statystyki

Sprzedaż Klubu Prawnika: Rzecznik zbada działania radców

autor: Szymon Cydzik24.04.2018, 08:52; Aktualizacja: 24.04.2018, 10:35
Płock

Płockźródło: ShutterStock

Wyższy Sąd Dyscyplinarny Krajowej Rady Radców Prawnych nakazał rzecznikowi dyscyplinarnemu wszczęcie postępowania w sprawie sprzedaży Klubu Prawnika w Płocku.

Od grudnia 2005 r. lokal przy ul. Staromiejskiej 2, należący do Warszawskiej Izby Radców Prawnych, był wynajmowany prywatnemu podmiotowi. Najemca prowadził tam restaurację. Miał opłacać czynsz, pokrywać wszystkie koszty utrzymania nieruchomości i zapewniać obsługę prowadzonych w lokalu przez OIRP w Warszawie szkoleń i spotkań. Udostępniał też lokal na spotkania organizowane dla radców prawnych z terenu byłego województwa płockiego. Prócz tego odbywały się tam m.in. wystawy malarstwa, spotkania z artystami.

Z czasem jednak działalność klubu była coraz bardziej ograniczana. W styczniu 2014 r. zaczęto rozważać jego likwidację.

– Pomimo próśb ze strony środowiska radców prawnych z Płocka od czerwca 2013 r. Klub Prawnika przestał praktycznie istnieć. Ograniczono liczbę szkoleń do ośmiu, dziewięciu w roku, a był okres, gdy przez blisko rok nie organizowano ich w ogóle – relacjonuje Andrzej Krysiuk, radca prawny z Płocka.

W 2016 r. grupa radców z Płocka, na której czele stał mec. Krysiuk, podjęła próbę zmiany tego stanu rzeczy. Początkowo było ich około 40, później liczba ta wzrosła do około 70. Proponowano włączyć klub w strukturę organizacyjną OIRP w Warszawie na prawach tzw. komisji stałej. Bez skutku.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane