Zbigniew Ziobro, sędzia wszystkich sędziów. Postępowania dyscyplinarne w rękach polityków

autor: Małgorzata Kryszkiewicz20.03.2018, 07:46; Aktualizacja: 20.03.2018, 09:16
Niedługo minister sprawiedliwości zyska nowe uprawnienia

Niedługo minister sprawiedliwości zyska nowe uprawnieniaźródło: Newspix
autor zdjęcia: GRZEGORZ KRZYZEWSKIFOTONEWS

Niedługo minister sprawiedliwości zyska nowe uprawnienia. Zdecyduje, kto będzie oskarżał sędziów w postępowaniach dyscyplinarnych. I wskaże tych, którzy ich osądzą. Wszystkie najważniejsze funkcje w sądownictwie dyscyplinarnym zostaną obsadzone przez przedstawicieli władzy wykonawczej lub ustawodawczej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • hajtutu(2018-03-25 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    ta ***** ma gebelsowki wyglad i poglad wiecej nie trzeba pisac jest wina bedzie kara poczekajmy jeszcze chwile

    Odpowiedz
  • Lexik(2018-03-21 08:01) Zgłoś naruszenie 01

    Pych kroczy przed upadkiem z Zero już nie raz pokazał chore ambicje. „Ten pan” już niedługo zostanie oceniony przez Trybunał Stanu

    Odpowiedz
  • Zuza(2018-03-21 07:59) Zgłoś naruszenie 20

    Jak masz coś na Rydzyka to wal do prokuratury - gorąco popieram ! Jak nie masz nic to nie nazywaj tego ........ oszustem.

    Odpowiedz
  • Drogi Autorze nie ściemniaj,(2018-03-21 07:17) Zgłoś naruszenie 40

    bo to by znaczyło, że ponad pół UE gdzie maąa podobne uprawnienia ministrowie sprawiedliwości, a nawet większe (ich odpowiednicy) to "sędziwie nad sędziami". Zakłamywanie rzeczywistości, to specjalność Springerowskich mediów, niestety antypolskich w dużej części.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • P. Kryszkiewicz , napisz o tej Targowicy(2018-03-20 18:59) Zgłoś naruszenie 70

    Kasta, Żurek (KRS) i ferajna oderwana od koryta pojechali obrabiać polskie władze do Brukseli , władze które wybrał Suweren w demokratycznych wyborach i naród w *)% zażądał reform Kasty (WS).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-20 18:46) Zgłoś naruszenie 14

    Takie samo wymaganie wprowadzic dla posłów i senatorów. Starych dziadów do domu starców. Tylko poseł i senator wykształcenie wyższe a nie kurs rolniczy.

    Odpowiedz
  • Springer ją wynagrodzi(2018-03-20 18:38) Zgłoś naruszenie 80

    Kryszkiewicz na pierwszego polityka prasy polskiej

    Odpowiedz
  • Adam (2018-03-20 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co się podniecać. Ministerstwo regularnie zatwierdza na delegację do sądów wyższych instancji osoby wskazane przez sędziów tych sądów, a to oznacza że przechodzą przewodniczący wydziałów, osoby rodzinnie powiązane z sędziami lub pracownikami lokalnej uczelni. Czyli jest tak jak bylo.

    Odpowiedz
  • Ula(2018-03-20 17:33) Zgłoś naruszenie 176

    A jakoś nie piszecie o sedziach z Żurkiem na czele jadących do Brukseli skarżyć się na praworządność w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pomroczność (2018-03-20 12:23) Zgłoś naruszenie 255

    Jak to możliwe, że osoby z zaawansowaną chorobą Alzheimera pełnią nadal kierownicze funkcje w gdańskiej i nie tylko tam prokuratorze. Testy zdolności do zapamiętywania faktów powinny być obligatoryjnym elementem corocznych badań okresowych prokuratorów. Wszyscy zeznający prokuratorzy mają ogromne luki w pamięci.

    Odpowiedz
  • Kajetan(2018-03-20 11:35) Zgłoś naruszenie 2012

    "Nadzwyczajna kaste" wybic im z glow wreszcie, raz na zawsze.

    Odpowiedz
  • kos(2018-03-20 11:34) Zgłoś naruszenie 1712

    Co roku każdy Polak płaci na utrzymanie sędziów, prokuratorów, a także administracji związanej z systemem sprawiedliwości 289 złotych i 20 groszy. To dużo ponieważ w UE żaden inny kraj nie przeznacza tak znacznej części budżetu na Temidę. Pieniądze jakie przeznaczamy na system sprawiedliwości w Polsce przekładają się na wysokie zatrudnienie w tym sektorze. W UE tylko Niemcy mają większą od Polski liczbę sędziów (u nas jest ich 10 322). Oprócz sędziów polska Temida zatrudnia też 13 617 prokuratorów, 42 tysiące urzędników sądowych i 29,5 tysiąca pracowników więziennictwa. Łącznie niemal 100 tysięcy osób.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KMS(2018-03-20 11:18) Zgłoś naruszenie 1317

    Za klucz od wiertarki wart 6 czy 8 złotych wyrzucenie z zawodu? OK, rozumiem. OK, zgoda. Wobec tego co wzięcie nienależnej w żaden sposób premii w wysokości 10 tysiecy razy większej niż wartość tego klucza? Powiesić to Zerro kąpane w kaczym ****** Co za kradzież i pobranie nienależnej dotacji z UE i oszustwo na wielką skalę? Rozstrzelać czy nabić na pal? Będzie z kaczym penisem spokój. Co za współudział w morderstwie? Co za kradzież pieniędzy na prywatne "ekspertyzy sądowe" Wypartoszyć kulsona?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • huuuu(2018-03-20 11:04) Zgłoś naruszenie 1222

    Przestańcie celebrytować tego idiotę z goebbelsowskin pyskiem!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TvKB(2018-03-20 10:57) Zgłoś naruszenie 364

    Dla dobra demokracji prawo powinno być równe dla wszystkich, w tym też dla osób wykonujących zawody prawnicze sensu largo. Wszelkie przywileje wykluczające tę regułę nie są tego wyrazem. Jeżeli prokuratorowi, jako przedstawicielowi władzy wykonawczej, ustawa powierzyła funkcję ostarzyciela w systemie wmiaru sprawiedliwości, to każdy przywilej wykluczający jego funkcję wobec zawodów prawniczych sensu largo narusza demokratyczną zasadę równości wobec prawa. Trudno obywatelom zrozumieć, dlaczego sędziowie mieliby być oskarżani w sądach dyscyplinarnych przez sędziów, adwokaci przez adwokatów, a radcowie prawni przez radców prawnych, zamiast przez prokuratorów. Takie przywileje przeczą zasadzie kontradyktoryjności, gdyż teoretycznie trudno wykłuczyć nasuwające się wątpliwości, czy aby solidarność zawodowa oskarżającego, oskarżonego i sądzącego nie wplynie na zbyt łagodny wyrok w sprawie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bert(2018-03-20 10:43) Zgłoś naruszenie 2121

    Nic dziwnego, że największy elektorat totalna opozycja i sprzymierzona z nią DGP ma w więzieniach.

    Odpowiedz
  • Zib(2018-03-20 10:30) Zgłoś naruszenie 1414

    Ta konstytucja to prostytucja. Już w preambule zawiera służbę obcym bogom... W związku z tym nie stosuje się do niej. Dla mnie jedyną konstytucją jest DEKALOG!

    Odpowiedz
  • Zib(2018-03-20 10:26) Zgłoś naruszenie 3422

    Przerabialiśmy już postępowania dyscyplinarne robione przez sędziów dla sędziów...teraz trzeba zastosować inny mechanizm w oparciu o Sejm wybrany z woli narodu. Że kasta nadzwyczajna drży...? No to mnie nie dziwi, koniec państwa w państwie i złego rozumienia niezawisłości

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • c.d.n.(2018-03-20 09:55) Zgłoś naruszenie 2932

    Nie chodzi o sprawiedliwość i o zmianę w mentalności tzw. kasty. PiS walczy o stołki dla swoich i zmuszenie sędziów do wydawania stosownych wyroków. To bardzo smutne. Każdy ,,błędny" wyrok zostanie nagłośniony. Tak jak sprawa Amber Gold, warszawska reprywatyzacją, czy siedzący za niewinność 18 lat. A co ze SKOK-ami, Srebrną, czy oszustem T. Rydzykiem?

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-03-20 09:42) Zgłoś naruszenie 4228

    Nadrokurator wszystkich prokuratorów, nadsędzia wszystkich sędziów... Ale czy też nadminister nad wszystkimi ministrami?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz