statystyki

Sprzedaż Klubu Prawnika: Rzecznik zbada działania radców

autor: Szymon Cydzik24.04.2018, 08:52; Aktualizacja: 24.04.2018, 10:35
Płock

Płockźródło: ShutterStock

Wyższy Sąd Dyscyplinarny Krajowej Rady Radców Prawnych nakazał rzecznikowi dyscyplinarnemu wszczęcie postępowania w sprawie sprzedaży Klubu Prawnika w Płocku.

Od grudnia 2005 r. lokal przy ul. Staromiejskiej 2, należący do Warszawskiej Izby Radców Prawnych, był wynajmowany prywatnemu podmiotowi. Najemca prowadził tam restaurację. Miał opłacać czynsz, pokrywać wszystkie koszty utrzymania nieruchomości i zapewniać obsługę prowadzonych w lokalu przez OIRP w Warszawie szkoleń i spotkań. Udostępniał też lokal na spotkania organizowane dla radców prawnych z terenu byłego województwa płockiego. Prócz tego odbywały się tam m.in. wystawy malarstwa, spotkania z artystami.

Z czasem jednak działalność klubu była coraz bardziej ograniczana. W styczniu 2014 r. zaczęto rozważać jego likwidację.

– Pomimo próśb ze strony środowiska radców prawnych z Płocka od czerwca 2013 r. Klub Prawnika przestał praktycznie istnieć. Ograniczono liczbę szkoleń do ośmiu, dziewięciu w roku, a był okres, gdy przez blisko rok nie organizowano ich w ogóle – relacjonuje Andrzej Krysiuk, radca prawny z Płocka.

W 2016 r. grupa radców z Płocka, na której czele stał mec. Krysiuk, podjęła próbę zmiany tego stanu rzeczy. Początkowo było ich około 40, później liczba ta wzrosła do około 70. Proponowano włączyć klub w strukturę organizacyjną OIRP w Warszawie na prawach tzw. komisji stałej. Bez skutku.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane