Pasażer powozu też znęca się nad koniem

autor: Mikołaj Małecki09.01.2018, 17:00
Nie budzi wątpliwości, że gwarantem bezpieczeństwa zwierzaka jest jego właściciel lub faktyczny opiekun

Nie budzi wątpliwości, że gwarantem bezpieczeństwa zwierzaka jest jego właściciel lub faktyczny opiekunźródło: ShutterStock

 Organizacje pozarządowe i media alarmują o nierzadkich przypadkach niehumanitarnej eksploatacji koni wożących turystów na Morskie Oko. Kolejny incydent miał miejsce pod koniec 2017 r.: koń, który ciągnął po śniegu wóz wyładowany turystami, przewrócił się, jednak furman nie przerwał kursu i nie zgłosił wypadku w Tatrzańskim Parku Narodowym. Kiedy koń wstał, mężczyzna i turyści kontynuowali jazdę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

 • j.(2018-01-09 18:12) Zgłoś naruszenie 236

  Kiedyś była koncepcja uruchomienia tam komunikacji przy wykorzystaniu pojazdów elektrycznych, żeby nie hałasować, nie zanieczyszczać środowiska, a dowozić mniej sprawnych (albo po prostu bardziej leniwych) turystów na Włosiennicę. Chyba zwyciężyło lobby góralskie, no bo ci furmani pewnie nieźle zarabiają, ale najwyższy czas do tego wrócić. "Wio koniku!" to było dobre w czasach Chałubińskiego, a nie w XXI wieku!

  Odpowiedz
 • Polacy(2018-01-09 19:37) Zgłoś naruszenie 186

  Uruchomić melexy elektryczne i tyle a konie ,konie na kuligi.

  Odpowiedz
 • Ostrzegający(2018-01-09 20:09) Zgłoś naruszenie 104

  Dlaczego nikt z miejscowych nie może się wypowiadać na ten temat? Ponieważ ludzie obawiają się ich, fiakrzy są zdolni do wszystkiego podpalić, zabić, zrobią wszystko byle by zlikwidować swoich przeciwników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ALEK(2018-01-10 09:28) Zgłoś naruszenie 94

  Co za palant głosi w kółko że zabijemy konie jeśli zlikwidujemy transport konny, POWTARZAM PO RAZ KOLEJNY TAK CZY SIAK I TAK WSZYSTKIE KONIE ZOSTANĄ ZABITE W PRZECIĄGU 2-4 LAT PRZEZ PRZECIĄŻNIE, CHCIWOŚĆ FIAKRÓW I SKORUMOPWANIE URZĘDNIKÓW.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • prawnik(2018-01-10 08:37) Zgłoś naruszenie 78

  Realistycznie: likwidując przewozy konne do Morskiego Oka zlikwidujemy (zabijemy) też konie. Czy z tego, że nieraz upadłem pracując przy remoncie domu, należy wnosić, że ludzie nie powinni pracować?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • CyklonB(2018-01-09 19:51) Zgłoś naruszenie 711

  Ja w święta znęcałem się nad wieprzem a dziś nad kurczakiem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prawnik(2018-01-10 08:47) Zgłoś naruszenie 710

  Czytam ów artykuł i nieodparcie widzę w nim jedną tendencję: do rozszerzającej wykładni przepisów karnych. Przepisów karnych nie wolno interpretować rozszerzająco. ps. Nie dziwcie się, że potem wybory wygrywa ten, kto teraz, gdy następują tak ostre przechyły w stronę drażniącego lekceważenia praw ludzi. Wykładnia, która przedkłada zwierzę nad człowieka jest przesadą.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ano(2018-01-10 09:14) Zgłoś naruszenie 62

  Furman ma ciągnąć konia z wozem pełnym turystów i basta!

  Odpowiedz
 • Szydło_W_Worku(2018-01-10 20:17) Zgłoś naruszenie 43

  Pasażer powinien zejść z pojazdu ciągnionego, sprawdzić jak bardzo koń jest zmordowany (służy do tego podręczny zmordacz) i jeżeli zmordowanie konia przekracza 125 punktów europejskich (tablica zmordowania pod siedzeniem każdego furmana), powinien ustnie (chociaż lepiej - na piśmie) powiadomić miejscowe organki ścigania. Nośnikiem takiego postępowania niech będzie mu myśl o tym, że donosicielstwo w RP nie jest już czynem godnym hańby, ponieważ zwolniono je z podatku od wynagrodzeń (jakkolwiek nie gwarantuje się usunięcia zapisu o takowym w rejestrze IPN "Dla Przyszłych Pokoleń")

  Odpowiedz
 • CZIWERS(2018-01-10 09:46) Zgłoś naruszenie 11

  WEJDZCIE NA PROFIL PRZEWOŻNIKÓW I ZOBACZYCIE CO..... ZASTANAWIAM SIĘ CZY TO NIE BLUŻNIERSTWO PRZECIW KOŚCIOŁOWI JEGO PRZYKAZANIOM I WSZYSTKIM JEGO WYZNAWCOM, TAKIE WIZERUNKOWE PRZYWOŁYWANIE SYMBOLI ŚWIĘTYCH POTASOWANYCH Z KOŃMI Z M.O. PODCZAS KIEDY JEDNOCZEŚNIE TE SAME KONIE SĄ KATOWANIE ORAZ NIKCZEMNE WYKORZYSTYWANE W CELU UZYSKANIE JEDNOZNACZNIE MAKSYMALNYCH KORZYŚCI MATERIALNYCH KŁUCI SIĘ Z KATECHIZMEM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO CO NA TO PAPIEŻ FRANCISZEK, PISZĘ LIST DO KURII....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane