statystyki

Lex Kali wiceministra, który stracił zapał [OPINIA]

autor: Piotr Szymaniak19.03.2018, 16:00
"Zastanawiając się, co też mogli mieć za uszami odwołani sędziowie, zacząłem szukać przesłanek potrzebnych do odwołania sędziego z delegacji. Okazuje się jednak, że przepisy takich nie określają."

"Zastanawiając się, co też mogli mieć za uszami odwołani sędziowie, zacząłem szukać przesłanek potrzebnych do odwołania sędziego z delegacji. Okazuje się jednak, że przepisy takich nie określają."źródło: ShutterStock

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak cofnął delegację do Krajowej Rady Sądownictwa sędziemu Grzegorzowi Borkowskiemu oraz sędzi Ewie Stryczyńskiej. Ten pierwszy był szefem biura KRS, druga dyrektorem wydziału prawnego. To oznacza, że po abdykacji z funkcji przewodniczącego Małgorzaty Gersdorf, która udzieliła wszelkich pełnomocnictw szefowi biura, w Radzie zapanowało kompletne bezkrólewie. Będzie trwało, dopóki I prezes SN nie zwoła pierwszego posiedzenia, na którym zostanie wybrany nowy przewodniczący.

 Ewentualnie do czasu, aż Sejm zmieni przepisy i namaści na nowego trybuna Julię Przyłębską (prezes Trybunału Konstytucyjnego). Projektem w tej sprawie sejmowa komisja zajmie się w poniedziałek.

W każdym razie do tej pory myślałem, że źródłem zła wszelkiego w Radzie są jej sędziowscy członkowie. Świadczy o tym choćby to, jak rzadko chciał uczestniczyć we wspólnych z nimi posiedzeniach, minister sprawiedliwości. Teraz okazuje się że zło, które drąży KRS, sięgało głębiej. Wygląda na to, że skażeni nim są nie tylko członkowie Rady, ale nawet sędziowie delegowani do KRS po to, by zajmować się funkcjonowaniem tego konstytucyjnego organu.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Bert(2018-03-19 21:29) Zgłoś naruszenie 41

    odezwał się rzecznik dobra...

    Odpowiedz
  • s(2018-03-20 09:19) Zgłoś naruszenie 30

    Panie pan nie jesteś od myślenia. Od myślenia jest ten Piebiak i jego szef bo to oni biorą odpowiedzialność za reformę.. Gryzipiórki są od przedstawiania faktów. Mógł pan napisać, że cofnięto delegacje 2 sędziom i po co te dywagacje i naciągane opinie?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane