Reforma KPC: Prokuratoria ważna, a nie obywatel

autor: Piotr Szymaniak11.07.2018, 07:25; Aktualizacja: 11.07.2018, 09:02
– Wówczas sam by mógł zdecydować, czy chce mieć szybciej i wygodniej u siebie, ale z ryzykiem, że trafi na sędziego, który będzie się obeznawał z materią na jego sprawie, czy też woli na rozstrzygnięcie poczekać dłużej, ale mając o wiele większe szanse na rozpoznanie sprawy przez skład, dla którego spory ze Skarbem Państwa o zadośćuczynienie czy odszkodowanie nie są pierwszyzną – dodaje mec. Pachnik.

– Wówczas sam by mógł zdecydować, czy chce mieć szybciej i wygodniej u siebie, ale z ryzykiem, że trafi na sędziego, który będzie się obeznawał z materią na jego sprawie, czy też woli na rozstrzygnięcie poczekać dłużej, ale mając o wiele większe szanse na rozpoznanie sprawy przez skład, dla którego spory ze Skarbem Państwa o zadośćuczynienie czy odszkodowanie nie są pierwszyzną – dodaje mec. Pachnik.źródło: ShutterStock

Reforma KPC miała umożliwić ludziom pozywanie Skarbu Państwa do sądu w ich okręgu, co byłoby szybsze i tańsze. Korzystny dla nich przepis jednak wykreślono.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2018-07-11 10:55) Zgłoś naruszenie 71

    Sędziowie są jednakowo szkoleni - wiedzę mają. Skarb Państwa ma wiele jednostek organizacyjnych w kraju, a w nich są pokoje gościnne. Nie ma problemu aby radca Prokuratorii jechał na sprawę. To raz. Dwa - chyba już wszystkie sądy są zinformatyzowane - nawet przy takim rządzeniu jakie mają PiS-mani z Ziobrem. Akta można przeglądać elektronicznie. Niech warszawiacy nie będą tak cwani i nie narażają Skarb Państwa na takie wydatki. Ludzie w budżetówce są do pracy - po co przeciążać warszawskie sądy, zmuszać ludzi do podróży na ich koszt, a prowincja będzie się nudzić. To PiS-mańska dbałość o równy rozwój kraju.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwert(2018-07-11 08:38) Zgłoś naruszenie 140

    O czym tu w ogóle dyskutować. Ma być wygodnie Prokuratorii i tyle. I sądy i obywatel mniej znaczą niż Prokuratoria i nikt nie będzie się nimi przejmował.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane