statystyki

Nowe zasady składania rocznych raportów do Krajowego Rejestru Sądowego

10.07.2018, 07:42; Aktualizacja: 10.07.2018, 14:58
Od 1 października 2018 r. zmienią się wymogi dotyczące sporządzania sprawozdań finansowych. Dotychczasowa forma papierowa zostanie zastąpiona formą elektroniczną.

Od 1 października 2018 r. zmienią się wymogi dotyczące sporządzania sprawozdań finansowych. Dotychczasowa forma papierowa zostanie zastąpiona formą elektroniczną.źródło: ShutterStock

Czy pełnomocnik procesowy może podpisywać sprawozdania finansowe i pozostałe dokumenty składane za pośrednictwem platformy S24? Z praktycznego punktu widzenia należy taką możliwość dopuścić.

Od 15 marca 2018 r. obowiązują nowe przepisy ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 398), które rewolucjonizują zasady składania sprawozdań finansowych spó łek. Zmiany są wprowadzane w dwóch etapach.

Obecnie trwa okres przejściowy (od 15 marca do 30 września 2018 r.), w którym obowiązują dotychczasowe zasady sporządzania sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności. Oznacza to, że są one sporządzane w formie papierowej oraz podpisywane przez kierownika jednostki i osobę odpowiedzialną za prowadzenie ksiąg.

Zmieniły się natomiast zasady składania ich w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Sposób złożenia zależy od tego, czy w skład organu reprezentacji spółki kapitałowej wchodzi lub wspólnikiem spółki osobowej upoważnionym do jej reprezentacji jest co najmniej jedna osoba posiadająca numer PESEL ujawniony w KRS.

W zależności od odpowiedzi na to pytanie dostępne są dwa sposoby składania sprawozdań finansowych:


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane