statystyki

Nowe regulacje dotyczące badań na obecność alkoholu

autor: Agata Szczepańska24.09.2018, 07:39; Aktualizacja: 24.09.2018, 08:54
wódka alkohol

W myśl projektu zawartość alkoholu w organizmie można ustalić na podstawie badania wydychanego powietrza lub krwiźródło: ShutterStock

Badanie analizatorem wydechu będzie mogło być wykonane nie przed upływem 15 minut od zakończenia spożywania alkoholu przez osobę badaną, a badanie krwi na podstawie co najmniej dwóch analiz laboratoryjnych.

Do konsultacji trafiło właśnie rozporządzenie ministra zdrowia i ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie badań na zawartość alkoholu w organizmie. Projekt określa warunki i sposób przeprowadzania takich badań, a także zasady ich dokumentowania oraz weryfikacji. Jego wydanie ma związek ze zmianą upoważnienia ustawowego.

W myśl projektu zawartość alkoholu w organizmie można ustalić na podstawie badania wydychanego powietrza lub krwi. Określa on m.in., w jakich sytuacjach przeprowadza się to drugie. Opisano w nim także sposób postępowania z próbkami oraz wyliczono, jakiego rodzaju dane odnotowuje się w protokołach (np. wiek, płeć, wzrost i masę ciała).  

Etap legislacyjny


Pozostało 4% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane