Dokumenty coraz mniej potrzebne. Nie będzie mandatów za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego

autor: Tomasz Żółciak09.04.2018, 07:40; Aktualizacja: 09.04.2018, 07:54
radar

Zmiana przepisów z pewnością zyskałaby pozytywną ocenę wśród kierowców, ponieważ brak dokumentów wynika często z różnych sytuacji życiowych, jak pośpiech, stres czy roztargnienie, a to nie powinny być powody do karania – przekonywali posłowie.źródło: ShutterStock

Zbliża się koniec mandatów za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi dane o naszym pojeździe w systemie informatycznym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • kierowca(2018-04-09 09:14) Zgłoś naruszenie 441

  Przed wyborami wszystko obiecują a po wyborach już o tych obiecankach zapominają?To wszystko Polska miała wprowadzić od 2014 r. I co? Minęło 4 lata i nie wprowadzono!.Nie wiadomo również kiedy to będzie.Skandal?

  Odpowiedz
 • pablo(2018-04-09 10:01) Zgłoś naruszenie 140

  Wreszcie!, ile można czekać!

  Odpowiedz
 • popis(2018-04-09 09:08) Zgłoś naruszenie 149

  PiS nie pozwoli niepełnosprawnym na wjazd do centrów miast a robi krzyk o ochrone zycia poczetego no ale kalecy precz z oczu. Niepelnosprawni, emeryci to najslabsza grupa bez szans by strajkowac i miec samochod jakim PiS by im pozwolilo wjechac do centrum

  Odpowiedz
 • dziadek(2018-04-10 06:02) Zgłoś naruszenie 60

  ale rewelacja - a co jest napisane w art 221 KPA?? czy policjant to funkcjonariusz państwowy? czyż nie sa zaopatrzeni w dostęp do urzędowych baz danych (rejestrów)? zatem zatem o co ta radość skoro to już jest od dawna???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Xxxxx(2018-04-09 18:21) Zgłoś naruszenie 30

  Jestem za jeżeli jest w systemie jeżeli nie powinien mieć w pdf w telefonie a za brak badań technicznych płaci zarówno użytkownik jak i właściciel i nie widze problemu , a tak przy kontroli kier.mówi że niema i nie płaci mandatu za brak badań tech.

  Odpowiedz
 • 2 sort(2018-04-09 16:37) Zgłoś naruszenie 21

  Cierpliwość wdów i sierot poszkodowanych ustawą o rekompensatach za utracony deputat węglowy zdaje się niewyczerpana. Dają rządowi jeszcze ponad miesiąc na napisanie projektu nowelizacji przepisów. Jeśli do połowy maja nie będzie gotowa nowelizacja ustawy o rekompensatach za utracony deputat węglowy, wdowy górnicze zapowiadają manifestacje w Warszawie. Mają wsparcie związkowców ze Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”. W razie konieczności zaskarżą ustawę w Trybunale Konstytucyjnym. Rekompensaty za deputaty węglowe nie przestają budzić emocji. Przyjęta w październiku 2017 roku ustawa dała prawo do jednorazowego świadczenia w wysokości 10 tys. złotych emerytom i rencistom górników oraz wdowom i sierotom po nich, ale pominęła m.in. żony i dzieci górników, którzy zginęli np. w wypadkach i nie doczekali emerytur. Łącznie takich osób jest blisko 20 tysięcy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane