statystyki

RODO: Kary za opóźnienia powinny być środkiem ostatecznym [WYWIAD]

autor: dr Maciej30.01.2018, 09:36; Aktualizacja: 22.02.2018, 15:16
"Chcielibyśmy, aby projekt ustawy został w pierwszej połowie lutego skierowany do Komitetu do Spraw Europejskich. "

"Chcielibyśmy, aby projekt ustawy został w pierwszej połowie lutego skierowany do Komitetu do Spraw Europejskich. "źródło: ShutterStock

- Zasadniczo nie powinniśmy wprowadzać krajowych okresów przejściowych – nie pozwala na to RODO. Przepisy polskiej ustawy muszą więc wejść z tą samą datą, z którą wejdzie unijne rozporządzenie - mówi dr Maciej Kawecki w rozmowie z DGP.

W połowie stycznia zakończyły się konsultacje społeczne i zostały przedstawione propozycje zmian w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych, jakie wprowadzono po tym etapie. Kiedy należy się spodziewać finalizacji prac nad projektem i uchwalenia ustawy?

Liczymy, że uda nam się przyspieszyć prace. Chcielibyśmy, aby projekt ustawy został w pierwszej połowie lutego skierowany do Komitetu do Spraw Europejskich. Oznacza to, że ma szanse stanąć na posiedzeniu Rady Ministrów pod koniec marca.

Czy do tego czasu uchwalony zostanie również drugi z projektów, ustawa – Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych?


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kukis(2018-02-02 14:50) Zgłoś naruszenie 20

    Kto dzisiaj egzekwuje ochronę danych osobowych? Za co bierze pieniądze GIODO? Skoro przestępcy zorganizowani ULTiMO zdobywają bezkarnie dane osobowe i okradają starsze osoby. Skoro firma z którą się kontaktujemy elektronicznie, zastrzega sobie obracanie naszymi danymi osobowymi, co to za ochrona?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane