statystyki

Bat na kiboli zabije amatorską piłkę: Mecze niższych klas jak imprezy masowe

autor: Tomasz Żółciak26.09.2018, 07:40; Aktualizacja: 26.09.2018, 08:36

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mecze niższych klas rozgrywkowych będą traktowane jak imprezy masowe. Takie zmiany wkrótce zaproponuje specjalny rządowy zespół. PZPN jest na „nie”.

Oficjalnie MSWiA nie zdradza żadnych szczegółów – wiadomo jedynie, że prace są powoli finalizowane i że w ciągu kilku tygodni zaproponowane zostaną nowe przepisy w zakresie organizacji wydarzeń sportowych.

Pracuje nad nimi zespół przy Radzie Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. – W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Sportu i Turystyki i policji – podaje MSWiA.

Impulsem do podjęcia prac były wydarzenia, do jakich doszło w maju na meczu między Lechem Poznań i Legią Warszawa. Spotkanie decydujące o tytule mistrza Polski zakończyło się przed czasem ze względu na zamieszki na trybunach. Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział zaostrzenie przepisów dotyczących kwestii zabezpieczenia meczów piłkarskich.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane