statystyki

Patryk Słowik: Jaki do paki, czyli polityczny taniec nad trumnami [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik12.09.2018, 07:43; Aktualizacja: 12.09.2018, 08:06
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Gdy zabita zostaje kobieta i trzyletnie dziecko – brakuje słów, by opisać tragedię. Gdy okazuje się, że zabójcą był najprawdopodobniej konkubent ofiary odsiadujący wyrok za inne zabójstwo, który wyszedł na przepustkę z więzienia, wręcz nóż się w kieszeni otwiera. Ale to ani powód, by obarczać konsekwencjami wiceministra sprawiedliwości, ani by zaostrzać politykę penitencjarną. To nie czas na polityczny taniec nad trumnami.

Straszne wydarzenie wywołało lawinę politycznych komentarzy. Politycy opozycji domagają się od wiceministra Patryka Jakiego, który odpowiada za więziennictwo, natychmiastowej dymisji. Niektórzy by go najchętniej widzieli w więzieniu, widząc w nim wręcz współsprawcę najokrutniejszych czynów. Ale jaki wpływ ma polityk Patryk Jaki na to, że jakiś bandzior zabija bezbronnych ludzi? Nawet jeśli tenże bandzior był na przepustce.

Media ujawniły bulwersujący ich zdaniem fakt, że mężczyzna skazany za zabójstwo regularnie wychodził na przepustki. Tłum zadaje pytanie: jakim prawem zwyrodnialca wypuszczano do ludzi?


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane