Małgorzata Gersdorf pozywa Stanisława Piotrowicza za słowa o "sędziach złodziejach"

26.09.2018, 13:01; Aktualizacja: 26.09.2018, 13:05
Prof. Małgorzata Gersdorf

Prof. Małgorzata Gersdorfźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta

Przeprosin i 50 tys. zł na cele społeczne domagają się Małgorzata Gersdorf i Krzysztof Rączka, sędziowie Sądu Najwyższego, od posła PiS Stanisława Piotrowicza. Pozew w tej sprawie dziś został złożony, co potwierdził w TOK FM mec. Michał Wawrykiewicz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

 • Chamstwo(2018-09-26 20:24) Zgłoś naruszenie 21

  ... należy tępić z caławzględnością

  Odpowiedz
 • nikto(2018-09-26 16:47) Zgłoś naruszenie 37

  Nazywali Jezusa żarłokiem i pijakiem, a on się nie odwołał do sądu o zniesławienie. Pokornie cierpiał aż do śmierci, a potem nastąpiło wywyższenie. Tutaj jest na odwrót. Czy nie byliśmy uczeni, aby nadstawić drugi policzek? Ten art. 212 to powinien być zlikwidowany, bo to jest odwracanie uwagi od faktycznych problemów trapiących ludzi. Wnoszenie spraw z art. 212 świadczy o pysze danej osoby.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-09-26 16:13) Zgłoś naruszenie 52

  .......W szkołach RP i na studiach prawniczych powinno sie uczyć młodzież ,że wszystko,dosłownie wszystko można ludziom (obywatelom) ukraść,czy to łamiąc prawo,czy nie stosując prawa ,czy to wręcz poprzez Uchwalanie Złodziejskiego prawa , przy udziale przestępczych niby nawet demokratycznych Sądów. Przykładem niech będzie wstecznie działajaca bo z 2008r na 1998r Ustawa o Emeryturach Pomostowych kradnąca przy współudziale TK wiek emerytalny osobom które do 2008roku miały przepracowane ponad 30 lat wogole a w szkodliwych i nieb warunkach pracy nawet 25 lat pracy tylko dlatego ze na 1998rok wstecznie wyznaczonej daty nie miały 25 lat pracy. wogóle bo były młodsze niż rocznik 1958 czyli Tuska. Robotnicy którzy pracowali od 15r zycia z sobotami i swietami na wszystkich zmianach w oparach rtęci, promo izotopów promieniotwórczych , przy pyłach i gazach wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień - i wszystkich tych naraz jak automatycy w elekrociepł..mają teraz kłopot gdyż Ich okradziono cynicznie i bezczelnie a Oni w sytuacji „każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości czyli zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy ( bez renty ani emerytury). "są zagrożeni..I TK tez to klepnął że jest OK a potem Tusk podniósł Im jeszcze o kolene już 2 lata do 67r zycia. To wszystko zrozumiał . Nawet Komorowski to zrozumiał tyle ze na potrzeby wyborów Rezydenckoch:przed II turą wyborów Komorowski się obudził z letargu i nagle ogłosił-: „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia ." Nie ma więc świetości ,nie ma prawa ,jest zwykłe POdle złodziejstwo...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zs(2018-09-26 15:35) Zgłoś naruszenie 104

  Sitwa,klan,kasta morale ma z tyłu ,padli by na twarz i zaczęli przepraszać polaków , za swoje błędy, wyroki itp ośmieszające nas często jako RP . Tyle z POpartymiPSL "napluli" w Brukseli ,że będziemy Wszyscy tego ponosić teraz straty. Obywatele wyrzucili ich z rządu ,sądu bo już mieli ich dość,ktoś to musiał zrobić !!!!. Czy oni tego nie rozumieją, niby są inteligentni ?.

  Odpowiedz
 • Zib(2018-09-26 15:15) Zgłoś naruszenie 1310

  Durne babsko jest sędzią...nie zna prawa...! Hahaha liczy na kumpli sędziów? A jak trafi z losowania na nieprzychylnego to...popłynie i będą drzeć z niej łacha.... Piotrowicz nie odniósł się personalnie tylko ogólnie! Zatem baba robi humbuk medialny- taka zmowa!

  Odpowiedz
 • Podatnik(2018-09-26 14:57) Zgłoś naruszenie 188

  czy można pozwać tą "sędzinę" z Sadu Najwyższego, która napluła Polakom w twarz, orzekając, że sędzia który ukradł 50,00 zł na stacji benzynowej, zrobił to bo był..... zamyślony ?.... skoro ta Pani "sędzia" jest na moim utrzymaniu (jako Podatnika), niech odpowie dlaczego kpi sobie z Podatników ?

  Odpowiedz
 • Olkusz protekcja nepotyzm(2018-09-26 14:06) Zgłoś naruszenie 157

  Dobrze, że ktoś się wreszcie zabrał za oczyszczanie sądów. Podam taki przykład: w Olkuszu radcą prawnym jest syn sędzi (była prezes SR w Olkuszu), który na studiach na UJ nie był w stanie zdać ani jednej (!) procedury czy KSH. Już wtedy mówił, że matka załatwi mu aplikacje. Ot, taka nadzwyczajna kasta ludzi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • przerwa śniadaniowa(2018-09-26 13:39) Zgłoś naruszenie 2921

  Może wreszcie ktoś z otoczenia PiS odpowie za oczernianie środowiska sędziów.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • btds(2018-09-26 13:34) Zgłoś naruszenie 59

  Ja się pytam: DLACZEGO NIE ZGŁOSIĆ PRZESTĘPSTWA Z ART 212KK ?! Co tam cywilnie. Normalnie popełnił przestępstwo pomówienia i powinien za to beknąć KARNIE.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gość(2018-09-26 13:26) Zgłoś naruszenie 2117

  Kolejny dowód że P. Gersdorf ma problem z percepcją i nie powinna nikogo sądzić. No cóż, wiek robi swoje

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane