statystyki

Kodeks budowlany będzie znów przebudowany

autor: Emilia Świętochowska21.03.2018, 07:35; Aktualizacja: 21.03.2018, 09:00
Ostatecznie porzucono zaś prace nad projektem o uproszczeniu procesu inwestycyjno-budowlanego, który zakładał spore zmiany w procedurach wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Ostatecznie porzucono zaś prace nad projektem o uproszczeniu procesu inwestycyjno-budowlanego, który zakładał spore zmiany w procedurach wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.źródło: ShutterStock

Specustawa mieszkaniowa ma zacząć działać już w połowie tego roku. Nie jest jednak wykluczone, że jej obowiązywanie będzie ograniczone czasowo – taką deklarację złożył w poniedziałek po południu na spotkaniu konsultacyjnym wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Wraz z planem ekspresowego przeforsowania nowej specustawy mieszkaniowej pojawiły się też znaki zapytania dotyczące przyszłości trzech kolejnych projektów żywo interesujących branżę nieruchomościową. Najważniejszy z nich to nowy kodeks urbanistyczno-budowalny. Podobnie jak ustawa uwłaszczeniowa także ten dokument przeszedł już pewne perturbacje. Po licznych poprawkach druga wersja projektu została przedstawiona pod koniec listopada ubiegłego roku, ale przez rekonstrukcję rządu odłożono ją na półkę. Wiceminister rozwoju przyznał, że kodeks czekają kolejne modyfikacje w związku pracami nad specustawą mieszkaniową. – Pracujemy nad tym projektem od kilku tygodni – powiedział Soboń, deklarując, że będzie on gotowy do końca 2018 r.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • zs(2018-03-22 06:34) Zgłoś naruszenie 30

    Niech się dobrze konsultują z praktykami(20-30 letnim doświadczeniem upr. w projektowaniu, nadzorach, budowie obiektów) w terenie na seminariach,konferencjach,sympozjach organizowanych przez np.DND,gdzie bywa ok. 400 inż. ekspertami różnych branż,jest merytoryczna dyskusja i przedstawiane problemy oraz potrzeby w przepisach bud. pożarowych ,bhp ,sanitarnych ,technologicznych i innych. Niech nie biorą przykładów i wyciągają wnioski z wycieczek np. do Francji .Bo to nie przystaje i błędne daje refleksje ,dziwne zapisy w prawie!. Niech autorzy dobrze słuchają praktyków ,nie teoretyków zza biurka wybranych z kapelusza prezia,bo wychodzą później projekty ustaw z dziwnymi rozwiązaniami (220 stron KBU).

    Odpowiedz
  • Web Site Blocked(2018-03-22 00:37) Zgłoś naruszenie 00

    Submission

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane