezes! Niech żyje, żyje nam!")Komuś się nie podoba? To tylko o nim świadczy, że jest "gorszym sortem"! Co zrobimy? Wyjdziemy na ulicę? Poskarżymy się do organizacji międzynarodowych? To się będzie nazywać w języku rządzących "ulica i zagranica", a może już będzie wcześniej uchwalona ustawa o wsadzaniu do kicia tych, którzy ośmielają się wychodzić na ulicę i demonstrować przeciwko władzy, albo "donosić na Polskę" za granicę!... Co wtedy?... Ja widzę to czarno i czuję, że niestety do takiego pesymizmu są podstawy.

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Małgorzata Gersdorf: i Inspektor Pracy(2018-09-29 23:06) Zgłoś naruszenie 239

  --Każda władza chce mieć "swoje sądy "-- a czyje były te za PO--Wspomnijmy 10 lat do tyłu na 1998r bo z 2008r wstecznie działajacą Ustawę Pomostową okradajacą młodszych wiekiem spracowanych w najPOdlejszych warunkach opary rtęci, izotopy promieniotwórcze - , pyłów i gazów wybuchowych oraz trujących , urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień,wysok hałasu itp) a nawet jak znam przypadki wszystkich tych czynników naraz. Zatrudnionych także za komuny w soboty i święta w nadgodzinach bez dni zamiennie wolnych na wszystkich zmianach aby ten Sędzia TK miał ciepło w dup..e jak się uczył na sedziego.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Aaa(2018-09-29 23:50) Zgłoś naruszenie 2015

  Kończ Pani, wstydu oszczędź

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • czytelnik(2018-09-30 09:16) Zgłoś naruszenie 129

  co ta kobieta plecie, przecież takimi wypowiedziami tylko pokazuje co ona sobą reprezentuje, to ma być profesor prawa

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obraz sadownictwa tkwi w rzeczy samej w tej pani(2018-10-02 08:49) Zgłoś naruszenie 00

  pt.jak można z adwokata zrobić,.....wariata.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane