statystyki

Sprawa Kamińskiego pozostaje w zawieszeniu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz26.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 26.07.2018, 09:53
Postępowanie przed SN zostało zawieszone w związku ze złożeniem przez marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a SN.

Postępowanie przed SN zostało zawieszone w związku ze złożeniem przez marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a SN.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

 Wciąż istnieją przeszkody formalne, które uniemożliwiają podjęcie zawieszonego postępowania w sprawie Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, i kilku innych osób z kierownictwa tej instytucji. Do takich wniosków doszedł wczoraj Sąd Najwyższy (sygn. akt II KK 313/16).

Postępowanie zostało zainicjowane przez oskarżycieli posiłkowych. Ci wnieśli bowiem kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który w marcu 2016 r. uchylił rozstrzygnięcie sądu I instancji skazujące Mariusza Kamińskiego i pozostałych członków kierownictwa CBA m.in. za przekroczenie uprawnień. Uchylenie było skutkiem zastosowania przez prezydenta wobec wszystkich oskarżonych aktu łaski.

Postępowanie przed SN zostało zawieszone w związku ze złożeniem przez marszałka Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a SN. Asumptem do tego była wydana w maju 2017 r. przez siedmioosobowy skład SN uchwała, w której stwierdzono, że prezydent nie może zastosować prawa łaski przed zapadnięciem w sprawie prawomocnego orzeczenia sądowego (sygn. akt I KZP 4/17).


Pozostało jeszcze 30% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane