Funkcjonariusze Służby Więziennej z podwyżkami. MS publikuje stawki

autor: Karolina Nowakowska30.07.2018, 13:17; Aktualizacja: 30.07.2018, 13:56
Zmianie ulegają również mnożniki przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy, co będzie skutkowało podwyżką w wysokości 48 zł na stanowisku strażnika.

Zmianie ulegają również mnożniki przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy, co będzie skutkowało podwyżką w wysokości 48 zł na stanowisku strażnika.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt rozporządzenia, którym zmienia kwoty bazowe wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Więziennictwa. Na zmianach mają skorzystać przede wszystkim najmniej zarabiający, co ma zapobiec wysokiej rotacji kadr.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • kirk(2018-07-30 16:54) Zgłoś naruszenie 692

    Przez takie działania władz mamy potem takich oficerów , jak mamy - rządzą matoły z nadania i pociotki możnych - szkoda gadać.

    Odpowiedz
  • F-ski(2018-07-30 22:55) Zgłoś naruszenie 583

    Biedny funkcjonariusz z ochrony nigdy nie dostanie takiej średniej nawet a pani z kadr lub z finansów już taka ma a osadzonego widzi tylko z okna swojego biura. Porażka naszej władzy!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ken(2018-07-30 13:47) Zgłoś naruszenie 523

    Odradzam szkoda zdrowia!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Zzzz(2018-07-31 08:01) Zgłoś naruszenie 422

    Jeszcze tylko dodam że te dodatki to patologia, po 2 latach masz 400 zł i po 20 też masz tyle samo chociaż zupełnie inne stanowisko i odpowiedzialność, zabiliscie motywację

    Odpowiedz
  • ddd(2018-07-31 03:12) Zgłoś naruszenie 330

    po 20 latach nie miałem takich pieniędzy jako starszy oddziałowy 4800 ha dobre

    Odpowiedz
  • PIOTR M(2018-07-31 08:24) Zgłoś naruszenie 261

    Pracuje w Dziale Ochrony. Posiadam 400 nadgodzin, i wciąż rosną. Chcąc dostać jeden dzień wolnego muszę przyjść dwa razy na dodatkową służbę.Jedyna zeczą, która trzyma mnie tam jest pozostały wiek 5 lat do emerytury. Ale wciąż stawiam sobie pytanie czy warto? Sters i skutki atmosfery panujacej w pracy odbijają sie na moim zdrowiu. 🆘 SW! Zacznijcie uczciwie płacić, to problemy dla wszczystkich funkcjonariuszy skończą sie! 🆘

    Odpowiedz
  • Bezkosztowo dla kogo?(2018-07-30 16:02) Zgłoś naruszenie 220

    "a które – można spełnić praktycznie bezkosztowo. Chodzi m.in. o pełnopłatne zwolnienia lekarskie czy wypłatę wynagrodzeń za przepracowane nadgodziny." Czyli koszt zwolnień chorobowych wzrosnie o 20% a wyplata nadgodzin to przecież też w pieniądzu a nie w starej pościeli z demobilu. A administracja rządowa od 2008 ma kwotę bazową zamrożoną.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rychotaki(2018-07-31 07:33) Zgłoś naruszenie 200

    Brak funkcjonariuszy? A co zrobiło MS by powstrzymać odejście doświadczonych funkcjonariuszy z likwidowanych w marcu jednostek. Odpowiem NIC wręcz zachęcano do emerytur.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alibaba(2018-07-31 12:17) Zgłoś naruszenie 203

    Ja pracuje 17 lat dodatek 400 złotych pewnego dnia przyjęła się do nas córka jakiegoś wysoko postawionego jegomościa po roku służby (2 lata trwa służba przygotowawcza) dodatek 1000 złotych zrobili odstępstwo bo dobrze pracuje w biurze a człowiek ***** jak beduin ******* z tego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anonim (2018-07-31 14:08) Zgłoś naruszenie 190

    To wszystko to tylko bicie piany,zobaczymy co będzie w 2019 roku. Funkcjonariusze ochrony mają już dosyć pracy w kontakcie z osadzonymi, gdzie są wyzywani, opluwani, a przełożeni mają to głęboko siedząc sobie w administracji. Tylko osadzony jest cacy, a jak napisze skargę to winny jest funkcjonariusz bo sprowokował biednego osadzonego

    Odpowiedz
  • F(2018-07-31 06:01) Zgłoś naruszenie 171

    Kłamstwa , kłamstwa . 2700 objętych podwyżką. Kłamstwa kłamstwa. żenada. Oby rządzącym odbiło się to czkawką przy wyborach. Róbcie tak dalej i jak PO skonczycie

    Odpowiedz
  • mk(2018-07-31 08:13) Zgłoś naruszenie 170

    Wynagrodzenie funkcjonariuszy SW wzrośnie z 4859,30 zł do 4996, 90 zł heheh tyle to na pewno ma dyrektor a nie strażnik ochrony. Brakuje ludzi nadgodziny mamy po 300. Ktoś chętny do służby ?

    Odpowiedz
  • F-sz(2018-07-31 10:18) Zgłoś naruszenie 171

    A dowódcy, kierownicy i inspektorzy na odprawach mówią: musimy pokazać, że dajemy radę i nie odpuszczamy, że będą kontrole zwolnień lekarskich nawet tych od psychiatry. Od straszenia to są duchy. Mówią to Ci, którzy mają parcie na awanse lub Ci co mają dodatkową kasę, za trzymanie tych najniższych stopniem, służbą za twarz, żeby była ciągłość służby, żeby nie było zbyt dużo L4. Te czasy się już skończyły. Ile można wytrzymać? Nie ma dnia wolnego, urlopu? To jestem chory. Proste. Co co sterują związkami zawodowymi też są słabi. Oni nie są niezależni. Walczą o swoje awanse

    Odpowiedz
  • Zgadnijkto(2018-07-31 17:50) Zgłoś naruszenie 171

    Co tu dużo pisać w Krakowie na Montelupich do kadr już nie idzie wejść prawie sami oficerowie. W innych działach biurokracja też pięknie się rozwija. Zlikwidowali areszt na Podgórzu w którym i tak się nic nie robiło i momentalnie wszyscy f sze się rozchorowali i tyle ich widzieli na Monte. Ale truskawką na torcie jest stworzenie etatu dla czwartego dyrektora od spraw nieważnych i zachowanie co na Monte. Nie wspomnę już o funkcjonariuszach OISW Kraków, którzy całymi dniami dobiegają wejście do inspektoratu non stop nadając. To ja się pytam ile kurna można palić. Kierowca Dyrektora okręgowego zatrudnił w kryminałach całą swoją rodzinkę i na pewno nie w dziale ochrony. I tu nasówa się kolejne pytanie gdzie jest to popularne BSW SW. Następne święte krowy to GISSW Kraków dożynkowe i festynów elita. Ciekawe kto był tak hojny w zakupie tak pięknego pickupa. Tam trzeba szukać pieniędzy a nie na najniższych szczeblach. Pewnie zaraz po wakacjach zaczną się kontrole z CZSW wypoczętych oferm. Pozdrawiam Zdegustowany

    Odpowiedz
  • F(2018-07-31 11:29) Zgłoś naruszenie 130

    Kłamstwa kłamstwa kłamstwa . 27000 funkcjonariuszy dostało podwyżkę , kiedy ????! To są wierutne kłamstwa. Zapłacie złodzieje za nadgodziny , święta , weekendy, noce. Za te grosze to siebie zatrudnienie skazanych niech sami siebie pilnują. Albo wypuscie wszystkich bandytów niech was gwałcą, rabują, biją, okradają, porywają itd. Po co więzienia ??

    Odpowiedz
  • Funkcjonariusz(2018-07-31 10:16) Zgłoś naruszenie 132

    Żenada to 48 zł miało być już w maju do dzisiaj jeszcze tych pieniędzy nie widzialem. Rząd nie ma kasy ? Niech rozmunduruje administrację przeciętna kadrowa na wolności zarabia 2500tys. A tu większość na oficerskich stanowiskach , tak jak już ktoś to wcześniej napisał bandytów widzą tylko za kraty w swoim oknie biura. Ochrona ma najmniejsze pieniądze a największą odpowiedzialność za życie ludzkie ! Po 5 latach tej roboty już wiem. że jeśli się nie zmieni placa i podejście przełożonych nikt nie dotrwa 25 lat.

    Odpowiedz
  • Ja(2018-07-31 10:29) Zgłoś naruszenie 120

    Braki kadrowe, niedługo do SW będą organizować łapanki, nadgodziny nie do odebrania.... za to SW może sobie pozwolić na zwolnienie doświadczonego funkcjonariusza działu ochrony, który uległ wypadkowi podczas sluzby i z tego powodu nie był zdolny do jej pełnienia przez rok... uzasadnienie zwolnienia: trudna sytuacja kadrowa.... brawo

    Odpowiedz
  • Cobrekr(2018-07-31 03:53) Zgłoś naruszenie 123

    Jakie nadgodziny? Rozumiem że w dz. Ochrony. Proste rozwiazanie - przenieść z innych działów cześć funkcjonariuszy i zlikwidują się nadgodziny.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • R. K. (2018-07-31 13:52) Zgłoś naruszenie 90

    Bezczelność sięga zenitu pod każdym względem. Ostatnimi czasy trendem wśród "najmądrzejszych" jest karanie podwładnych. "Bez znaczenia za co, dajcie nam jakiegoś winnego". Awanse na etatach "wstrzymane", za chwile etaty odblokowali możemy awansować, ale tych oddziałowych za dużo u was w jednostce, no nie możemy nic przeskoczyć. Tym sposobem w "kołchozie" w którym przyszło mi służyć jest ogromne grono starszych strażników ze stażem ponad 10 lat służby, wykonując siermiężną charówkę na różnych stanowiskach w tym niejednokrotnie na oddziałach czy jako d-ca zmiany. To jest chory absurd, z tym porządek by wypadało zrobić. Mówi się, że niewolnictwo jest karane, a Polskie obozy pracy nie istniały- proponuję przyjrzeć się bliżej tej sprawie komuś z większymi kompetencjami niż wielcy "specjaliści" ze stolicy czy okręgu, którzy nie potrafią zauważyć tego, ale widzą, że w perworze pracy oddziałowemu wyszła koszula ze spodni. Każde stanowisko oficerskie jest przejawem nepotyzmu oraz "polecaniem" przez dobrego kolegę- dygnitarza piastującego zaszczytne stanowisko " naczelnika" czy "eksperta" w okręgowym inspektoracie, w efekcie czego mamy pana porucznika specjaliste od zatrudnienia osadzonych czy podporucznika zajmującego się ewidencjonowaniem umundurowania polowego. No ale na czymś trzeba oszczędzić- dlatego w ramach oszczędności dyrektorzy odpowiednio "doceniają" i "nagradzaja" odchodzących na emeryturę dziękując im po 18 latach służby (w tym 15 lat na oddziałach) poprzez nazwanie ich dezerterami i obietnicą zacytuję "puszczenia tylko w samych butach".

    Odpowiedz
  • Jaro(2018-07-31 15:50) Zgłoś naruszenie 91

    wszyscy dobrze wiemy ze jesteśmy jak żebracy w tej służbie ....pytanie czemu nie potrafimy się wspólnie porozumieć i udowodnić np L4 źe mamy dość poniżenia i słabych uposażeń....

    Odpowiedz