To nie była tylko jedna sprawa: Wyroki sędziego Iwulskiego w stanie wojennym

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki15.07.2018, 14:31; Aktualizacja: 15.07.2018, 20:58
Józef Iwulski

Józef Iwulskiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta

Jak wynika z akt zgromadzanych w IPN sędzia SN Józef Iwulski co najmniej czterokrotnie był w składach sądów, które skazywały za działalność opozycyjną w stanie wojennym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • Mecenas(2018-07-15 16:10) Zgłoś naruszenie 8121

    Czy ktoś z nas jest sobie wyobrazić, że 29 lat po upadku III Rzeszy, mając 1974 r. - Prezesem Sądu Najwyższego jest Sędzia, który orzekał w czasie rządów Adolfa Hitlera ? A Adolf Hitler - w przeciwieństwie do Jaruzelskiego, miał mandat demokratycznych wyborów... WSTYD, WSTYD, WSTYD, Polskie "sądy" to ostoja postkomunistycznego reżimu.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bert(2018-07-15 16:37) Zgłoś naruszenie 6017

    Bez honoru, bez zasad bez elementarnego poczucia przyzwoitości..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nieprawdopodobne(2018-07-15 16:02) Zgłoś naruszenie 609

    Skazując Pan sędzia liczył na mającą nastąpić amnestię. To tak jakby kogoś teraz skazywać, bo tak sobie życzy władza i liczyć że Pan Prezydent ułaskawi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • le-vy(2018-07-15 17:20) Zgłoś naruszenie 5022

    Myślałem że PiS robi b. źle ale teraz widzę, że ta cała wrzawa wokół SN to jest ochrona takich właśnie ludzi i jeszcze pomaga im PO oraz UE, Jestem za PiSem niech rozgoni to towarzystwo wzajemnej adoracji które powołując się na łamanie demokracji podburza społeczeństwo ktore z braku wiedzy idą za swoimi idolami a oni tylko bronią swoich przywilejów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Elżbieta(2018-07-15 19:42) Zgłoś naruszenie 4512

    Po stanie wojennym powinien złozyć urząd, od sędziego wymaga się nienagannej postawy.Dlaczego zaszedł tak wysoko, w czyim interesie są te akcje w obronie sądów i konstytucji. ile jeszcze trupów z szafy wypadnie. Coście robili przez 25 lat z Polską, politycy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dlaczego ??(2018-07-15 18:31) Zgłoś naruszenie 4411

    ...wszystkie wybory w Polsce , nawet do europarlamentu mają krótszą kadencje ...od 6 letniej prezesa sądu najwyższego...?? -- otóż ...wiele ,wiele lat temu "piszący i układający " pod siebie - " Konstytucje - już wówczas z ROZMYSŁEM i absolutną ŚWIADOMOŚCIĄ - tworzyli "państwo" w Państwie. Konstytucja musi !! - zostać znowelizowana , żeby wreszcie było normalnie , nie groteskowo.!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie wierzę!(2018-07-15 15:56) Zgłoś naruszenie 445

    Skazując Pan sędzia liczył na mającą nastąpić amnestię. To tak jakby kogoś teraz skazywać, bo tak sobie życzy władza i liczyć że Pan Prezydent ułaskawi.

    Odpowiedz
  • carex(2018-07-15 17:54) Zgłoś naruszenie 398

    Jak ma słabą pamięc emerytura z ZUS i na ciecia

    Odpowiedz
  • Perełka prawnicza(2018-07-15 20:06) Zgłoś naruszenie 387

    Wyrok w zawieszeniu wg. tego Pana sędziego to było prawie to samo co uniewinnienie. Nie wierzę, że takie coś mógł powiedzieć sędzia i to SN. Toż student by jedynkę dostał za takie coś i nie wiem, czy w ogóle mógłby ją poprawić. Ciekawe czy takie samo zdanie mieli skazywani opozycjoniści.

    Odpowiedz
  • JMS(2018-07-15 23:44) Zgłoś naruszenie 303

    Wyjaśnienie kuriozalne. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że skazywał bo liczył na to, że uciekną. Chyba jest coś na rzeczy z tym nie złożeniem zaświadczenia lekarskiego.

    Odpowiedz
  • xxx(2018-07-15 17:46) Zgłoś naruszenie 2439

    Czyli Iwulski świetnie pasuje do PiS do Piotrowicza, Kryżego i pozostałych komunistów w PiSie. O co tyle krzyku?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Elektryk(2018-07-16 08:53) Zgłoś naruszenie 223

    Skazałem na krzesło elektryczne, bo wiedziałem że jest zepsute i nie zadziała

    Odpowiedz
  • Obywatel(2018-07-15 17:12) Zgłoś naruszenie 1752

    Wszystko to potwierdza, że sędziemu Iwulskiemu należy się szacunek. W odróżnieniu asa PISu, prokuratora Piotrowicza - precz z komuną i

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • smutek(2018-07-15 21:45) Zgłoś naruszenie 154

    W 1989 nic się nie zmieniło , byli jeszcze brutalniejsi tyle tyko , że robią to ciszej i nie tak masowo....

    Odpowiedz
  • przyzwoity ?(2018-07-16 12:04) Zgłoś naruszenie 121

    "...wówczas zachowałem się przyzwoicie" ? Wobec gen. Jaruzelskiego i jego junty !!!

    Odpowiedz
  • Prawda(2018-07-16 11:18) Zgłoś naruszenie 810

    Dopóki PiS nie pozbędzie się Piotrowicza, nie ma co mówić o Iwulskim.

    Odpowiedz
  • kombatant(2018-07-16 18:54) Zgłoś naruszenie 71

    sedzio iwulski jak ty mozesz byc sedzia jak nie wiesz co to jest wyrok w zawieszeniu pierwszy raz dostalem 12 miesiecy za tz. przekonania drudi raz 2 lata za przekonania plus odwieszony wyrok 12 miesiecy za przekonania amestia 1969 roku obowiazywala do dwuch lat wiec sedzio co z ciebie za sedzia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • joker(2018-07-16 18:11) Zgłoś naruszenie 40

    Z twarzy podobny do pana farmazona

    Odpowiedz
  • Rycho(2018-07-16 18:53) Zgłoś naruszenie 37

    Najprościej jest opluć gościa za to, że miał „szczęście” żyć w okresie komuny i rozpatrywał sprawy „rzetelnie” przygotowywane przez prokuratorów takich, jak ten z PIS-u… Dziś sam premier jest przedstawia się jako „działacz podziemia” (13 letni) walczący z komuną, tuba PIS-u przedstawia Wałęsę jako zdrajcę, a ten prokurator występuje jako patriota dekomunizujący nadzwyczajną kastę (od zawsze). Ludzie! Czy Was do końca porąbało…? Czekam, kiedy pojawi się znowu jakiś „dziadek z Wermachtu” i ciemny lud to znowu kupi...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pytajcie(2018-07-16 22:38) Zgłoś naruszenie 10

    Na studiach był w organizacjach przygotowujących do kariery w PZPR. Zapisał się ,bo chciał. Zapytajcie się starszych, czy w tamtych czasach przyzwoitym ludziom wypadało kolegować się z partyjną młodzieżówką?

    Odpowiedz