statystyki

Partnerstwo publiczno-prywatne ma być nieco prostsze. Oto najważniejsze zmiany w ustawie

autor: Sławomir Wikariak19.09.2018, 07:43; Aktualizacja: 19.09.2018, 09:38
Zgodnie z nim podmiot publiczny może zwrócić się do ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego z wnioskiem o opinię na temat zasadności realizacji przedsięwzięcia w ramach PPP.

Zgodnie z nim podmiot publiczny może zwrócić się do ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego z wnioskiem o opinię na temat zasadności realizacji przedsięwzięcia w ramach PPP.źródło: ShutterStock

Wchodząca dzisiaj w życie nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1834 ze zm.) ma uelastycznić procedury wyboru partnerów.

Choć partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) w niektórych krajach jest bardzo popularnym sposobem na realizację zadań publicznych, to w Polsce wciąż nie jest zbyt często wykorzystywane. Jednym z powodów mają być dość sztywne procedury wyboru partnera prywatnego. Obowiązują dwie – uproszczona, pozwalająca na udzielenie koncesji i pełna z ustawy – Prawo zamówień publicznych, po której może zostać zawarta umowa o pełne PPP. Problem w tym, że na wstępnym etapie trudno przewidzieć, w której formule będzie możliwa współpraca. 


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • JMS(2018-09-28 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    To niezwykłe, jak ewoluuje świadomość. Kiedyś takie partnerstwo nazywano po prostu korupcją. Nowomowa stała się faktem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane