statystyki

InPost: Podbijemy rynek aptek. Tylko czy prawo na to pozwala

autor: Jakub Styczyński10.07.2018, 10:27; Aktualizacja: 10.07.2018, 10:51
Firma kurierska InPost zapowiada, że do końca roku rozstawi 50 lodówkomatów (czyli chłodzonych paczkomatów stanowiących punkty pośredniczące w wysyłce pomiędzy sprzedawcą a klientem) w różnych miejscach Polski. Prezes firmy tłumaczy, że maszyny dadzą możliwość przesyłania zarówno żywności, jak i leków bez recepty.

Firma kurierska InPost zapowiada, że do końca roku rozstawi 50 lodówkomatów (czyli chłodzonych paczkomatów stanowiących punkty pośredniczące w wysyłce pomiędzy sprzedawcą a klientem) w różnych miejscach Polski. Prezes firmy tłumaczy, że maszyny dadzą możliwość przesyłania zarówno żywności, jak i leków bez recepty.źródło: ShutterStock

Operator chce umożliwić zakazaną dziś przesyłkę leków poprzez paczkomaty, wprowadzając chłodzone urządzenia. Jednak zdaniem prawników i Naczelnej Izby Aptekarskiej nowe maszyny to za mało.

Firma kurierska InPost zapowiada, że do końca roku rozstawi 50 lodówkomatów (czyli chłodzonych paczkomatów stanowiących punkty pośredniczące w wysyłce pomiędzy sprzedawcą a klientem) w różnych miejscach Polski. Prezes firmy tłumaczy, że maszyny dadzą możliwość przesyłania zarówno żywności, jak i leków bez recepty. Dowiadujemy się, że InPost jest żywo zainteresowany współpracą z aptekami internetowymi. Prowadzony obecnie przez firmę program pilotażowy ma sprawdzić, czy przesyłanie leków poprzez specjalne maszyny działać będzie w praktyce.

Metalowa skrzynka to nie apteka

Rzecz w tym, że eksperci już dziś studzą zapały firmy, jeśli chodzi o oferowanie usług aptekom internetowym. Adwokat Dominik Jędrzejko, partner w kancelarii Kaszubiak Jędrzejko i autor bloga NieuczciwePraktykiRynkowe.pl, mówi, że przepisy nie pozwalają na taką wysyłkę leków.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane