Adwokaci nadal niezadowoleni z noweli kodeksu postępowania cywilnego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.09.2018, 19:00
Resort sprawiedliwości przeprowadził konferencję uzgodnieniową, po której przedstawił nową wersję projektu

Resort sprawiedliwości przeprowadził konferencję uzgodnieniową, po której przedstawił nową wersję projektuźródło: ShutterStock

„Zmiany legislacyjne proponowane w projekcie mają przede wszystkim charakter redakcyjny, eliminujący nieścisłości poprzedniej wersji projektu, bez większego wpływu na całość nowelizacji” – tak przedstawioną przez resort sprawiedliwości pod koniec czerwca br. nową wersję tzw. dużej noweli kodeksu postępowania cywilnego oceniła Naczelna Rada Adwokacka.

Przypomnijmy: projekt w opinii jego autorów ma wprowadzić rozwiązania, które spowodują przyśpieszenie procesów cywilnych. Dla przykładu – sądy nie będą już musiały zajmować się bezzasadnymi pismami do nich kierowanymi. Propozycje już na samym początku wzbudziły jednak spore kontrowersje, m.in. w środowisku profesjonalnych pełnomocników. Zarzucano choćby to, że ograniczą one dostęp obywateli do sądu, a jednocześnie nie usuną barier uniemożliwiających sprawne prowadzenie procesu.

Po tych uwagach, wpływających w ramach konsultacji społecznych, resort sprawiedliwości przeprowadził konferencję uzgodnieniową, po której przedstawił nową wersję projektu.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane