statystyki

Sprawa Kamińskiego pozostaje w zawieszeniu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz26.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 26.07.2018, 09:53
Postępowanie przed SN zostało zawieszone w związku ze złożeniem przez marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a SN.

Postępowanie przed SN zostało zawieszone w związku ze złożeniem przez marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a SN.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

 Wciąż istnieją przeszkody formalne, które uniemożliwiają podjęcie zawieszonego postępowania w sprawie Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, i kilku innych osób z kierownictwa tej instytucji. Do takich wniosków doszedł wczoraj Sąd Najwyższy (sygn. akt II KK 313/16).

Postępowanie zostało zainicjowane przez oskarżycieli posiłkowych. Ci wnieśli bowiem kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który w marcu 2016 r. uchylił rozstrzygnięcie sądu I instancji skazujące Mariusza Kamińskiego i pozostałych członków kierownictwa CBA m.in. za przekroczenie uprawnień. Uchylenie było skutkiem zastosowania przez prezydenta wobec wszystkich oskarżonych aktu łaski.

Postępowanie przed SN zostało zawieszone w związku ze złożeniem przez marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a SN. Asumptem do tego była wydana w maju 2017 r. przez siedmioosobowy skład SN uchwała, w której stwierdzono, że prezydent nie może zastosować prawa łaski przed zapadnięciem w sprawie prawomocnego orzeczenia sądowego (sygn. akt I KZP 4/17).


Pozostało 30% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane