List z prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa wystosowało w środę do I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf 15 członków Rady - poinformował członek KRS sędzia Maciej Mitera.

W siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa w środę odbyło się spotkanie członków Rady, w tym sędziów wybranych w skład tego organu na początku marca przez Sejm. Z inicjatywą spotkania wystąpił przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jak informował we wtorek PAP Johann, spotkanie ma mieć charakter "czysto techniczny" i nie będzie podczas niego "żadnych oficjalnych wyborów". "Będzie to spotkanie roboczo-organizacyjne, aby nowi członkowie KRS poznali, jak funkcjonuje Rada" - mówił.

Po spotkaniu członków Rady z dziennikarzami rozmawiał członek KRS sędzia Maciej Mitera, który poinformował o wystosowaniu list do I Prezes SN. "List sformułowali członkowie Krajowej Rady Sądownictwa do pani profesor Gersdorf z uprzejmą prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa" - poinformował.

Dodał, że autorzy listu mają na względzie "dobro sędziów, a także wymiaru sprawiedliwości, gdyż sędziowie, którzy są w dramatycznej sytuacji zdrowotnej, chcieliby przejść w stan spoczynku, a jest to uniemożliwiane". Dodał, że chodzi też o poruszenie tematów awansów czy powołań na stanowiska sędziowskie. Jak powiedział Mitera, pod listem podpisało się 15 osób.