Równy podział majątku po rozwodzie? Niekoniecznie

autor: Adam Sroga14.04.2018, 17:30; Aktualizacja: 14.04.2018, 18:07
Równy podział majątku po rozwodzie jest zasadą.

Równy podział majątku po rozwodzie jest zasadą.źródło: ShutterStock

Po rozwodzie ustaje pomiędzy byłymi już małżonkami wspólność ustawowa. Od tego momentu mają równe udziały w dotąd wspólnym majątku. Zasada równości udziałów może zostać jednak zmodyfikowana poprzez wskazanie, że udział jednego z małżonków jest większy niż drugiego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Marta B.(2019-05-16 09:57) Zgłoś naruszenie 11

    Miałam styczność z paroma różnymi kancelariami jednak tylko jedną z nich mogę polecić innym. Jest to Kancelaria Adwokacka Gliwice adwokata Tomasza Dąbrowskiego http://adwokatdabrowski-gliwice.eu/. Jako jedyna zapewniła mi fachową pomoc której tak długo szukałam.

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-04-22 13:00) Zgłoś naruszenie 21

    Prawda jest taka, że bez dobrego adwokata nie ma się co pakowac ani w rozwód ani w podział majątku, bo można ześwirować. Ja już byłem blisko, gdyby nie kancelaria Iwo Klisz z Wroclawia. Uratowali mnie przed wieloma błędami.

    Odpowiedz
  • Bruce Lee(2018-10-31 00:30) Zgłoś naruszenie 30

    Właśnie kończy się sprawa o podział majątku mojej mamy. Dom wybudowała sama, własnymi rękami a teraz jasnie księciunio mąż, którego od kilkudziesięciu lat nie oglądaliśmy na oczy (i który oczywiście jednej cegły do domu nie dołożył) pojawił się znikąd tylko po to, żeby złożyć pozew o rozwód. No i moja mama została ograbiona z połowy domu. Mam taką propozycję, żeby zmienić nazwę Wymiar Sprawiedliwości na III Władza lub coś w ten deseń. To doprawdy niepoważne, by w XXIw używać tak mylącej nazwy wobec mafii sądowniczej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2018-07-06 07:20) Zgłoś naruszenie 12

    Uwaga w niemczech po rozwodzie mozna stracic polowe emerytury plus polowe majatku wystarczy,ze jedna strona zglosi o podzial emerytury.To jest wyrownanie ekspektatyw jedna ze stron nigdy nie pracujac dostaje polowe z emerytury,ktora nie wlicza sie do podzialu majatku.Stracilem 192,000€ funduszu emerytalnego plus polowe z nieruchomosci.

    Odpowiedz
  • Adasdad(2018-04-18 12:44) Zgłoś naruszenie 112

    I tak baba przygotowana przez prawników dostaje dużo więcej bez wzgłedu na swoja winę czy nieprzyczynianie się do tworzenia itd. Real jest tragiczny dla facetów. Tylko kochanki i tylko krótkoterminowe -alby sedzia nie stweirdzała trwałego pozycia

    Odpowiedz
  • MGTOW(2018-04-16 13:09) Zgłoś naruszenie 192

    Intercyza to podstwa w dzisiejszych czasach, w kulturze i prawodawstwie, które demonizuja meżczyzn a wynoszą pod niebiosa kobiety. Związek małżeński to rosyjska ruletka, która może zabić każdego faceta jeśli coś pójdzie nie tak. Straci dzieci, majątek i zostanie z pokierraszowaną psychiką. Zaczyna się mówić o tejk patologii i styronniczości sądów coraz głośniej w swiecie zachodnim, bo problem duyskryminacji meżczyn jest jak wrzód który pęknie. Dotyczy to całej klultury zachodniej USA, UK, Niemiec, Francji itp gdzie wojujący feminizm ustanowił żelazną zasadę : korzyści dla kobiet obowiązki dla meżczyzn i wdrożył to w sfeminizowanych sądach rodzinnych. A z konfliktów żyje cała kasta prawnicza każąca sobie słono płacić za tą patologię. Na Zachdzie jest coraz więćej literatury, z krajowej J.Faliński ("Cała prawda o współczesnych związkach małżęńśkich". Warto poczytać Ester Villar i posłuchać Erin Pizzey - demaskujące lukratywny dla działaczek feministyczny przemysł niszczenia rodzin i generowania wojny przeciw mężczyznom.

    Odpowiedz
  • Mareks(2018-04-15 14:57) Zgłoś naruszenie 81

    Jeden wniosek,aby nie komplikować sobie życia,lepiej nie zawierać związku bo nigdy nie ma pewności ,co do jego trwałości.

    Odpowiedz