Funkcjonariusze Służby Więziennej z podwyżkami. MS publikuje stawki

autor: Karolina Nowakowska30.07.2018, 13:17; Aktualizacja: 30.07.2018, 13:56
Zmianie ulegają również mnożniki przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy, co będzie skutkowało podwyżką w wysokości 48 zł na stanowisku strażnika.

Zmianie ulegają również mnożniki przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy, co będzie skutkowało podwyżką w wysokości 48 zł na stanowisku strażnika.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt rozporządzenia, którym zmienia kwoty bazowe wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Więziennictwa. Na zmianach mają skorzystać przede wszystkim najmniej zarabiający, co ma zapobiec wysokiej rotacji kadr.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • reeety(2019-02-12 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Co za oszustwo! Kwota bazowa zwiększona, ale zmniejszone grupy zaszeregowania! Kilka osób dostało po niespełna 50 zł. Żenada!

    Odpowiedz
  • eryk(2018-11-11 07:10) Zgłoś naruszenie 00

    protest a minister na wczasach niech sie zajmie służbami a nie komisjami

    Odpowiedz
  • eryk(2018-11-11 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    jaki minister taka służba

    Odpowiedz
  • eryk(2018-11-11 06:45) Zgłoś naruszenie 00

    ochrona na zwolnienia w psp śpią od 22 do 7 rano i są zmęczeni po służbie od siedzenia na stołówce i picia kawy

    Odpowiedz
  • lokasz(2018-10-14 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    W biurach oficerowie a w ochronie nie można bo przepisy zabraniają. W biurach dodatki powyżej 700 a w ochronie 500 to już szczyt marzeń.Jakieś dziwne ćwiczenia w dniach wolnych od pracy bo co f-sz może robić w domu? No cóż niestety to służba. Może i mamy wcześniejszą emeryture, ale za to wolny weekend jak sie uda to może raz w miesiącu . Robota pod presja

    Odpowiedz
  • Adam (2018-08-30 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Służba wiezienna,policja naprawde ma ciężki żywot! Ludzie wypisujecie głupstwa.Dlaczego nikt z nas tak się nie starał? Bo zdrowie ważniejsze!meczyć się z szarą strefą? Niech walczą o swoje! My u prywaciarza też walczymy .Rezultat jast taki, nie daje podwyżki to się zwalniamy,

    Odpowiedz
  • Nieemeryt(2018-08-02 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Po 9 latach służby zwolniłem się, nie mogłem być dłużej złodziejskim stewardem. Pozdrawiam wszystkich ochroniarzy.

    Odpowiedz
  • Iga(2018-08-01 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Po 20 latach sluzby 600 zl dodatku a panie w biurze,aptece zarabiaja po 5000 netto,osadzonego nie wdza. Czas skonczyc z ta patologia.

    Odpowiedz
  • Lilla(2018-08-01 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jednak Ministerstwo Sprawiedliwości ma pieniążki na podwyżki, bo nam zatrudnionym w Sądach od lat wmawia się, że będzie lepiej a poprawy nie widać.

    Odpowiedz
  • sw(2018-07-31 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za news !? MS opublikowało projekt rozporządzenia :) To teraz już z projektów mamy się cieszyć?

    Odpowiedz
  • Zgadnijkto(2018-07-31 17:50) Zgłoś naruszenie 171

    Co tu dużo pisać w Krakowie na Montelupich do kadr już nie idzie wejść prawie sami oficerowie. W innych działach biurokracja też pięknie się rozwija. Zlikwidowali areszt na Podgórzu w którym i tak się nic nie robiło i momentalnie wszyscy f sze się rozchorowali i tyle ich widzieli na Monte. Ale truskawką na torcie jest stworzenie etatu dla czwartego dyrektora od spraw nieważnych i zachowanie co na Monte. Nie wspomnę już o funkcjonariuszach OISW Kraków, którzy całymi dniami dobiegają wejście do inspektoratu non stop nadając. To ja się pytam ile kurna można palić. Kierowca Dyrektora okręgowego zatrudnił w kryminałach całą swoją rodzinkę i na pewno nie w dziale ochrony. I tu nasówa się kolejne pytanie gdzie jest to popularne BSW SW. Następne święte krowy to GISSW Kraków dożynkowe i festynów elita. Ciekawe kto był tak hojny w zakupie tak pięknego pickupa. Tam trzeba szukać pieniędzy a nie na najniższych szczeblach. Pewnie zaraz po wakacjach zaczną się kontrole z CZSW wypoczętych oferm. Pozdrawiam Zdegustowany

    Odpowiedz
  • F-szka(2018-07-31 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    4859,30 średnia pensja????? Strażnik na start dostaje 2300 na rękę A pracuje w miesiącu średnio 300 godzin. Dobrze ktoś napisał takie pieniądze to mają ale dyrektorzy

    Odpowiedz
  • Bob(2018-07-31 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Czas zmienić zawód.w 2019 Polski rząd czeka chaos

    Odpowiedz
  • Jaro(2018-07-31 15:50) Zgłoś naruszenie 91

    wszyscy dobrze wiemy ze jesteśmy jak żebracy w tej służbie ....pytanie czemu nie potrafimy się wspólnie porozumieć i udowodnić np L4 źe mamy dość poniżenia i słabych uposażeń....

    Odpowiedz
  • Anonim (2018-07-31 14:08) Zgłoś naruszenie 190

    To wszystko to tylko bicie piany,zobaczymy co będzie w 2019 roku. Funkcjonariusze ochrony mają już dosyć pracy w kontakcie z osadzonymi, gdzie są wyzywani, opluwani, a przełożeni mają to głęboko siedząc sobie w administracji. Tylko osadzony jest cacy, a jak napisze skargę to winny jest funkcjonariusz bo sprowokował biednego osadzonego

    Odpowiedz
  • R. K. (2018-07-31 13:52) Zgłoś naruszenie 90

    Bezczelność sięga zenitu pod każdym względem. Ostatnimi czasy trendem wśród "najmądrzejszych" jest karanie podwładnych. "Bez znaczenia za co, dajcie nam jakiegoś winnego". Awanse na etatach "wstrzymane", za chwile etaty odblokowali możemy awansować, ale tych oddziałowych za dużo u was w jednostce, no nie możemy nic przeskoczyć. Tym sposobem w "kołchozie" w którym przyszło mi służyć jest ogromne grono starszych strażników ze stażem ponad 10 lat służby, wykonując siermiężną charówkę na różnych stanowiskach w tym niejednokrotnie na oddziałach czy jako d-ca zmiany. To jest chory absurd, z tym porządek by wypadało zrobić. Mówi się, że niewolnictwo jest karane, a Polskie obozy pracy nie istniały- proponuję przyjrzeć się bliżej tej sprawie komuś z większymi kompetencjami niż wielcy "specjaliści" ze stolicy czy okręgu, którzy nie potrafią zauważyć tego, ale widzą, że w perworze pracy oddziałowemu wyszła koszula ze spodni. Każde stanowisko oficerskie jest przejawem nepotyzmu oraz "polecaniem" przez dobrego kolegę- dygnitarza piastującego zaszczytne stanowisko " naczelnika" czy "eksperta" w okręgowym inspektoracie, w efekcie czego mamy pana porucznika specjaliste od zatrudnienia osadzonych czy podporucznika zajmującego się ewidencjonowaniem umundurowania polowego. No ale na czymś trzeba oszczędzić- dlatego w ramach oszczędności dyrektorzy odpowiednio "doceniają" i "nagradzaja" odchodzących na emeryturę dziękując im po 18 latach służby (w tym 15 lat na oddziałach) poprzez nazwanie ich dezerterami i obietnicą zacytuję "puszczenia tylko w samych butach".

    Odpowiedz
  • Alibaba(2018-07-31 12:17) Zgłoś naruszenie 203

    Ja pracuje 17 lat dodatek 400 złotych pewnego dnia przyjęła się do nas córka jakiegoś wysoko postawionego jegomościa po roku służby (2 lata trwa służba przygotowawcza) dodatek 1000 złotych zrobili odstępstwo bo dobrze pracuje w biurze a człowiek ***** jak beduin ******* z tego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • F(2018-07-31 11:29) Zgłoś naruszenie 140

    Kłamstwa kłamstwa kłamstwa . 27000 funkcjonariuszy dostało podwyżkę , kiedy ????! To są wierutne kłamstwa. Zapłacie złodzieje za nadgodziny , święta , weekendy, noce. Za te grosze to siebie zatrudnienie skazanych niech sami siebie pilnują. Albo wypuscie wszystkich bandytów niech was gwałcą, rabują, biją, okradają, porywają itd. Po co więzienia ??

    Odpowiedz
  • Ja(2018-07-31 10:29) Zgłoś naruszenie 120

    Braki kadrowe, niedługo do SW będą organizować łapanki, nadgodziny nie do odebrania.... za to SW może sobie pozwolić na zwolnienie doświadczonego funkcjonariusza działu ochrony, który uległ wypadkowi podczas sluzby i z tego powodu nie był zdolny do jej pełnienia przez rok... uzasadnienie zwolnienia: trudna sytuacja kadrowa.... brawo

    Odpowiedz