Znęcanie się nad zwierzętami: Samo karanie nie wystarczy. Potrzebna jest edukacja

autor: Natalia Olkucka01.09.2018, 09:30
Konieczna jest praca nad postrzeganiem praw zwierząt

Konieczna jest praca nad postrzeganiem praw zwierzątźródło: ShutterStock

Czy przewidziane przepisami kary za przestępstwa znęcania nad zwierzętami są wykonywane efektywnie, a założone cele osiągane? - Przepisy prawa karnego mają pełnić funkcję odstraszającą, ale należy pamiętać, że żaden przepis nie zapobiega popełnieniu przestępstwa i nie taka jest jego rola – przekonuje dr Michał Rudy z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • prawnik(2018-09-02 11:50) Zgłoś naruszenie 54

  Ciekawe, czy tym razem wpis przejdzie przez blokadę? Uważam, że posunęliśmy się zbyt daleko w ochronie zwierząt. Straciliśmy rozsądek i naruszyliśmy wagę dóbr. Oto każdy czyn przeciw zwierzęciu traktowany jest jako "znęcanie ze szczególnym okrucieństwem" (niesamowicie rozciągnęliśmy i znęcanie - nawet na zwykłe porzucenie, jak i uznaliśmy, że prawie każdy czyn przeciw zwierzęciu jest szczególnie okrutny). Na tej zasadzie powinniśmy za karalne uznawać porzucenie dziewczyny przez chłopaka, albo zerwanie zaręczyn przez dziewczynę. Co więcej - chcemy karać czyny o żadnej lub śladowej społecznej karą do 3 lat pozbawienia wolności. Taką samą, jaka grozi bandzie pseudokibiców za pobicie przechodnia w centrum miasta. Dotknęły nas problemy pierwszego świata, gdy nadal nie rozwiązaliśmy problemów trzeciego.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Bert(2018-09-01 16:57) Zgłoś naruszenie 34

  fajny pyszczek. podobny do ex I prezes

  Odpowiedz
 • mm(2018-09-03 05:49) Zgłoś naruszenie 12

  publikacja wizerunku wystarczyłaby w zupełności.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane