statystyki

Dodatkowe świadczenia medyczne dla pracowników gminy mogą naruszyć dyscyplinę finansów publicznych

autor: Marcin Nagórek31.05.2018, 16:00
Ewentualne wydatki z tytułu realizacji umowy, a związane z ewentualną odpowiedzialnością finansową gminy za nienależyte jej wykonywanie nie będą spełniać kryteriów celowości i oszczędności.

Ewentualne wydatki z tytułu realizacji umowy, a związane z ewentualną odpowiedzialnością finansową gminy za nienależyte jej wykonywanie nie będą spełniać kryteriów celowości i oszczędności.źródło: ShutterStock

Chcemy zapewnić pracownikom dodatkowe usługi medyczne. Umowa ma być podpisana przez naszą gminę, a składki potrącane z wynagrodzeń. Jednak w razie naruszenia jakichkolwiek jej zapisów to gmina miałaby płacić np. kary umowne. Czy powstanie takich wydatków będzie zgodne z prawem?

Dodatkowe, wynikające z dobrej woli pracodawcy świadczenia medyczne mogą skutkować m.in. naruszeniem ustawy o finansach publicznych. Gmina ma bowiem obowiązek uwzględnić w swoim budżecie związane z nimi wydatki, a aby to zrobić, musi mieć podstawę prawną do uznania, że są one zasadne.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane