Komornik eksmituje lokatora bez wyroku sądowego

autor: Adam Makosz18.03.2009, 03:00

Właściciele prywatnych mieszkań będą mogli zawierać umowy o najem okazjonalny. Najemcy wskażą wcześniej lokal, do którego przeprowadzą się w przypadku eksmisji. Pisemne wezwanie właściciela do opróżnienia mieszkania ma zastąpić wyrok eksmisyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

 • Zadatek(2011-10-12 08:41) Zgłoś naruszenie 00

  utopia - rzad musi zaczac myslec o budowie lub zabieraniu nieruchomosci popanstwowych ludziom, ktorzy robia majatki na komunalnym mieniu? a przede wszystkim wykonywac prawo najemcow do wykupu swoich lokali - nie do wykupu w miejsce innych uprawnionych osob lub darowywaniu ich razem z lokatorami. Kiedy???

  Odpowiedz
 • jola(2011-08-10 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  mam zadłuzenie 10 tys i nie mam z czego splacic.jestem zalamana

  Odpowiedz
 • Wiktor(2011-04-22 22:01) Zgłoś naruszenie 00

  wogóle te dywagacje dotycczą państw gdzie jest nadnmiar mieszkań. W naszej kochanej Polsce luksusu mieszkaniowego niema. Zroku na rok będzie gorzej. Pozatym bezrobocie jest znacznie większe niż podają to państwowe agendy.Czyli prooblemy z płaceniem czynszu będzie miało coraz więcej najemców.Osobiście proponuję biologiczną destrukcję.Oczywiście żeby owa destrukcja była skuteczna należy zlikwidować potomków dłużnika,tzn-dzieci,wnóków i prawnóków.Gwarantuję że za 100 lat będzie trochę lepiej.

  Odpowiedz
 • wkurzony(2009-12-02 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli państwo jest takie litościwe niech samo placi za lokatorów a nie właściciele. A najlepiej posłowie niech ich zakwaterują u siebie w mieszkaniach.

  Odpowiedz
 • ANGEL(2009-08-28 20:59) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem za ale przestałam wierzyć wyrok eksmisyjny z nadaniem klauzuli rygoru natychmiastowej wykonalnosci.Spłacam zadłużenie tego lokalu a jednocześnie wynajmuję mieszkanie wraz z dzeckiem w tej samej dzielnicy.Dłuznik znajduje luki w prawie,komornik odstępuje od wykonania eksmisjii,a ja załatwiam lepsze lokum dla darmzjada.Jes wyznaczona kolejna eksmisja znowu coś...np.zmiana komornika,lokal o wyższym stardancie kolejne miesiące mijają...a ja płaczę i splacam kolejne zadłużenia.Każdy z nas chciałby mieszkać za darmo i wierzyć w Wymar spraedliwości.Poczekam do kolejnej nieskutecznej eksmisji po tym zdarzeniu kupie ładną ramkę i powiesze na ścianie dla przyszlego pokolenia ku przestrodze przed WYMIAREM SPRAWIDLIWOŚCI I KOMORNIKEM

  Odpowiedz
 • max(2009-04-01 09:13) Zgłoś naruszenie 00

  Jak zwykle jakiś "geniusz" o umyśle kurzym coś wymyśla.
  Ten co ma mieszkanie i ma gdzie mieszkać nie będzie wynajmować mieszkania
  Wynajmuje mieszkanie ten co nie ma gdzie mieszkać i w jaki sposób ma podać adres gdzie ma się przenieść.
  Dlaczego takich niedorozwiniętych ludzi zatrudnia się w ministerstwie za pieniądze podatników ???
  Takich głupich przepisów ustala się coraz więcej - to oszukiwanie ludzi i robienie bałaganu w mieszkalnictwie.
  A prasa zamiast rzeczowo pisać - to potwierdza bzdury. Brak znajomości rzeczy czy głupota dziennikarzy ???

  Odpowiedz
 • Grazyna Piszczoła(2009-03-25 15:37) Zgłoś naruszenie 00

  Spółdzielco teraz spółdzielnie mają nowe przepisy dotyczące wyrzucenia lokatora z mieszkania .
  Sposób jest prosty . Spłódzielnia wnosi do komornika lub tylko do rzeczoznawców o oszacowanie lokalu mieszkalnego nie zależnie czy jest ono własnościowe z prawem spółdzielczym czy ni opłaca z kasy spółdzielni rzeczoznawcę kwotą od 3000,00 zł do wyższej stawki jak już ma wycenę umieszcza takie mieszkanie na licytacji i go sprzedaje . Dłużnik może zalegac małą kwote na rzecz spółdzielni . Tak spółdzielnia chciała się rozprawic ze mną ( opisane w gazecie głosu szczecińskiego 20.03.2009 r. )by pozbyc się lokatora który nie zgadza sie z wyrokami sądowymi i nie jest posłuszny prezesowi .
  Jest niepokojace co będzie się działo w przyszłości kiedy Sejm nie zmieni Ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych .
  Mafie spółdzielcze są tak zorganizowane że żaden prezes nie ponosi odpowiedzialności za swoje decyzje . Zarządy dorabiają sie na krzywdach lokatorów . To co oni robią nie mieści sie w żadnym prawie

  Odpowiedz
 • obywatel(2009-03-22 16:54) Zgłoś naruszenie 00

  Komornik może dzialać TYLKO na podstawie decyzji sądu,inaczej będzie jak
  na dzikim zachodzie.

  Odpowiedz
 • Narodowiec..Pisze(2009-03-22 09:01) Zgłoś naruszenie 00

  Pozory--Pozory-- ble--ble!!! Ręcyny opadają z tymi cudami her Tuscu!?!?..

  Odpowiedz
 • wojtek(2009-03-21 13:05) Zgłoś naruszenie 00

  Te propozycje to dziwoląg który ma trzy cele:
  1. umozliwić najem dla deweloperów którzy nie mogą sprzedać lokali (kryzys)
  2. zachęcić do budowania na wynajem
  3. pokazać że rząd coś robi w kryzysie dla budownictwa
  Dla nowych wynajmujących ma nie obowiązywać dotychczasowe prawo ( zakaz eksmisji, ochrona lokatora).
  Dla starych wynajmujących będzie prawo dotychczasowe.
  Chcą zjeść jajko i mieć jajko.
  To brak odpowiedzialności i udziwnienie prawa.
  Trzeba po prostu znieść zakaz eksmisji, wyrzucic do kosza ustawę o ochronie lokatorów i oprzeć najem na przepisach KC ( one tam są - ale martwe).
  To co proponują to zachowanie komuny w najmie i obiecanki, że dla nowych wynajmujących będzie już rynek.
  Dla mnie to żenada.

  Odpowiedz
 • ech(2009-03-19 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  Szykuje się kolejny martwy przepis, dużo zamieszania a potem będą problemy w praktyce, tak wygląda u nas praca ustawodawcza, wypuści się gniota bez zastanowienia się nad konsekwencjami. I kto za to płaci? Pan, Pani... społeczeństwo.

  Odpowiedz
 • do g-22(2009-03-19 06:52) Zgłoś naruszenie 00

  PANSTWO BEZPRAWIA!!! A KTO DOPROWADZIŁ DO ZUBOŻENIA NARODU!!! WŁASNIE TRZEBA SOBIE ODPOWIEDZIEC NA TO PYTANIE!! A PUZNIEJ STAWAC W OBRONIE BOGOLI!! KTÓRZY MAJĄ PRAWA DO DALSZEGO NISZCZENIA TEJ GRUPY LUDZI SKRZYWDZONEJ PRZEZ TEN RZĄD!! I INNE, DBAJĄCE TYLKO O INTERESY BOGATYCH!!! CO DO EMOCJI TO SZKODA SŁÓW ! A LOGIKA TO WŁASNIE JEST!! TYLKO TRZEBA BYC BEZSTRONNYM, BRAC WSZYSTKO POD UWAGĘ, I WSZYSTKICH LUDZI!!

  Odpowiedz
 • ciekawska(2009-03-19 06:27) Zgłoś naruszenie 00

  Są tez tacy ludzie, co wynajmują mieszkanie aby mieszkać na cudzy koszt i z premedytacją to robią. Jedyną radą jest odcięcie im mediów, wyjęcie drzwi wejściowych, okien.

  Odpowiedz
 • Tym(2009-03-18 23:04) Zgłoś naruszenie 00

  Do 23: Nieprawda. Wielu ludzi wynajmuje mieszkanie, bo nie chce mieszkać z rodzicami...

  Odpowiedz
 • alice(2009-03-18 20:55) Zgłoś naruszenie 00

  brak logiki jezeli wynajmuje to z reguly nie ma gdzie mieszkac lub nie moze, to jest tworzenie jakies fikcji , zapewne ma jakis adres zameldowania , a gmina powinna miec jakies wolne lokale socjalne na takie sytuacje , a noclegownia tez moze byc, prawa jednych nie moga byc respektowane kosztem drugich , , w zwiazku z tym wlasciciele powinni zaskarzyc do TK

  Odpowiedz
 • q(2009-03-18 19:59) Zgłoś naruszenie 00

  Do 21- mniej emocji, więcej logiki. Jesli państwo chce litować się nad biednym, to niech im dopłaci do czynszu, a nie pozwala im oszukiwać właścicieli domów.
  PS. Jak ktoś ma dom, to wynajmuje w nim mieszkania za tyle, ile chce- to jest ucziciwa sytuacja. Co do podnoszenia czynszów- od tego są umowy, volenti non fit iniuria , czyli po polsku- widziały gały, co brały.

  Odpowiedz
 • PL(2009-03-18 19:20) Zgłoś naruszenie 00

  SMIERDZIELE ! A CO WY POWIECIE O TYCH KTÓRYM CELOWO PRYWACIARZ PODNOSI CENE NAJMU ZA LOKAL , A LUDZIE KTÓRZY MIESZKAJA PO 30 LAT MAJA TAK NISKIE EMERYTURY,RENTY I NIE STAC ICH NA TAKIE CZYNSZE!! TEZ ICH NA BRUK? !!! A ILE NARODU ŻYJE ZA 600 zł MIESIĘCZNIE A CZYNSZ WYNOSI B, CZESTO PONAD 400zł500zł!!! CHCĄ PŁACIC ALE NIE STAC ICH, TEZ DO KARTONU!!!? TERAZ KOMORNIK WŁADZĘ DOSTAŁ I ON BĘDZIE SĄDEM ! DLA SETEK LUDZI UCZCIWYCH NIE WINNYCH ŻE NIE STAC ICH NA OPŁATĘ SWIADCZEN!!! NIC NIE WIECIE O ŻYCIU WIĘC WYNOCHA Z FORUM!!!

  Odpowiedz
 • Marylka(2009-03-18 16:20) Zgłoś naruszenie 00

  A co z eksmisjami gdy spółdzielca, który wynajmuje mieszkanie u prezesa spółdzielni, to on tak po prostu może wyeksmiitować go czy prezes jak to sądy uznawają jest rzeczywiście właścicielem mieszkania spółdzielcy.

  Odpowiedz
 • tat.(2009-03-18 14:06) Zgłoś naruszenie 00

  Nastepny bubel,ktory ma sluzyc tylko panstwu,zeby sciagnac haracz za wynajem.Wlasciciel nie bedzie mial za wiele do powiedzenia i musi jakies lokum zastepcze niesfornemu lokatorowi zapewnic.Bo gdzie go przeniesie,jezeli wskazany w umowie lokal juz nie istnieje albo np.zostal sprzedany a ten kto zobowiazal sie przyjac eksmitowanego,wyemigrowal za granice.Takie przyklady mozna mnozyc.Panstwo zbierze kase,umyje rece a ty wlascicielu sie martw bo na ulice nie wolno.W dalszym ciagu komuna i ochrona pasozytow.

  Odpowiedz
 • wjw(2009-03-18 13:29) Zgłoś naruszenie 00

  O takiej ochronie jak teraz to loktarzy w PRL mogli tylko pomarzyć.
  I niech ktoś powie, że nie mamy PRL bis ?
  Była czerwona nomenklatura a teraz jest czarna.
  Zamiast wprowadzać jakiś kretyński pomysł z najmem okazjonalnym ( znowu będą problemy z definicją co nim jest a co nie jest ) należy zmienić przepisy o najmie albo wprowadzić jak po wojnie nakazy kwaterunkowe.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane