statystyki

Nowe regulacje dotyczące badań na obecność alkoholu

autor: Agata Szczepańska24.09.2018, 07:39; Aktualizacja: 24.09.2018, 08:54
wódka alkohol

W myśl projektu zawartość alkoholu w organizmie można ustalić na podstawie badania wydychanego powietrza lub krwiźródło: ShutterStock

Badanie analizatorem wydechu będzie mogło być wykonane nie przed upływem 15 minut od zakończenia spożywania alkoholu przez osobę badaną, a badanie krwi na podstawie co najmniej dwóch analiz laboratoryjnych.

Do konsultacji trafiło właśnie rozporządzenie ministra zdrowia i ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie badań na zawartość alkoholu w organizmie. Projekt określa warunki i sposób przeprowadzania takich badań, a także zasady ich dokumentowania oraz weryfikacji. Jego wydanie ma związek ze zmianą upoważnienia ustawowego.

W myśl projektu zawartość alkoholu w organizmie można ustalić na podstawie badania wydychanego powietrza lub krwi. Określa on m.in., w jakich sytuacjach przeprowadza się to drugie. Opisano w nim także sposób postępowania z próbkami oraz wyliczono, jakiego rodzaju dane odnotowuje się w protokołach (np. wiek, płeć, wzrost i masę ciała).  

Etap legislacyjny


Pozostało jeszcze 4% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane