Ziobro: TSUE nie ma kompetencji ingerowania w wewnętrze sprawy sądownictwa w krajach UE

27.09.2018, 09:36; Aktualizacja: 27.09.2018, 10:04
Szef MS wskazał, że "nie tylko w Polsce było dyskutowane, jaki jest zakres kompetencji TSUE".

Szef MS wskazał, że "nie tylko w Polsce było dyskutowane, jaki jest zakres kompetencji TSUE".źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Porzycki Agencja Gazeta

Stoimy na stanowisku, że TSUE nie ma kompetencji ingerowania w wewnętrzne sprawy sądownictwa w krajach UE - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem TSUE nie włączy się w "bitwę polityczną" w Polsce, bo będzie chciał działać "profesjonalnie i rzetelnie".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • gea(2018-09-27 14:50) Zgłoś naruszenie 4311

    Niekompetenty gość mówi o kompetencjach SN :)) To tak jakby sprzątaczka mówiła prezesowi jak ma rozumieć zmiany kursu na giełdzie. Jedyna słuszna odpowiedź na jego tekst to "*****! do miotły"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • korek(2018-09-27 10:28) Zgłoś naruszenie 4216

    Ministrze tzw sprawiedliwości : może weż korepetycje z prawa UE , to nie będziesz opowiadał talich bzdur.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • moon(2018-09-27 20:09) Zgłoś naruszenie 343

    zero to wszystko co mozna powiedziec o tym komunistycznym tworze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • :-( (2018-09-27 11:22) Zgłoś naruszenie 257

    Trzeba być ignorantem, żeby się na tak prymitywne manipulacje nabierać ale niestety, pojęcie o zupełnie elementarnych kwestiach prawnych jest w Polsce ciągle na niezwykle niskim poziomie...

    Odpowiedz
  • T1000(2018-09-27 13:25) Zgłoś naruszenie 238

    Niedouczony dyletant prawniczy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • akkaa(2018-09-27 13:20) Zgłoś naruszenie 1811

    mierny mgr pis

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-09-27 14:29) Zgłoś naruszenie 1710

    I on jest prawnikiem ??????????????

    Odpowiedz
  • Mary K.(2018-09-27 13:28) Zgłoś naruszenie 173

    Panie Ziobro zgodnie z Pana słowami tj."osoby, które w sposób frywolny chcą prawo naruszać, dlatego że czują że są przedstawicielami nadzwyczajnej kasty, muszą liczyć się z odpowiedzialnością w przyszłości", oczekujemy na poniesienie odpowiedzialności.

    Odpowiedz
  • @korek(2018-09-27 11:17) Zgłoś naruszenie 1621

    Panie korku, polecam lekturę treści Protokołu brytyjskiego a dopiero póxniej wypowiadanie się na forum.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ajanato(2018-09-27 16:45) Zgłoś naruszenie 157

    Minister Sprawiedliwości nie ma kompetencji do ustalania zakresu kompetencji TSUE.

    Odpowiedz
  • Neron(2018-09-27 16:47) Zgłoś naruszenie 148

    Dla dobra Polski i Polaków niech Trybunał się włączy i to ostro. Dość decydowania o sądownictwie w Polsce przez takich nieudaczników jak Ziobro i jemu podobni.

    Odpowiedz
  • Irek(2018-09-27 15:50) Zgłoś naruszenie 105

    a czy wy wiecie, kto wybiera "sędziów" TSUE ? ... politycy, gdybyśmy przyjęli takie zasady wyborów sędziów w Polsce......, oj, to UE by ... oszalała...:)

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-09-27 12:36) Zgłoś naruszenie 87

    Protokół brytyjski jest wyjątkiem od Karty Praw Podstawowych. Wątpię, by dało się go zastosować w stosunku do zobowiązań wynikających z Traktatu Akcesyjnego.

    Odpowiedz
  • Finansowy uklad Wladzy(2018-09-28 07:22) Zgłoś naruszenie 37

    Wewnetrzne sprawy sadownictwa to jedno wielkie kolesiostwo zgodnie z litera prawa. Sedzia zasadza wysokie wynagrodzenie dla adwokatow z urzedow ktorzy nie zapoznaja sie z aktami spraw. Korzystniejsze jest przegranie sprawy wowczas maja szybkie pieniadze od skarbu panstwa. Skargi na adwokatow sa umarzane przez rade adwokacka. Wyludzanie pieniadzy od panstwa za pozorna prace jest promowane i poparte prawem kasty. Kowalscy cięzko pracuja na swoja minimalna krajowa, a adwokat dostaje 5 tys za jedna przegraną sprawę - bez zapoznania sie z aktami sprawy. Podatki Polaków to rozdawnictwo dla ludzi ukladu wladzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz