Nogal: Adwokaturze potrzebna jest demokracja. Obecna ustawa uchwalona została podczas stanu wojennego

autor: Andrzej Nogal11.09.2018, 15:54; Aktualizacja: 12.09.2018, 16:06
Andrzej Nogal

Andrzej Nogalźródło: Materiały Prasowe

Obecny ustrój adwokatury wciąż opiera się na ustawie uchwalonej w dn. 26 maja 1982r., czyli najmroczniejszym okresie stanu wojennego. Władzom PRL-u chodziło o trzymanie w ryzach adwokatów - stąd kluczowe w niej miejsce zajmują przepisy dyscyplinarne i administracyjne. Samorządność była pozorna i 36 lat po uchwaleniu prawa o adwokaturze czas zastanowić się, jak wrócić adwokaturę adwokatom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • mec(2018-09-12 16:26) Zgłoś naruszenie 179

    Pełna zgoda!

    Odpowiedz
  • obywatel(2018-09-12 16:50) Zgłoś naruszenie 816

    Jak się panu mecenasowi nie podoba w adwokaturze ... może się przenieść do radców prawnych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bokj(2018-09-12 16:51) Zgłoś naruszenie 711

    Panie mecenasie pamięta pan piosenkę Budki Suflera? "Znowu w życiu mi nie wyszło" :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • marta(2018-09-12 16:58) Zgłoś naruszenie 25

    Mądrala , dziś się okazało , że mnie , jako waszego niewolnika obowiązuje ustawa z 1966 roku....US ma prawo zniszczyć moje życie i zdrowie tak jak to zrobili ze śp. moją Babcią....serdecznie pozdrawiam pańcie urzędniczki z III US Warszawa...

    Odpowiedz
  • Jan Jakubiak(2018-09-12 22:38) Zgłoś naruszenie 101

    Nie tyle demokratyzacja co XXI wiek! Wystarczyłyby np. wprowadzić "wybory przez internet" i od razu liczba wyborców by wzrosła kilkukrotnie, kampania wyborcza miałaby znaczenie, a średnia wieku "działaczy" spadłaby o 20 lat ! Ps. Na ministra i sejm nie ma co liczyć - oni chyba czekają tylko żeby zgłosić projket połączenia zawodów prawniczych i skrócić kadencję obu samorządów.

    Odpowiedz
  • upss(2018-09-13 00:16) Zgłoś naruszenie 510

    Mi nic. Nogalowi nie wyszło kandydowanie na sędziego SN. Każdy orze jak tylko może i czasami nuci... Znowu w życiu mi nie wyszło.

    Odpowiedz
  • tom14(2018-09-15 09:57) Zgłoś naruszenie 13

    ha he kolega (mój z roku aplikacyjnego) nie bardzo został dziekanem, nie bardzo został sędzią SN to teraz szczuje ustawodawcę na adwokaturę... to już nawet nie jest żałosne...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz