Asystenci i referendarze nadal w zawieszeniu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.03.2018, 07:30; Aktualizacja: 06.03.2018, 08:37
Resort nie jest chętny do ułatwiania dostępu do zawodu sędziego osobom wykonującym inne zawody prawnicze.

Resort nie jest chętny do ułatwiania dostępu do zawodu sędziego osobom wykonującym inne zawody prawnicze.źródło: ShutterStock

Nie jest znana data ewentualnego wprowadzenia tzw. aplikacji uzupełniającej, której odbycie miałoby otwierać drzwi asystentom sędziów i referendarzom sądowym do zawodu sędziego. Tak wynika z odpowiedzi, jakiej udzielił Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, na zapytanie jednego z posłów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • kasia(2019-06-25 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dyskryminowanie asystentów, którzy ukończyli 40 rok życia nie jest moim zdaniem w porządku. Wiadomo, że takich asystentów jest w sądach mało (bo kto by tyle wytrzymał w tym zawodzie), ale oni również powinni mieć szansę (jeśli tylko zechcą) startować w konkursie.

    Odpowiedz
  • prezeseq(2019-02-04 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem tej nowej ustawy, to kiedy mogę przystąpić do tej aplikacji uzupełniajacej? Po 2 latach pełnego etatu, czy po 5 latach pracy? Zakladając ze teraz wybieram sie na etat to po jakim czasie mogę zrobić uzupełnienie?

    Odpowiedz
  • kamyk(2018-03-10 11:29) Zgłoś naruszenie 428

    po to utworzyli Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, żeby to ona kształciła sędziów i prokuratorów, jeśli ktoś chce wykonywać ten zawód to powinien przejść organizowane przez tą instytucję szkolenie i zdać egzamin państwowy, co wymaga tytanicznej pracy, nie to co asystentura czy aplikacja korporacyjna... I asystent i adwokat czy radca taką możliwość mają, więc to dopuszczanie do zawodu asystentów, adwokatów czy radców tylną furtką jest jakieś chore... potem mamy sędziów i prokuratorów, którzy podstawowych rzeczy nie ogarniają i wydają jakieś śmieszne wyroki

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dewu(2018-03-06 11:17) Zgłoś naruszenie 223

    nie w zawieszeniu, bo to są zawody docelowe a tylko ktoś coś tam powiedział o takiej możliwości - klasyczne obiecanki cacanki nie poparte konkretami - nie warto tego słuchać

    Odpowiedz
  • Pasternak(2018-03-06 11:11) Zgłoś naruszenie 265

    Jestem asystentem i nie chce zeby wprowadzili tę aplikacje. Tym bardziej jeśli ma być odpłatna. Niech sobie dadzą spokój. Asystentów w przeważającej części nie stać na płatne zajęcia. To nie są też idioci co im trzeba pomagać. Jak ktoś będzie miał dosyć bycia asystentem to dostanie się do Krakowa albo zda inny egzamin. Płacie godnie tylko tym ludziom i przestańcie ich traktować ********** Dobranoc

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adam O.(2018-03-06 10:56) Zgłoś naruszenie 811

    To ja już wolę sobie dalej "asystować" za dwa i pół na rękę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sss(2018-03-06 07:47) Zgłoś naruszenie 410

    nie ma co się nastawiać na tą aplikację - to też żaden miód, że w tygodniu trzeba będzie pracować na maksa żeby opanować wpływ a weekendy spędzać na wykładach i w pociągu do Krakowa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz