Gersdorf: Dla burzycieli państwa prawnego nie ma żadnego usprawiedliwienia

22.12.2017, 11:59; Aktualizacja: 22.12.2017, 12:35
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorfźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Dla burzycieli demokratycznego państwa prawnego, jakim jest w konstytucji Rzeczpospolita Polska, nie ma żadnego usprawiedliwienia ani prawnego, ani moralnego - oświadczyła w piątek I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odnosząc się m.in. do podpisanej przez prezydenta ustawy o SN.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • Obserwator(2017-12-24 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    porażka!!!Mogą być sędziowie z siebie dumni!!mieli duzo czasu zeby sami zrobic porzadek w swojej korporacji, ale nie chcieli więc teraz zrobia im porzadek inni!!!

    Odpowiedz
  • Smyk(2017-12-24 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    Znowu państwo uzyska 2 miliardy przychodu ze złodziejskiej piramidy pseudo sądowej ,sami popatrzcie w każym ministerswie w każdym aspekcie afera czy to w ministerstwie rolnictwa ,infrastruktury ,prywatyzacji ,komunikacji ,budownictwa ,armi ,policji za rządów PO i całej lewicy wszedzie afery i przekręty na miliardowe sumy rządy PO to szereg przestępstw kryminalnych a nie jednokrotnie zbrodni

    Odpowiedz
  • Życzliwy(2017-12-24 10:35) Zgłoś naruszenie 10

    Matoły, dla was już przygotowują emerytury obywatelskie. 1 tys. na **** i puste koryta ..ale wtedy będzie kwik.

    Odpowiedz
  • f(2017-12-24 06:49) Zgłoś naruszenie 10

    Kiedys czytalem w mediach, ze sedziowie Sadu Najwyzszego rownolegle pracuja na uczelniach. Czy to prawda? ------ Jesli to prawda to nic nie stoi na przeszkodzie, aby aktualny Prezydent dorabial sobie na jakims uniwersytecie, a aktualny Premier w jakims banku.

    Odpowiedz
  • Polak mały!(2017-12-24 01:02) Zgłoś naruszenie 10

    Dla burzycieli państwa bezprawnego (!) każde usprawiedliwienie jest właściwe ,słuszne i sprawiedliwe!

    Odpowiedz
  • abcd(2017-12-23 15:57) Zgłoś naruszenie 30

    Państwo prawne: domniemanie doręczenia, ponad domniemaniem niewinności...

    Odpowiedz
  • Ta pani sędzia walczy o własny stołek,POruszając (2017-12-23 14:29) Zgłoś naruszenie 40

    cały świat???.Na księżycu dla tej pani miejsce też zajęte przez polskiego Twardowskiego.Czas zakończyć przepychanki z ludżmi byłego systemu komunistycznego,szkoda że dopiero po 30 latach.Tak obecnie chce większość społeczeństwa i dobrze że znalazła się partia ,która dokona porządku w tym POkomunistycznym państwie zakłamania i narzucanego niewolnictwa zgodnie z prawem jak dotychczas było.

    Odpowiedz
  • abcd(2017-12-23 12:22) Zgłoś naruszenie 50

    Sowiecka kolonia o nazwie PRL też była państwem prawnym?

    Odpowiedz
  • Obywatel(2017-12-23 11:03) Zgłoś naruszenie 213

    Najwyzszy juz czas zamienic Stan Spoczynku na emeryture pracownicza oparta na skladce zdefiniowanej, czyli ile odlozysz tyle masz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2017-12-23 09:27) Zgłoś naruszenie 3626

    tak się boi,że nie wyżyje z emerytury kilkunastotysięcznej

    Odpowiedz
  • gozdzik(2017-12-23 08:27) Zgłoś naruszenie 3927

    Przychodzi długo oczekiwany czas przejścia na emeryturę.Szkoda,że Pani sędzia nie ma na imię Genowefa.Jak to mówią--Żegnaj Gienia -władza i sąd się zmienia.Dużo zdrówka na zasłużonej emeryturze.

    Odpowiedz
  • kleos(2017-12-22 21:28) Zgłoś naruszenie 3933

    Dlatego właśnie reforma SN jest tak konieczna, szkoda jednak, że ma ograniczony zakres, bo odejść powinni wszysc sędziowie SN. Co do jednego. Wszyscy bez wyjątku.

    Odpowiedz
  • teraz dajemy prawdą po oczach(2017-12-22 17:55) Zgłoś naruszenie 4337

    PIS nie jest dobrą partią. Wypinają się na swoich wyborców. Dbają tylko o Solidarność, która wcale nie przyczyniła się do wygrania wyborów. No ale totalna opozycja to totalne DNO. Co najlepsze totalna opozycja nie zauważa jaż żałosna i niewiarygodna jest już od dawna. Co wy myślicie, że ludzie zerwą się, bo do nich przemawia ktoś taki jak Gersdorf (która nie pamięta w czym uczestniczyła), Żurek (szpec od alimentów) czy Tusk (pan nic nie potrafie bo tylko komin malowałem)... Im dłuże ta totalna żenada będzie się miała za opozycję, tym dłużej pozycja PIS-u będzie nie zagrożona.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 130 latkowie w Sądach, reprywatyzacja,gdzie był SN(2017-12-22 17:25) Zgłoś naruszenie 5637

    Nie mam nic przeciwko instytucji SN, tylko przeciw tej pani, palącej POlityczne świeczki świeczki kiedy mówił ,że nie paliła , za !0 tyś na prowincji i za zachowania niegodne prezes SN, ale nie Sadu Najwyższego jako instytucji.

    Odpowiedz
  • bvyv(2017-12-22 16:58) Zgłoś naruszenie 5037

    skorumpowana banda kwiczy

    Odpowiedz
  • Na emeryturki już czas(2017-12-22 16:51) Zgłoś naruszenie 5035

    Resortowe togi, to tak jak fałszywy VAT. Wystarczył rok czasu i wpływy do budzetu w dziesiątki mld. Tak będzie i tym razem ,za rok, dwa WS to będzie niezależny od resortowych sędziów (kasty) i niezawisłym środowiskiem działającym wreszcie na rzecz społeczeństwa

    Odpowiedz
  • Co to kas(t)a robi z człowiekiem(2017-12-22 16:42) Zgłoś naruszenie 4837

    Ale się "POdpaliła"

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-22 16:33) Zgłoś naruszenie 3352

    Oj, naiwni! Widzę, że dla Was państwo prawa jest wtedy, jak w Sądzie wygrywacie. Gdy przegrywacie, już nie. A państwo prawa polega na tym, że możecie iść do Sądu i otrzymać odszkodowanie nawet wtedy, gdy wjedzie Wam w bagażnik limuzyna BOR.

    Odpowiedz
  • logik(2017-12-22 16:30) Zgłoś naruszenie 6245

    mafię w togach należy dołączyć do ustawy o UB-kach, bo to jeszcze większa zaraza...

    Odpowiedz
  • gość(2017-12-22 16:15) Zgłoś naruszenie 5237

    Pani Gersdorf jest sędzią Sądu Najwyższego - niech więc podejmie próbę wytłumaczenia na jakiej podstawie prawnej Sąd Najwyższy wymyślił sobie w 2003 r. służebność gruntową odpowiadającą treści służebności przesyłu ? Jak nie potrafi to niech wytłumaczą inni sędziowie tego Sądu. Jak właściciel działki, na której umiejscowione są służby, pod którą przebiegają rury np. z gazem miał wiedzieć, że przeciwko niemu biegnie zasiedzenie "służebności gruntowej odpowiadającej treści służebności przesyłu" ? Z tego co wiem to od 1997 r. w Polsce obowiązuje zamknięty katalog źródeł prawa powszechnie obowiązującego. W katalogu tym są ustawy, nie ma wyroków sądów. Zatem: czy obywatel ma znać nie tylko prawo obowiązujące, ale też wyroki sądów ? Dzięki takiej linii orzeczniczej zakłady dostarczające energie zyskały kosztem właścicieli działek korzyści bez wyraźnej podstawy prawnej. Wygląda na to, że po raz kolejny Trybunał w Strasburgu powinien udowodnić Sądowi Najwyższemu, że się myli.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz