Tajemnicze zniknięcie sędziego. Jeden z członków TK najwyraźniej przestał orzekać

autor: Małgorzata Kryszkiewicz21.03.2018, 07:39; Aktualizacja: 21.03.2018, 07:53
DGP również, kiedy po raz pierwszy w październiku 2017 r. pisał o wybiórczości w składaniu wniosków przez PG o wyłączenie sędziów TK i próbował ustalić, jakie są tego powody. Prokuratura jednak do dziś nie odpowiedziała na nasze pytania.

DGP również, kiedy po raz pierwszy w październiku 2017 r. pisał o wybiórczości w składaniu wniosków przez PG o wyłączenie sędziów TK i próbował ustalić, jakie są tego powody. Prokuratura jednak do dziś nie odpowiedziała na nasze pytania.źródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny działa de facto w składzie czternastoosobowym. Jeden z jego członków, Marek Zubik, najwyraźniej przestał bowiem orzekać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • dana(2018-03-23 17:55) Zgłoś naruszenie 51

    NIE ORZEKA, BO GO PROSTACZKA NIE POWOŁUJE DO SKŁADU! TK już praktycznie nie istnieje, szkoda więc czasu na dysputę

    Odpowiedz
  • s(2018-03-22 08:44) Zgłoś naruszenie 32

    Kto wybrał takiego mało pracowitego do TK? Czyżby to PO? Za co płacą podatnicy?

    Odpowiedz
  • Katol(2018-03-21 20:24) Zgłoś naruszenie 32

    TK kiedyś wydał książkę „Na straży państwa prawa”. Sędzia Zubik na niej nie stoi tylko leży. I wszystko ma w nosie

    Odpowiedz
  • yorry(2018-03-21 18:47) Zgłoś naruszenie 45

    PIS na koszt podatników potrafi być hojny nawet dla swoich przeciwników. Normalnie sędziemu płaci się za orzekanie. Sędzia Zubik dostaje 20.000 tysięcy miesięcznie za to, że nie orzeka.

    Odpowiedz
  • Wert(2018-03-21 18:12) Zgłoś naruszenie 52

    Pan sedzia odpowiedział sobie na bardzo ważne pytanie, mieć czy być... A potem zaczął to robic...

    Odpowiedz
  • Pierluigi Colina (2018-03-21 14:13) Zgłoś naruszenie 91

    Niedźwiedzia przysługa, Pani Redaktor, gratuluje.

    Odpowiedz
  • Dosyć łamania prawa i Konstytucji(2018-03-21 11:23) Zgłoś naruszenie 3014

    Targowickie pisarczyki by chciały, aby było tak jak było czyli sami se Ustaw(k)ę o TK tworzyli jak w VI 2015e, aby POstkomuszki miały 14/15 sędziów POst-łamiąc Konstytucję RP. A tu figę z makiem im Duda pokazał, to dalej łamali Konstytucje i prawo czyli Zasadę Domniemani Konstytucyjności Ustaw. Ale naród i ich pogonił od wladzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Springery bronią swoich a gdzie byli jak(2018-03-21 10:59) Zgłoś naruszenie 4023

    stara kasta (Rzepliński) odsuwała nowych sędziów TK i Kryszkiewicz hipokrytka spała. A teraz ględzi jaki ten TK be be . ___MS domaga się zbadania zgodności z ustawą zasadniczą uchwały Sejmu z 2010 r., na mocy której trzej sędziowie, w tym właśnie Marek Zubik, a oprócz niego Stanisław Rymar i Piotr Tuleja, stali się sędziami trybunału. Sama sobie wyjaśniła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DOCIEKLIWY(2018-03-21 10:10) Zgłoś naruszenie 5112

    Mnie bardziej interesuje, dlaczego po wygranej Dudy, zniknela ksiazka ze stron TK autorstwa sedziego Zubika pt: Status Prawny Sedziego TK. Czy pwoodem bylo to ze w ksiazce wydanej przez TK, a wiec mozemy uznac ze fachowosc tej ksiazki jest bezdyskusyjna, jak i nazwisko recenzenta sedzieg TK Granata to tez gwarancja prawdy i fachowosci, bylo to ze sedzia Zubik w ksiazce udowadnia, przekonuje ze sedziowie TK musza sie zawsze stosowac do ustawy o TK, nawet jakby ta bylo oczywiscie niekonstytucyjna? Po wygranej PISu, sedziowie TK z Rzeplinskim na czele przekonywali ze nie musza sie stosowac do ustawy, tylko do Konstytucji.... czy dlatego ta ksiazka po 5 latach zniknela? DLaczego sedziowie TK z sedzia Zubikiem na czele zmienili zdanie pod wlpywem nie zmiany prawa, tylko pod wplywem wladzy? Czy to dowodzi ich neizaleznosci? Jakim cudem zasady prawa i jego interpretacje przez sedziego moga sie zmienic pod wplywem wladzy? Wiec zapytam, kto tu lamie Konstytucje i prawo?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zawiedziona(2018-03-21 10:03) Zgłoś naruszenie 142

    A zawieszone emerytki ur. w 1953 r czekają na naprawienie art. 25 ust.1b ustawy emerytalnej. Kobietom w dniu ukończenia sześćdziesiątego roku życia zawieszono wyższe powszechne emerytury bo ustawa zadziałała wstecz do 2008 r. mundurowi dostali okres przejściowy 12 lat a kobiety ur. w 1953 ani jednego dnia, emerytki są dyskryminowane ze względu na płeć i rok urodzenia. Emerytura dla kobiet ur. w 1953 nie była przywilejem takie było prawo również dla wcześniej urodzonych a kobiety te nie mogły się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w państwa prawa emerytury. Nie należałyśmy ani do ZOMO ani ORMO ani SB ani OFE - byłyśmy wyłącznie w ZUS i tam uczciwie przez kilkadziesiąt lat oprowadzałyśmy składki. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa twierdzą, że w Polsce ustawa nie może działać wstecz a co na to niezawiśli sędziowie TK w sprawie P 20/16 ???

    Odpowiedz
  • smiechu warte i wstyd(2018-03-21 09:12) Zgłoś naruszenie 1849

    a jest w polsce cos takiego jak TK pierwszy slysze ja ciagle widze tylko dwoje glupio usmiechnietych ala sedziow i to wszystko przeciesz zostal zlikwidowany to dziala chyba w podziemiu bo nie transparentnie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bem1 (2018-03-21 09:09) Zgłoś naruszenie 1948

    Dlatego że mafia rządząca robi co chcę w tej sytuacji Pan Ziobro działa jak mały dyktator.Człowiek kturemu za poprzednich rządów PIS dziwnie został zniszczony laptop ktury kręcił jak uniknąć odpowiedzialnosci prawnej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2018-03-21 08:58) Zgłoś naruszenie 7015

    Kilkanaście tysięcy miesięcznie za nic ... super fucha

    Odpowiedz