Gersdorf: Dla burzycieli państwa prawnego nie ma żadnego usprawiedliwienia

22.12.2017, 11:59; Aktualizacja: 22.12.2017, 12:35
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorfźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Dla burzycieli demokratycznego państwa prawnego, jakim jest w konstytucji Rzeczpospolita Polska, nie ma żadnego usprawiedliwienia ani prawnego, ani moralnego - oświadczyła w piątek I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odnosząc się m.in. do podpisanej przez prezydenta ustawy o SN.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • rr(2017-12-22 12:58) Zgłoś naruszenie 8961

    To to co było, to było państwo prawne??? Zduuumiewające!!!! :)))

    Odpowiedz
  • logik(2017-12-22 15:15) Zgłoś naruszenie 7660

    jeżeli mafia w togach kwiczy, to jesteśmy na właściwej drodze

    Odpowiedz
  • Zib(2017-12-22 16:00) Zgłoś naruszenie 6751

    O jak mi przykro...jakby co pomogę odspawac dooople od stołka...

    Odpowiedz
  • kp(2017-12-22 15:24) Zgłoś naruszenie 6649

    Baba odpłynęła w oparach absurdu.... Odjeżdża koryto, ......................

    Odpowiedz
  • logik(2017-12-22 16:30) Zgłoś naruszenie 6245

    mafię w togach należy dołączyć do ustawy o UB-kach, bo to jeszcze większa zaraza...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-12-22 15:00) Zgłoś naruszenie 6044

    Szanowna pani Gersdorf -niech pani się zapozna z poniższym tekstem i odpowie Nam Polakom czy w POlsce było państwo prawa!--a mogę takich przykładów podać znacznie więcej..........13 przykładów w Ustawie o Emeryturach Pomostowych złamania Konstytucji RP, (oraz jak wsteczne okradanie robotników z emerytur ze względu na szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy usprawiedliwił Sędzia i następnie Tusk . -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: --;:) 1. Wsteczne działanie ustawy z 2008 aż na rok 1998, na niekorzyść tak zatrudnionych pracowników – pozbawienie z automatu ( wobec tych niewykazanych na nowych listach) przez wsteczne działanie Ustawy 9 lat pracy z poprzedni rozporządź zaliczanych do tych warunków. 2. ....art 4 pkt4 ustawy..Pozbawienie nawet tych co na koniec roku 1998 spełniali wymóg co najmniej 15 lat pracy w tych warunkach z praw wynikłych z uprzedniego rozporządzenia tylko dlatego, że byli młodsi wiekiem gdyż wg dodatkowo wprowadzonego wstecznego zapisu w tym przepisie nie mogli mieć siłą rzecz jeszcze nowego warunku 25 lat pracy (ur przed 1958r) na tą datę w ogóle. Ci którzy odchodzili wcześniej bo byli starsi wiekiem mieli często mniej lat pracy w tych warunkach- (co na to Konstytucja RP -dyskryminacja ze względu na wiek) … 3. w art 12 wprowadzono niby uczciwą zasadę, że ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami (co na to -obowiązek naprawienia szkody ) ,ale to jeszcze nic, ... 4. ..zapomnieli dodać na zasadzie równości stron wobec prawa, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRL u nagminny i nie tylko, powinien być na odmianę doliczany?...... -, … 5. .... no i wprowadzono nowe tabele prac w tych warunkach (bez prawa kontroli sądowej zakresu tych wykazów – sąd nie może ich rozszerzać—jakby zjedli wszystkie rozumy -np: dyz ruchu na kolei ma ,dyz ruchu w elektrowni -niema ) (też się kłania Konstytucja.!....)... 6. .... ..Okradli też tym samym wszystkich tak wykołowanych z ochrony przedemerytalnej w stosownym do poprzednich lat wieku..co łącząc z Ich stanem zdrowia przez długie lata w tych warunkach pozbawia Ich lekarskiej zgody na dalszą prace na tych stanowiskach a to często oznacza bezrobocie!!!. 7. .. . mało ...aby otrzeć łzy płaczącym wprowadzono REKOMPENSATY ( czyli faktycznie uznali własne złodziejstwo ) -uznanie. wg wzoru którego całe zespoły matematyków i prawników nie potrafią do dzisiaj w ZUS ie poprawnie rozszyfrować. . Dodatkowo... chcesz ją otrzymać ,musisz dożyć tego nowego 67r wieku życia i bez sklerozy w praktyce nie zapomnieć o to złożyć do ZUS wniosek. --tacy bezczelni._ 8.....Oznacza to też ,że osoby które nie dożyją 67r życia rekompensaty nie otrzymają !!!... 9...Zbieranie składek za zatrudnionych na tych stanowiskach po 2008r od bardzo młodych obecnie ludzi składek dodatkowych za te pomostówki bez zagwarantowania Im prawa do tej emerytury ….”ukryty zakazany Konstytucją RP dodatkowy Podatek”” 10.Ta Oligarchia doprowadziła do tego że starsi robotnicy chociaż także nie pracowali na wg obecnej listy stanowisk szkodliwych i niebezpiecznych , skorzystali z przywilejów za tą prace zgodnie z poprzednim rozporządzeniem otrzymując w wieku 60 lat po 4 tys emerytury a młodsi dłużej zatrudnieni w tych warunkach otrzymają 2800 emerytury pod warunkiem ze będą pracować do 67 r życia. Takie głupie POmylone Rządy ,takie dyspozycyjne Trybunały. 11.wspomnijmy także że te setki tysięcy tak zatrudnionym musi teraz i w przyszłości włóczyć się po sądach i wdawać w spory z pracodawcami i ZUSem o to jakie dokładnie stanowiska Tusk i jego kolesie mieli na mysli opracowujac tą ustawę Podmostową a wszystko to w sytuacji gdy na jego oczekiwanie--jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianami. Świadomie narażali tym samym Ich na ryzyko ponoszenia znacznych kosztów. 12 Nigdy nie odwołali w tej Ustawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1980 r w sprawie wcześniejszych emerytur. 13. Osoby zgodnie z art 21 mające do 98r mniej niż 15 lat np. 12 zadnej rekompensaty już nie dostaną za kazdy rok pracy -a więc?. …......Podzielilono Ustawą Pomostową robotników na tych starszych niż 1958 rocznik i młodszych – a co na to Konstytucja RP ?-Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób. Odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym, że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Tuski stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy..TK -fragment Uzasadnienia .”.Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 130 latkowie w Sądach, reprywatyzacja,gdzie był SN(2017-12-22 17:25) Zgłoś naruszenie 5637

    Nie mam nic przeciwko instytucji SN, tylko przeciw tej pani, palącej POlityczne świeczki świeczki kiedy mówił ,że nie paliła , za !0 tyś na prowincji i za zachowania niegodne prezes SN, ale nie Sadu Najwyższego jako instytucji.

    Odpowiedz
  • Xz(2017-12-22 15:16) Zgłoś naruszenie 5442

    Ile bylo rozpoznanych wyrokow przez SN mimo razacego naruszenia prawa 1/1000000

    Odpowiedz
  • gość(2017-12-22 16:15) Zgłoś naruszenie 5237

    Pani Gersdorf jest sędzią Sądu Najwyższego - niech więc podejmie próbę wytłumaczenia na jakiej podstawie prawnej Sąd Najwyższy wymyślił sobie w 2003 r. służebność gruntową odpowiadającą treści służebności przesyłu ? Jak nie potrafi to niech wytłumaczą inni sędziowie tego Sądu. Jak właściciel działki, na której umiejscowione są służby, pod którą przebiegają rury np. z gazem miał wiedzieć, że przeciwko niemu biegnie zasiedzenie "służebności gruntowej odpowiadającej treści służebności przesyłu" ? Z tego co wiem to od 1997 r. w Polsce obowiązuje zamknięty katalog źródeł prawa powszechnie obowiązującego. W katalogu tym są ustawy, nie ma wyroków sądów. Zatem: czy obywatel ma znać nie tylko prawo obowiązujące, ale też wyroki sądów ? Dzięki takiej linii orzeczniczej zakłady dostarczające energie zyskały kosztem właścicieli działek korzyści bez wyraźnej podstawy prawnej. Wygląda na to, że po raz kolejny Trybunał w Strasburgu powinien udowodnić Sądowi Najwyższemu, że się myli.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Na emeryturki już czas(2017-12-22 16:51) Zgłoś naruszenie 5035

    Resortowe togi, to tak jak fałszywy VAT. Wystarczył rok czasu i wpływy do budzetu w dziesiątki mld. Tak będzie i tym razem ,za rok, dwa WS to będzie niezależny od resortowych sędziów (kasty) i niezawisłym środowiskiem działającym wreszcie na rzecz społeczeństwa

    Odpowiedz
  • bvyv(2017-12-22 16:58) Zgłoś naruszenie 5037

    skorumpowana banda kwiczy

    Odpowiedz
  • Co to kas(t)a robi z człowiekiem(2017-12-22 16:42) Zgłoś naruszenie 4837

    Ale się "POdpaliła"

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-12-22 13:02) Zgłoś naruszenie 4528

    Buźkę Państwa Prawnego odtwórzmy na Płaskowyżu Nazca . By obcych zniechęcić .

    Odpowiedz
  • teraz dajemy prawdą po oczach(2017-12-22 17:55) Zgłoś naruszenie 4337

    PIS nie jest dobrą partią. Wypinają się na swoich wyborców. Dbają tylko o Solidarność, która wcale nie przyczyniła się do wygrania wyborów. No ale totalna opozycja to totalne DNO. Co najlepsze totalna opozycja nie zauważa jaż żałosna i niewiarygodna jest już od dawna. Co wy myślicie, że ludzie zerwą się, bo do nich przemawia ktoś taki jak Gersdorf (która nie pamięta w czym uczestniczyła), Żurek (szpec od alimentów) czy Tusk (pan nic nie potrafie bo tylko komin malowałem)... Im dłuże ta totalna żenada będzie się miała za opozycję, tym dłużej pozycja PIS-u będzie nie zagrożona.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kleos(2017-12-22 21:28) Zgłoś naruszenie 3933

    Dlatego właśnie reforma SN jest tak konieczna, szkoda jednak, że ma ograniczony zakres, bo odejść powinni wszysc sędziowie SN. Co do jednego. Wszyscy bez wyjątku.

    Odpowiedz
  • gozdzik(2017-12-23 08:27) Zgłoś naruszenie 3927

    Przychodzi długo oczekiwany czas przejścia na emeryturę.Szkoda,że Pani sędzia nie ma na imię Genowefa.Jak to mówią--Żegnaj Gienia -władza i sąd się zmienia.Dużo zdrówka na zasłużonej emeryturze.

    Odpowiedz
  • mmm(2017-12-22 15:19) Zgłoś naruszenie 3873

    A teraz wszystko się zmieni, dojdą niedouczeni sędziowie wspierani przez Ministerstwo Sprawiedliwości którzy na pewno wezmą w obronę maluczkich i będą wydawali wyroki wbrew interesowi skarbu państwa? Aż trudno uwierzyć, że są ludzie którzy wierzą w te bajki o reformie wymiaru sprawiedliwości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2017-12-23 09:27) Zgłoś naruszenie 3626

    tak się boi,że nie wyżyje z emerytury kilkunastotysięcznej

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-22 16:33) Zgłoś naruszenie 3352

    Oj, naiwni! Widzę, że dla Was państwo prawa jest wtedy, jak w Sądzie wygrywacie. Gdy przegrywacie, już nie. A państwo prawa polega na tym, że możecie iść do Sądu i otrzymać odszkodowanie nawet wtedy, gdy wjedzie Wam w bagażnik limuzyna BOR.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2017-12-23 11:03) Zgłoś naruszenie 213

    Najwyzszy juz czas zamienic Stan Spoczynku na emeryture pracownicza oparta na skladce zdefiniowanej, czyli ile odlozysz tyle masz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz