statystyki

RODO: Kary za opóźnienia powinny być środkiem ostatecznym [WYWIAD]

autor: dr Maciej30.01.2018, 09:36; Aktualizacja: 22.02.2018, 15:16
"Chcielibyśmy, aby projekt ustawy został w pierwszej połowie lutego skierowany do Komitetu do Spraw Europejskich. "

"Chcielibyśmy, aby projekt ustawy został w pierwszej połowie lutego skierowany do Komitetu do Spraw Europejskich. "źródło: ShutterStock

- Zasadniczo nie powinniśmy wprowadzać krajowych okresów przejściowych – nie pozwala na to RODO. Przepisy polskiej ustawy muszą więc wejść z tą samą datą, z którą wejdzie unijne rozporządzenie - mówi dr Maciej Kawecki w rozmowie z DGP.

W połowie stycznia zakończyły się konsultacje społeczne i zostały przedstawione propozycje zmian w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych, jakie wprowadzono po tym etapie. Kiedy należy się spodziewać finalizacji prac nad projektem i uchwalenia ustawy?

Liczymy, że uda nam się przyspieszyć prace. Chcielibyśmy, aby projekt ustawy został w pierwszej połowie lutego skierowany do Komitetu do Spraw Europejskich. Oznacza to, że ma szanse stanąć na posiedzeniu Rady Ministrów pod koniec marca.

Czy do tego czasu uchwalony zostanie również drugi z projektów, ustawa – Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych?


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kukis(2018-02-02 14:50) Zgłoś naruszenie 20

    Kto dzisiaj egzekwuje ochronę danych osobowych? Za co bierze pieniądze GIODO? Skoro przestępcy zorganizowani ULTiMO zdobywają bezkarnie dane osobowe i okradają starsze osoby. Skoro firma z którą się kontaktujemy elektronicznie, zastrzega sobie obracanie naszymi danymi osobowymi, co to za ochrona?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane