Fasadowy trybunał niech się bawi sam. RPO wycofał ustawę inwigilacyjną z TK

autor: Piotr Szymaniak, Małgorzata Kryszkiewicz15.03.2018, 07:34; Aktualizacja: 15.03.2018, 08:40
O tym, że dr Adam Bodnar może wycofać z TK wniosek, DGP informował już w połowie lutego. Pierwszym sygnałem, że w sprawie może dziać się coś niepokojącego, było zdjęcie jej z wokandy TK na kilka dni przed wyznaczonym terminem (planowanym na 19 lutego).

O tym, że dr Adam Bodnar może wycofać z TK wniosek, DGP informował już w połowie lutego. Pierwszym sygnałem, że w sprawie może dziać się coś niepokojącego, było zdjęcie jej z wokandy TK na kilka dni przed wyznaczonym terminem (planowanym na 19 lutego).źródło: ShutterStock

RPO wycofał z TK wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją tzw. ustawy inwigilacyjnej. Nawet bez tej ustawy mnożą się próby zwalniania z tajemnicy adwokackiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • Mecenas(2018-03-15 09:19) Zgłoś naruszenie 2961

    gdyby tak zlikwidować zbędą i biurokratyczną organizacje ja "Rzecznik Praw Obywatelskich" i setki milionów złotych idących na tą organizację przeznaczyć na służbę zdrowia - zlikwidowano by problemy z finansowaniem publicznego lecznictwa

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • sceptyk(2018-03-15 09:58) Zgłoś naruszenie 2541

    Fasadowy to jest RPO.

    Odpowiedz
  • Pol(2018-03-15 10:11) Zgłoś naruszenie 2440

    Zaczal sie bawic w polityke, nie dorosl do funkcji.

    Odpowiedz
  • Pissman(2018-03-15 11:33) Zgłoś naruszenie 2219

    Niech żyje Resza Pospolita Polska i jej furer Jaroslaw. Czas na nasze ustawy norymberskie i wszystko będzie zalegalizowane.

    Odpowiedz
  • wef(2018-03-15 11:11) Zgłoś naruszenie 1411

    To jest właśnie populizm.

    Odpowiedz
  • Zgodne z Konstytucją -Inspektor Pracy(2018-03-15 19:38) Zgłoś naruszenie 94

    ...13 przykładów w Ustawie o Emeryturach Pomostowych złamania Konstytucji RP, (oraz jak wsteczne okradanie robotników z emerytur ze względu na szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy usprawiedliwił Sędzia TK i następnie Tusk . -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: --;:) 1. Wsteczne działanie ustawy z 2008 aż na rok 1998, na niekorzyść tak zatrudnionych pracowników – pozbawienie z automatu ( wobec tych niewykazanych na nowych listach) przez wsteczne działanie Ustawy 9 lat pracy z poprzedni rozporządź zaliczanych do tych warunków. 2. ....art 4 pkt4 ustawy..Pozbawienie nawet tych co na koniec roku 1998 spełniali wymóg co najmniej 15 lat pracy w tych warunkach z praw wynikłych z uprzedniego rozporządzenia tylko dlatego, że byli młodsi wiekiem gdyż wg dodatkowo wprowadzonego wstecznego zapisu w tym przepisie nie mogli mieć siłą rzecz jeszcze nowego warunku 25 lat pracy (ur przed 1958r) na tą datę w ogóle. Ci którzy odchodzili wcześniej bo byli starsi wiekiem mieli często mniej lat pracy w tych warunkach- (co na to Konstytucja RP -dyskryminacja ze względu na wiek) … 3. w art 12 wprowadzono niby uczciwą zasadę, że ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami (co na to -obowiązek naprawienia szkody ) ,ale to jeszcze nic, ... 4. ..zapomnieli dodać na zasadzie równości stron wobec prawa, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRL u nagminny i nie tylko, powinien być na odmianę doliczany?...... -, … 5. .... no i wprowadzono nowe tabele prac w tych warunkach (bez prawa kontroli sądowej zakresu tych wykazów – sąd nie może ich rozszerzać—jakby zjedli wszystkie rozumy -np: dyz ruchu na kolei ma ,dyz ruchu w elektrowni -niema ) (też się kłania Konstytucja.!....)... 6. .... ..Okradli też tym samym wszystkich tak wykołowanych z ochrony przedemerytalnej w stosownym do poprzednich lat wieku..co łącząc z Ich stanem zdrowia przez długie lata w tych warunkach pozbawia Ich lekarskiej zgody na dalszą prace na tych stanowiskach a to często oznacza bezrobocie!!!. 7. .. . mało ...aby otrzeć łzy płaczącym wprowadzono REKOMPENSATY ( czyli faktycznie uznali własne złodziejstwo ) -uznanie. wg wzoru którego całe zespoły matematyków i prawników nie potrafią do dzisiaj w ZUS ie poprawnie rozszyfrować. . Dodatkowo... chcesz ją otrzymać ,musisz dożyć tego nowego 67r wieku życia i bez sklerozy w praktyce nie zapomnieć o to złożyć do ZUS wniosek. --tacy bezczelni._ 8.....Oznacza to też ,że osoby które nie dożyją 67r życia rekompensaty nie otrzymają !!!... 9...Zbieranie składek za zatrudnionych na tych stanowiskach po 2008r od bardzo młodych obecnie ludzi składek dodatkowych za te pomostówki bez zagwarantowania Im prawa do tej emerytury ….”ukryty zakazany Konstytucją RP dodatkowy Podatek”” 10.Ta Oligarchia doprowadziła do tego że starsi robotnicy chociaż także nie pracowali na wg obecnej listy stanowisk szkodliwych i niebezpiecznych , skorzystali z przywilejów za tą prace zgodnie z poprzednim rozporządzeniem otrzymując w wieku 60 lat po 4 tys emerytury a młodsi dłużej zatrudnieni w tych warunkach otrzymają 2800 emerytury pod warunkiem ze będą pracować do 67 r życia. Takie głupie POmylone Rządy ,takie dyspozycyjne Trybunały. 11.wspomnijmy także że te setki tysięcy tak zatrudnionym musi teraz i w przyszłości włóczyć się po sądach i wdawać w spory z pracodawcami i ZUSem o to jakie dokładnie stanowiska Tusk i jego kolesie mieli na mysli opracowujac tą ustawę Podmostową a wszystko to w sytuacji gdy na jego oczekiwanie--jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianami. Świadomie narażali tym samym Ich na ryzyko ponoszenia znacznych kosztów. 12 Nigdy nie odwołali w tej Ustawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1980 r w sprawie wcześniejszych emerytur. 13. Osoby zgodnie z art 21 mające do 98r mniej niż 15 lat np. 12 zadnej rekompensaty już nie dostaną za kazdy rok pracy -a więc?.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2018-03-15 21:02) Zgłoś naruszenie 911

    Czy Rzecznik Partii Oszustów przypadkiem nie sprzeniewierza się złożonej przysiędze. Czy przypadkiem nie jest to przesłanka odwołania go z funkcji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mec (2018-03-15 16:33) Zgłoś naruszenie 84

    Przecież w zeszłym tygodniu w sprawie K 2/17 Trybunał orzekał z wniosku Rzecznika i uwzględnił jego skargę .

    Odpowiedz
  • Zniecierpliwiony(2018-03-15 20:24) Zgłoś naruszenie 76

    Płatne parkingi przy supermarketach, czas pracy kierowców TIRa, przewlekłość sądów, wysokie opłaty komornicze, firmy windykacyjne, nadużycia w spółdzielniach - mógłby Pan, Panie Rzeczniku, zejść na ziemie i się tym w końcu zająć ?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy-powinno być...(2018-03-16 07:24) Zgłoś naruszenie 77

    ....Fasadowy RPO niech się bawi sam .Szkoda na Niego czasu. Występowałem jako Inspektor wielokrotnie do tego POtendencyjnego -stronniczego jegomościa. Nierób smierdzący i stronniczy,i tyle.. Sprawy które poruszałem to emerytury dla długoletniozatrudnionych, darmowe:"dyzury domowe itp. I co ,za durny aby sie tym umiał zajać uczciwie. W sprawie "dyzurów domowym głos zabrał Europejski Sąd trybunału Sprawiedliwości--czytajcie w googlach "Dyżur domowy może być czasem pracy" ale POlski RPO to zwykły POplecznik którego jak najszybcie trza za pyski i do łopaty..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obw(2018-03-16 10:16) Zgłoś naruszenie 21

    To jest rzecznik TYLKO I WYŁĄSZNIE po...

    Odpowiedz
  • kawa (2018-03-17 07:09) Zgłoś naruszenie 01

    Panie Rzeczniku , jacy sędziowie dublerzy ? Czas ochłonąć ! Zostali oni wybrani z naruszeniem dobrych obyczajów , ale , niestety , zgodnie z obowiązującym prawem . Skoro jednak mowa o dublerach . Gdzie jest pan sędzia Roman Hauser ? Jest sędzią TK , czy nie jest ? Czy sędzia TK może orzekać w NSA ?

    Odpowiedz