statystyki

Prokuratura porozumiała się z pocztowcami

autor: Emilia Świętochowska31.07.2018, 07:19; Aktualizacja: 31.07.2018, 08:13
Za udzielenie zamówienia publicznego w tej sprawie odpowiedzialne jest Centrum Zakupów dla Sądownictwa nadzorowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, choć jest to jedynie formalność, gdyż Poczta Polska jest w praktyce monopolistą na rynku.

Za udzielenie zamówienia publicznego w tej sprawie odpowiedzialne jest Centrum Zakupów dla Sądownictwa nadzorowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, choć jest to jedynie formalność, gdyż Poczta Polska jest w praktyce monopolistą na rynku.źródło: ShutterStock

 Na kolejne siedem miesięcy prokuratura przedłużyła kontrakt z Pocztą Polską na listy polecone. Aneks do dotychczasowej umowy sfinalizowano w ostatni czwartek, kilka dni przed jej wygaśnięciem.

Według informacji DGP stawki za doręczanie prokuratorskich przesyłek będą wyższe niż do tej pory, ale niższe, niż spekulowano w mediach. A była mowa nawet o 70-procentowym wzroście kosztów, co oznaczałoby podwyżkę o złotówkę za list (według starych zasad przesłanie jednego pisma wyceniane jest na ok. 1,40 zł).

Prokuratura Krajowa prowadziła z pocztowcami rozmowy w sprawie warunków przedłużenia starego kontraktu od kwietnia 2018 r. – Aktualna umowa przewidywała udzielenie tzw. zamówień uzupełniających – wyjaśnia DGP Prokuratura Krajowa. Punktem zapalnym negocjacji były oczywiście ceny. Początkowo operator zaproponował stawki na tyle odbiegające od dotychczasowych, że prokuratura uznała je za nie do przyjęcia. Po kolejnym etapie negocjacji firma ostatecznie zgodziła się znacząco obniżyć swoją pierwotną ofertę i PK zaakceptowała łagodniejsze warunki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Poczta Polska nie wyraziła zgody na ujawnienie konkretnych wysokości opłat, jakie uzgodniono, aby nie podsycać niezadowolenia ze strony swoich związków zawodowych i kolejnych żądań podwyżek. W ubiegłym tygodniu firmowa Solidarność zawarła z pracodawcą porozumienie płacowe, na mocy którego wynagrodzenia brutto wzrosną w spółce średnio o ponad 226 zł na etat. 


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane