statystyki

RODO: Administrator sam musi zdecydować, czy zdarzenie trzeba zgłosić

autor: Joanna Pieńczykowska16.02.2018, 07:00; Aktualizacja: 22.02.2018, 16:14
biznes, firma

"GIODO ma kompetencje, by reagować np. wówczas, gdy uzna, że podjęte przez administratora działania są niewystarczające i należy wdrożyć dodatkowe środki zaradcze."źródło: ShutterStock

- W sytuacji naruszenia ochrony danych osobowych czas reakcji jest bardzo istotny, a konsultacje tylko opóźniłyby podjęcie działań mających przyczynić się do ograniczenia możliwych negatywnych skutków zaistniałej sytuacji - mówi dr Edyta Bielak-Jomaa w rozmowie z DGP.

Czy przedsiębiorca będzie mógł zwrócić się do organu nadzorczego o pomoc w ustaleniu, czy dane zdarzenie jest naruszeniem w rozumieniu RODO?

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych przyznaje administratorom znacznie większą samodzielność w decydowaniu o przetwarzaniu danych osobowych. Zapewnia im to większą elastyczność działania, ale wiąże się również z większą odpowiedzialnością za podejmowane decyzje.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane