Kompromitacja władz warszawskiej adwokatury

autor: Andrzej Nogal23.04.2018, 09:20; Aktualizacja: 23.04.2018, 14:27
prawnik; adwokat

Nie dziwi też przyznanie ogromnych, dodatkowych funduszy na pion dyscyplinarnych: rzecznicy i sędziowie dyscyplinarni będą mieć mnóstwo pracy z adwokatami nie stosującymi się do uchwały Giertychaźródło: ShutterStock

Sobotnia uchwała Zgromadzenia Izby Adwokackiej w Warszawie, zalecająca składanie adwokatom wniosków o wyłączenie sędziów powołanych na wniosek nowej KRS, kompromituje dziekana i prezydium Okręgowej Rady, wprowadzającej nowe zasady obradowania. Jednocześnie zapewniło to moc roboty rzecznikowi dyscyplinarnemu, który tak zagospodaruje przyznane mu dodatkowo ogromne fundusze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • sceptyk(2018-04-23 10:17) Zgłoś naruszenie 5016

    Ja tam zawsze powtarzam- wrócić do ustawy o licencjach prawniczych. Więcej niż połowa , a z młodych to z 95% (oprócz dzieci tych starszych) wypisałoby się z tego towarzystwa szumnie określanego jako samorząd.

    Odpowiedz
  • zgada sie.(2018-04-23 10:43) Zgłoś naruszenie 6854

    Panie ministrze Ziobro jest Pan najlepszym ministrem sprawiedliwości od kilkunastu lat, wreszcie ktoś skruszył ten prawniczy beton. Jak to jest, że kończąc prawo 5 letnie nic nie możesz? rozumiem po innych kierunkach ok jeszcze, ale po prawie nie masz żadnych uprawnień w prawie? to tak jakby po budownictwie mgr inż, był traktowany na budowie jak facet po zawodówce. Dlaczego programiści nie zrobili sobie izby do której przynależność gwarantuje, że mogą wykonywać zawód? bo nic nie muszą udowadniać, robią na rynku ci co umieją - proste. Należy się wziąć za to towarzystwo co w TVN opowiada o demokracji...

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Info(2018-04-23 12:43) Zgłoś naruszenie 5019

    Uchwała Giertycha jest stricte polityczna!!! Wstyd i hańba dla środowiska

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dd(2018-04-23 15:19) Zgłoś naruszenie 96

    lekarz med- stała i niespekulatywna? Tylko kazdy lekarz mówi co innego a wytyczne WHO zmieniają się co 6 miesięcy.

    Odpowiedz
  • Adam Mickiewicz(2018-04-23 16:10) Zgłoś naruszenie 274

    Pocałunek śmierci dla adwokatury, w najlepszym wypadku dla obecnych władz adwokatury (oby tylko w stosunku do nich).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stary(2018-04-23 16:32) Zgłoś naruszenie 1423

    Dlaczego tak nieśmiało/ nazwijcie się pelnym tytułem, lepiej oddającym orientację polityczną pisma: Gazeta Prawna i Sprawiedliwa.

    Odpowiedz
  • co to za bizens dla PIS-u?(2018-04-23 17:33) Zgłoś naruszenie 2711

    Tak się kończy dla PIS-u cackanie się z korporacjami. Zamiast wprowadzić ustawę o doradcach prawnych i zakończyć polityczną działalność korporacji prawniczych, to PIS cacka się z korporacjami, które są rozpolitykowane i w dodatku wrogie PIS-owi. Nie spełniając obietnic o uwolnieniu runku PIS zniechęca do siebie dużą rzeszę tych, którym to obiecał. I tak nic nie zyskuje, traci i jeszcze jest podkopywany przez korporacje. To się nazywa "dobry interes"? :)))) Na wszystkim tracą i nic nie zyskują.

    Odpowiedz
  • Mareks(2018-04-23 17:39) Zgłoś naruszenie 209

    Mam nadzieje że państwo odpowiednio potraktuje panów adwokatów obstających za tą opcją,poza tym, są jeszcze klienci adwokatów ,którzy mogą temperować ich zapędy,kruszenie betonu się zaczęło ale idzie zbyt wolno. Jako klient panów adwokatów podpowiem,radca prawny ,bierze mniej a niejednokrotnie jest skuteczniejszy niż ta elita,bardziej dostępny dla klienta ,bo adwokat w pogoni za kasą, przeważnie nie ma czasu.Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności tej elity za błędy i zaniechania,może wprowadzić niezależna izbę dyscyplinarną,wywodzącą się nie tylko z tego środowiska.

    Odpowiedz
  • xxx(2018-04-23 18:12) Zgłoś naruszenie 1512

    Po studiach prawniczych to wy się najwyżej nadajecie do zbierania truskawek u Helmutów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ket(2018-04-23 19:10) Zgłoś naruszenie 46

    Nie rozumiem zarzutu, jakoby uchwała ZIA to lipa, bo głosował na nią jeden procent. Głosowali zgodnie czy niezgodnie z przepisami? Zgodnie? O co chodzi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-23 19:30) Zgłoś naruszenie 94

    A kto będzie Giertychowi lub jego kamratom donosił kto nie składa wniosku ?

    Odpowiedz
  • pingding(2018-04-23 19:33) Zgłoś naruszenie 126

    Korporacje na PIS plują, a PIS im lezie w cztery Lltery. PIS z miłości do korporacji nawet nie dotrzymał słowa i nie uchwalił ustawy o doradcach prawnych. Korporacje w zamian pokazały PIS-owi gest Kozakiewicza. I tak PISowską pannę młodą korporacyjny kawaler olał, tak jak PISowska panna młoda olała adorujących ją magistrów prawa. Tak to historia lubi być przewrotna.

    Odpowiedz
  • miałeś...złoty róg...(2018-04-23 19:41) Zgłoś naruszenie 107

    I co PIS zrobi adwokaturze? NIC. PIS potrafił olać olbrzymi potencjalny elektorat - czyli magistrów prawa, poświęcając ich dla przylizania się korporacjom prawniczym. Korporacje na PIS się wypięły. I teraz PIS został jak bohater Wesela Wyspiańskiego...

    Odpowiedz
  • genialna strategia :))))(2018-04-23 19:44) Zgłoś naruszenie 97

    To ciekawe, że PIS postanowił zrobić reformę prawa, zniechęcając do siebie wszystkich prawników. Największą grupę - magistrów prawa- zniechęcił niespełniając obietnic. Korporacje zniechęcił obietnicami uwolnienia zawodów prawniczych. To naprawdę trzeba być geniuszem Karpat. Zniechęcić wszystich, a potem ogłosić, że robi się reformę? Z KIM???? ja się pytam Z KIM????? :))))

    Odpowiedz