statystyki

RODO: Administrator sam musi zdecydować, czy zdarzenie trzeba zgłosić

autor: Joanna Pieńczykowska16.02.2018, 07:00; Aktualizacja: 22.02.2018, 16:14
biznes, firma

"GIODO ma kompetencje, by reagować np. wówczas, gdy uzna, że podjęte przez administratora działania są niewystarczające i należy wdrożyć dodatkowe środki zaradcze."źródło: ShutterStock

- W sytuacji naruszenia ochrony danych osobowych czas reakcji jest bardzo istotny, a konsultacje tylko opóźniłyby podjęcie działań mających przyczynić się do ograniczenia możliwych negatywnych skutków zaistniałej sytuacji - mówi dr Edyta Bielak-Jomaa w rozmowie z DGP.

Czy przedsiębiorca będzie mógł zwrócić się do organu nadzorczego o pomoc w ustaleniu, czy dane zdarzenie jest naruszeniem w rozumieniu RODO?

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych przyznaje administratorom znacznie większą samodzielność w decydowaniu o przetwarzaniu danych osobowych. Zapewnia im to większą elastyczność działania, ale wiąże się również z większą odpowiedzialnością za podejmowane decyzje.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane