Łaska prezydenta (prawie) bez ograniczeń: Duda mógł wydać akt w sprawie Kamińskiego

autor: Patryk Słowik18.07.2018, 07:27; Aktualizacja: 18.07.2018, 08:01
Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha po wydaniu orzeczenia stwierdził w rozmowie z mediami, że „z satysfakcją przyjmuje potwierdzenie w orzeczeniu TK tego, co było podnoszone przez Kancelarię Prezydenta – że prezydent może stosować prawo łaski w drodze abolicji indywidualnej”.

Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha po wydaniu orzeczenia stwierdził w rozmowie z mediami, że „z satysfakcją przyjmuje potwierdzenie w orzeczeniu TK tego, co było podnoszone przez Kancelarię Prezydenta – że prezydent może stosować prawo łaski w drodze abolicji indywidualnej”.źródło: ShutterStock

Skoro konstytucja nie mówi o tym, że można ułaskawić wyłącznie skazanego, to znaczy, że akt ten może być wydany na rzecz osoby niewinnej – uznał Trybunał Konstytucyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • as(2018-07-18 09:55) Zgłoś naruszenie 134

  Oczywiście, że można, jeśli tylko będzie ku temu tzw. wola polityczna. Można uniewinniać potencjalnych przestępców, rozwodzić narzeczonych, skracać i wydłużać określone w Konstytucji terminy zwykłą ustawą i… na koniec zamykać w kiciu niewinnych, jeśli… tylko będzie ku temu tzw. wola polityczna!

  Odpowiedz
 • kto pyta nie błądzi(2018-07-18 09:24) Zgłoś naruszenie 123

  Czy można uzyskać promesę abolicyjną od Prezydenta RP na wypadek popełnienia przestępstwa i wdrożenia karnego postępowania przygotowawczego ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kaka(2018-07-18 11:13) Zgłoś naruszenie 103

  Czyli prezydent nie może ułaskawić osoby skazanej przez Trybunał Stanu, ale osobę postawioną przed Trybunał Stanu a jeszcze nie skazaną to i owszem. O takiej wykładni gramatycznej Konstytucji prawnikom się nie śniło.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • emeryt(2018-07-18 10:45) Zgłoś naruszenie 93

  prezydencie -kim ty jesteś ? TK czym jesteś? .....................................

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane