Co może zająć komornik? Egzekucja administracyjna z emerytury, renty oraz wynagrodzenia

autor: Natalia Sobiech05.05.2018, 18:00
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

pieniądze, kasa, banknoty, finanseźródło: ShutterStock

Postępowanie egzekucyjne w administracji zostaje wszczęte, gdy zobowiązany uchyla się od nałożonych nań obowiązków. Dokładne zasady postępowania oraz środki przymusu, jakie mogą być stosowane przez organy egzekucyjne, aby zmusić dany podmiot do wywiązania się z ciążących powinności, reguluje ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Cee2(2018-05-06 14:55) Zgłoś naruszenie 70

    No to komornik czy poborca Skarbowy? Artykul wprowadza w blad.

    Odpowiedz
  • Gonzo(2018-05-06 10:39) Zgłoś naruszenie 54

    A co jeśli dłużnik nie ma długu wręcz nadpłatę a komornik dalej siedzi na jego wypłacie bo wierzyciel z czystej złośliwości nie odwołać komornika

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GłupiJaś(2018-05-07 11:58) Zgłoś naruszenie 50

    Jak zmusić sąd do rozpatrzenia skargi na czynność komornika, bo komornik skargę przekazał do sądu w terminie a sąd trzyma to już miesiącami w odpowiedzi na zapytanie interwencyjne; najpierw nie odpowiada a później opowiada jakieś brednie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andi(2018-05-06 06:51) Zgłoś naruszenie 32

    A propos, czy w tym przypadku występuje kwota wolna od zajęć?

    Odpowiedz
  • lont(2018-05-06 09:58) Zgłoś naruszenie 32

    komornik sądowy zajmuje się egzekucją administracyjną?

    Odpowiedz
  • Helena(2018-05-06 17:41) Zgłoś naruszenie 30

    ZUS wylicza 25% należności na rzecz komornika z emerytury od kwoty BRUTTO a nie jak napisane w artykule. Wiem to po sobie.

    Odpowiedz
  • lol(2018-05-07 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł napisany bardzo ogólnikowo, bez istotnych informacji nt. minimalnych kwot etc. Nadto laika wprowadza w błąd egz. (sądowa/administracyjna).

    Odpowiedz
  • Barbara(2018-05-06 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Niech mi ktoś odpiszę jak wyliczane są odsetki od niezapłaconej sumy gdy komornika potrąca z emerytury a kwota pozostała jest jeszcze 25000 tys zł bo co pytam komornika to suma jest 150 zł

    Odpowiedz