statystyki

Nowe zasady składania rocznych raportów do Krajowego Rejestru Sądowego

10.07.2018, 07:42; Aktualizacja: 10.07.2018, 14:58
Od 1 października 2018 r. zmienią się wymogi dotyczące sporządzania sprawozdań finansowych. Dotychczasowa forma papierowa zostanie zastąpiona formą elektroniczną.

Od 1 października 2018 r. zmienią się wymogi dotyczące sporządzania sprawozdań finansowych. Dotychczasowa forma papierowa zostanie zastąpiona formą elektroniczną.źródło: ShutterStock

Czy pełnomocnik procesowy może podpisywać sprawozdania finansowe i pozostałe dokumenty składane za pośrednictwem platformy S24? Z praktycznego punktu widzenia należy taką możliwość dopuścić.

Od 15 marca 2018 r. obowiązują nowe przepisy ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 398), które rewolucjonizują zasady składania sprawozdań finansowych spó łek. Zmiany są wprowadzane w dwóch etapach.

Obecnie trwa okres przejściowy (od 15 marca do 30 września 2018 r.), w którym obowiązują dotychczasowe zasady sporządzania sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności. Oznacza to, że są one sporządzane w formie papierowej oraz podpisywane przez kierownika jednostki i osobę odpowiedzialną za prowadzenie ksiąg.

Zmieniły się natomiast zasady składania ich w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Sposób złożenia zależy od tego, czy w skład organu reprezentacji spółki kapitałowej wchodzi lub wspólnikiem spółki osobowej upoważnionym do jej reprezentacji jest co najmniej jedna osoba posiadająca numer PESEL ujawniony w KRS.

W zależności od odpowiedzi na to pytanie dostępne są dwa sposoby składania sprawozdań finansowych:


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane