Impas w KRS. PiS proponuje nową ustawę

14.03.2018, 18:02; Aktualizacja: 14.03.2018, 19:31
We wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa.

We wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa.źródło: ShutterStock

Pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady zwołuje prezes Trybunału Konstytucyjnego - głosi poselski projekt nowelizacji ustawy o KRS złożony w Sejmie przez PiS. Obecnie takie posiedzenie zwołuje I prezes SN.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Zenon(2018-03-14 19:59) Zgłoś naruszenie 258

    Ja proponuję,żeby pierwsze posiedzenie KRS otworzył Buster Keaton!!!!Wystarczy napisać projekt ustawy ,że Buster żyje!!

    Odpowiedz
  • ajanato(2018-03-14 19:54) Zgłoś naruszenie 207

    A ja proponuję, żeby posiedzenie KRS zwoływał prezes Kaczyński - gwizdkiem... A czemu nie?!?

    Odpowiedz
  • Mecenas(2018-03-14 18:41) Zgłoś naruszenie 1732

    I bardzo dobrze. Rozwalić te układy do końca. -- Sędzia ukradł 50,00 zł i został przez Sąd Najwyższy uniewinniony. Inny - chory psychicznie - ukradł wafelka za 2 zł i poszedł do więzienia......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kaka(2018-03-14 18:50) Zgłoś naruszenie 1611

    Przecież prezes TK nie jest członkiem KRS... Proponuję, żeby posiedzenia KRS zwoływał po prostu sędzia z najdłuższym stażem na delegacji w Ministerstwie.

    Odpowiedz
  • Argument(2018-03-14 22:02) Zgłoś naruszenie 1518

    Pani Gersdorf stosuje obstrukcje i bardzo źle to o niej świadczy. I takich to mamy prawników w Polsce że nie stosują się do prawa tylko do swojego widzi mi sie. Wstyd i hańba

    Odpowiedz
  • Real(2018-03-14 23:30) Zgłoś naruszenie 1315

    Tej Pani od świeczki to już dziękujemy. Jesteście niepoważni i bawicie się jak dzieci w piaskownicy.

    Odpowiedz
  • Orzeł(2018-03-14 23:29) Zgłoś naruszenie 1214

    Gersdorf tak zawsze mówiła jak prawo jest dla niej ważne....... a sama je łamie. Stara kasta cały czas stara się zablokować zmiany. I nie mówcie że to dla dobra Polski bo jesteście pierwsi którzy źle życzą Polsce, donosicie za granicę i blokujecie reformy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-03-15 00:24) Zgłoś naruszenie 128

    Nibyprezes nibytrybunału zwoła nibyKRS? To byłoby wyjście z sytuacji. Ale w perspektywie 3 miesięcy czeka nas wyrok TSUE w kwestii dopuszczalności stosowana ENA. A w praktyce, dotyczący praworządności. I to gruba sprawa. Żadne tam obcięcie 10 mld EURO, czy straszenie art. 7. Jeśli polski przedsiębiorca będzie musiał procesować się z zagranicznym przed sądem państwa trzeciego, zrobi się naprawdę nieciekawie (owszem, jestem zbytnim czarnowidzem, ale tym razem sprawa jest gruba).

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ot co!(2018-03-15 07:34) Zgłoś naruszenie 66

    Jeszcze tylko niech Stepniowi ODBIORA emeryture za branie udzialu w wiecach antyrządowych a BĘDĘ PiS wybieral DO KONCA ZYCIA a ze mna moja rodzina i liczne grono znajomych.

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-03-15 07:44) Zgłoś naruszenie 63

    Ja proponuję, żeby posiedzenie KRS zwoływał Prezes IPN, a dodatkowo zasadne było by wprowadzenie do tej ustawy dodatkowego przepisu art. 55 zz : kto kwestionuje zasadność i konstytucyjność wyboru KRS według nowych zasad, wbrew interesom Narodu Polskiego, podlega karze 23 lat pozbawienia wolności, przepadku mienia i ogólnej infamii. Do tego wygaszenie prawa sądów do rozpoznawania tej sprawy i powierzenie jej kolegium ludowemu, złożonemu przez prawych przedstawicieli narodu, wskazanych przez organizacje społeczne, wyszczególnione w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Sambor1417(2018-03-14 23:06) Zgłoś naruszenie 56

    pajuj, a kim Ty jesteś szczylu, że jeszcze pisać po polsku się nie nauczyłeś, ********

    Odpowiedz